Najdi forum

Pozdravljeni

Zelo vam bi bila hvaležna, če podate mnenje o sledeči situaciji: Nečak (6 let) je z vstopam v šolo pričel jeclati, kar se je stopnjevalo nekaj časa, kasneje pa je bilo opaziti napredek. Pred pribljižno dvemi tedni se je stanje ponovno poslabšalo, sedaj pa je katastrofa; otrok nič ne govori, vse kar želi povedati pove mišje potiho s težavo, ali pa napiše na listek. Naj omenim, da gre zelo rad v šolo in tudi ob odhodu iz šole je zadovoljen, tako, da sklepamo, da šola ni tisti krivec (strah). Doma ima odlične starše, ki mu nudijo vse potrebno, tako materialno, kot emocionalno. Logopedinja je je bila sicer mnenja, da je vzrok jecljanja stres ob odhodu v 1.razred, vendar se nam ne zdi to razlog. Sestra je bila zaradi njegove “tišine” že klicana v šolo, češ,da ne želi sodelovati pri pouku. Res pa je, da je potarnal, da se sošolci včasih tudi malo ponorčujejo iz njegovega govora.

Lepo vas bi prosila za mnenje, ker je njegova mamica resnično zaskrbljena, da ni kaj organskega, ker bi povzročalo motnje govora.

Hvala še enkrat, lp

Micipici,

logopedinja ima prav. Če bi bilo še kaj organskega, bi se kazalo drugače.
Potrebno pa je fantu čim prej pomagati. Svetovala bi tudi pregled pri psihologu.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Hvala lepa petraT. Tudi to nam je prišlo že na misel (psiholog), vendar glede na to, da je otroku absolutno vse nudeno, si sploh ne moreš misliti, da bi to prihajalo iz psihe.

Hvala še enkrat petraT

Še enkrat hvala za odgovor.
Sestra je bila pri pediatrinji katera ji je svetovala nemudno pomoč pri psihiatru, ker sama sumi na spolno zlorabo. Vsi smo absolutno šokirani in prizadeti in bi si absolutno želeli hitro pomoč. Zanima me sledeče: glede na to, da pri nas v Novem mestu ni mogoče priti na vrsto preej kot v 2 mesecih, me zanima, če mi lahko svetujete kakega psihologa, ki bi bil na voljo v krajšem času. V mislih sem imela tudi dr. Mravlje, če bi bilo mogoče?!

Hvala lepa še enkrat

Micipici,

poskusute v sosednem kraju. Žal vam ne morem pomagati, ker nikogar ne poznam na vašem koncu.
Psihiater ni enako kot psiholog.
Vsekakor pa zadevo rešite čim prej…

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Hvala petraT

Se opravičujem. V mislih sem imela psihologa. Iščemo HITRO pomoč ne glede na lokacijo.

Hvala, lp

Micipici,

na spletni strani zavarovlanice so našteti tudi psiholgi s koncesijo. Poglejte naprej tja.
Potem obiščite speletne strani ZD v vaši bližini.
Ko se boste naročili, na krtako predstvavite težavo.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

New Report

Close