Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Alergije in dojenje

Alergije in dojenje

Pozdravljeni!
Najprej bi se vam zahvalila, da se tako posvečate temu forumu, že na toliko vprašanj sem tukaj našla odgovor, vseeno pa bi vam na temo alergij pri dojenčku, dojenja in prehrane mamice postavila nekaj vprašanj.

Hči je trenutno stara nekaj dni manj kot 5 mesecev in je izključno dojena. Naša kalvarija z alergijami se je začela pred približno 4 tedni, ko sem opazila, da je v pokakani plenički tudi ena ali dve nitki krvi. Na naslednjem pregledu pri pediatrinji (ki je bil ravno naslednji dan), sem to tudi omenila in dobili smo napotnico za gastroenterologa, vzorce blata pa smo nesli tudi na analizo za kri in koprokulturo (rezultati so potrdili kri v blatu, izvidi koprokulture pa so bili negativni). Do takrat je hči tudi lepo pridobivala na teži (odpustna teža 3000 g, 51 cm, pri 3 mesecih in 3 tednih 5900 g, 63 cm). Kmalu zatem je bilo pri kakanju opaziti vedno več sluzi, zaradi česar sem še pred pregledom pri gastroenterologu na pediatrični opustila mleko, mlečne izdelke in jajca (že prej nisem jedla oreščkov in svinjine, hkrati pa sem opustila tudi sojo, čokolado, kakav, citruse). Po enem tednu diete je bilo stanje enako (občasno ena do dve nitki krvi v blatu, veliko sluzi), če ne še slabše (meni se je zdelo, da kaka samo še sluz). Do pregleda pri gastroenterologu (starost 4m 1t) je še vedno pridobivala na teži (6130 g, 64 cm), vzeli so ji vzorec krvi in blata (rezultatov še nismo dobili – predvidoma bodo naslednji teden). Ker je bilo stanje še vedno enako, sem iz prehrane opustila tudi pšenico. Po enem tednu diete brez pšenice se mi je zdelo, da ji gre že na bolje (predvsem manj sluzi v blatu), vendar je nato dobila izpuščaje po vratu, bradi in licih vse do ušes. V nekaj dneh se ji je pojavil tudi tak plenični izpuščaj, kot ga še nismo imeli. Po vsem trebuhu, med nogami in po stegnih je imela živo rdečo kožo z dvignjenimi pikicami, ki so jo očitno srbele. Verjetno ne rabim napisati, da je bila hči razdražljiva, kar me je bolj skrbelo je, da je 3 dni tudi zavračala dojenje (nekaj je verjetno nadoknadila ponoči, ko se je dojila bolj pogosto kot ponavadi, čez dan pa se je dojila zelo zelo malo, čeprav je kar naprej kazala, da je lačna). Pri pregledu se pediatrinji izpuščaji niso zdeli glivični ampak alergijski, hči pa je tudi slabo pridobila na teži (pri 4m 3t 6160 g). Zdravnica mi je priporočila Urtika III dieto. V naslednjih dveh dneh se je stanje izboljšalo (izpuščaj je praktično izginil, tudi dojiva se skoraj normalno), še vedno pa mi ni jasno, na kaj bi lahko bila hči alergična (držim se diete iz zgoraj pripete povezave, vso hrano pripravljam doma, “nedomače” je le riževo mleko s Ca, margarina Vitaquell (je sploh dovoljena, če se želim držati še Urtika III diete?), rižev stiropor (med sestavinami je samo riž), koruzni kosmiči (med sestavinami ni nekih dodatkov, konzervansov…, pelati iz konzerve – mogoče so ti problem?). Druga hrana, ki jo jem, so še jabolka in banane, ovseni kosmiči, rozine in suhe fige (ekološko pridelane, brez konzervansov), dovoljeno meso, riž, ajda, krompir, koruza, proso in zelenjava (korenje, brokoli, brstični ohrovt, grah). Kako je z dodajanjem kalcija? Bi glede ne hčerino slabo pridobivanje teže bilo bolje dodajati adaptirano mleko ali kar začeti z uvajanjem GH? Namen sem imela počakati do šestega meseca, pa tudi nadaljevati z dojenjem, zdaj pa ne vem več, če ima še kak smisel…
Spoštovana Tanč, upam, da se iz zgoraj napisanega kaj znajdete in mi mogoče malce svetujete, kaj bi bilo za mojo dojenčico najbolje?

Kakšen pa je izvid gastroenterologa?

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Izvidov gastroenterologa še vedno nimamo, ko sem jih poklicala, ker sem mislila, da so na nas pozabili, so rekli, da ni nič takega, če traja kak mesec. To bo pa šele konec naslednjega tedna.

Lp

Dobro bi bilo vedeti, če so opravili alergološke teste in kakšni so, kajti v tem primeru bi bilo svetovanje mnogo bolj natančno. Tako lahko rečem le, da nadaljujte do izvidov, kot sedaj. Uvajanje načeloma da, vendar spet odvisno od alergoloških testov. Če je npr. pozitivno samo KML, potem ni ovir za uvajanje zelenjave (cvetača, korenje, koleraba, bučke, brokoli), krompirja, riža, polente, tudi mesa (bela perutnina npr.), če pa je prisotna še alergija na jajce ali celo pšenico, bi bilo zaradi možnih pridruženih alergij (vstop v alergijski pohod) potrebno bolj previdno uvajanje.
Do prejema izvida vsekakor odsvetujem preizkušanje z adpatirani mlekom, saj bi lahko zelo poslabšali stanje. Konec koncev je to prvi in najpogostejši alergen.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani.
Bom zelo kratka, ali je to alergija? Gre za 9 letnika, ki dobi to koprivnico res po celem telesu, najbolj zvečer, Claritin pomaga, tako da bo tudi pediatrinji treba pokazati fotografije. Ob pritisku na rdečino koža postane čisto bleda.
LP

Po opisu in sliki je to skoraj zagotovo koprivnica. Svetujemo antihistaminik 1x dnevno nekaj dni in dieto Urtika III. Poskrbite, da gre kakat, obvezno, da se izloči morebitni alergen člimhitreje (glicerinske svečke v črevo, danes in jutri). Ne prestrašite se ponovnega zagona jutri, kajti snov, ki povzroča koprivnico, jo povzroča, dokler se ne izloči iz telesa (zato pa dajemo svečke, da se pokaka). Če bi imel znake težkega dihanja ali občutek oteklega jezika, morate k zdravniku takoj.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Dober večer!
Hvala za vaš prejšnji nasvet, žal moram povedati, da še vedno nimamo nobenih izvidov testiranja za alergije, danes so dojenčici vzeli kri še na dermatologiji, kamor smo bili napoteni zaradi dermatitisa pod plenico. Današnje tehtanje tudi kaže, da še vedno skoraj nič ne pridobiva (pri 5m 6230 g, 65 cm), kar je skoraj sigurno posledica težav, ki jih imava z dojenjem. Deklica še vedno zavrača dojenje, ob različnih dnevih različno intenzivno, včasih se vsak poskus dojenja konča z grizenjem bradavice, stokanjem in obračanjem glavice na stran (pogosto si takoj po dojenju tudi tišči prste v oči in nos, nato pa še v usta, kar razumem kot lakoto), včasih pa nekaj časa sesa, pravzaprav se mi zdi, da celo samo požira, ko mleko teče, potem pa spusti in zaspi (včasih je še med spanjem močno vlekla, tudi ko mleko ni več teklo, posledično je sprožila tvorbo mleka in začela pošteno požirati). Cikel močnega zavračanja hrane in takšnega “pasivnega” dojenja se ponavlja nekako na tri dni. Je lahko to posledica Fenistil kapljic, ki jih ob poslabšanju izpuščaja pod plenico in na vratu (atopijski dermatitis je diagnoza) ter srbenja dajemo deklici? (Izboljšanje vedno sledi dnevu ali dvema uporabe kapljic)? Lahko testiranje za alergijo na KM, jajce in pšenico sploh da kak odgovor, glede na to, da tega že dolgo časa nisem jedla, z alergijami pa ni še nič bolje? Je smiselno razmišljati v smeri kakšnih drugih alergij (cvetni prah ali kaj takega), ali zavračanje dojenja kaže na alergene v mleku? Naj dodam, da zadnje dneve samo še opuščam različna živila in jem le še piščančje, puranje in goveje meso, polento, krompir, riž in banane. Po nasvetu pediatrinje bomo sedaj začeli z uvajanjem GH, če bi bilo le možno, pa bi se izognila uporabi nadomestkov in bi dojenčico še dalje dojila, v kolikor bova pač pri tem uspešni. Naj dodam še, da je hči večino časa dobro razpoložena, se veliko igra, opazuje in smeje, le da na veliko kaže, kako je lačna in se prisesava na roke, igrače,…
Hvala in lep večer!

Ne razumem sicer, kako ste mislili tole:
Je lahko to posledica Fenistil kapljic, ki jih ob poslabšanju izpuščaja pod plenico in na vratu (atopijski dermatitis je diagnoza) ter srbenja dajemo deklici? (Izboljšanje vedno sledi dnevu ali dvema uporabe kapljic)?

Fenistil morate dajati 3c dnevno in to vsaj en teden skupaj.
Alergije na karkoli drugega kot na kravje mleko, jajce in morebiti še pšenico, so v tej starosti izjemoma. V tej starosti so izključno na porehranske alergene. In seveda počakajte na izvide, tudi pokličete lahko, saj je pomembno, da imate izvide čimprej. Lahko bodo tudi negativni, vendar to ne izključuje alergije, samo testi so negativni! Vsekakor morate na kontrolni pregled k alergologu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Oprostite za nejasnosti. Glede Fenistila sem želela povedati, da pri poslabšanju dermatitisa uporabimo Fenistil kapljice (po navodilih pediatrinje samo, dokler je prisotna srbečica, le-ta pa se po dnevu in pol izboljša), temu pa navadno sledi tudi izboljšanje dojenja. V naslednjih treh dneh se vse skupaj spet poslabša, izpuščaji postanejo spet živo-rdeči in srbeči, deklica pa bolj močno zavrača dojenje.

Priznam pa, da mi tole z zavračanjem dojenja pravzaprav sploh ne da miru. Dokler sem opustila samo mleko in jajca, ni bilo nobenih težav z dojenjem, le v blatu je bila še vedno prisotna kri in sluz. Ko sem opustila še pšenico, se je v roku enega tedna stanje glede sluzi izboljšalo, od takrat dalje pa se alergije kažejo v glavnem kot dermatitis (sluzi v blatu je manj, je pa res, da blato tudi nima nobene strukture, recimo belih delcev). Ni mi jasno, zakaj se drugače zdrav (upam!) in živahen otrok sploh ne bi hotel dojiti?! Dojenje samo tudi meni ne predstavlja nobenih težav, ponoči dojenčica spi ob meni in se zlahka prilagajam njenim potrebam. Edina vzporednica, ki jo lahko potegnem je, da ko sem jaz iz svoje prehrane opustila kakšno živilo, je začela stavkati tudi ona. Se vam zdi, da ima to kak smisel? Mogoče sem pa pretiravala pri iskanju možnega alergena in bi bilo bolje, če bi opustila res samo mleko, jajca in pšenico…

Glede izvidov na pediatrični kliniki pa žal nisem naletela na razumevanje. Ko sem povedala, da smo obravnavani zaradi možnih alergij tudi drugje in bi te izvide res potrebovali, je bil odgovor le, da ni nič nenavadnega, če traja en mesec in naj kar lepo počakam!

Na izvide s PK se čaka po 3, 4 mes, tudi kak teden več ni nič nenavadnega. Zato bodi vztrajna, tečnari in kliči, ker JE POMEMBNO, kaj so testi pokazali. Če ne gre drugače, se napokaj in pojdi pred ambulanto, ker te čakalne dobe, ki jih imajo tam, so nenormalne! Ob vsem upoštveanju vsega možnega, da so terciar, da je veliko otork pregledanih – vse to drži, vendar čakanje po 3 mes na izvid in to še na tak, ki te vrže na rit, ker te obvešča o hudih in življenje ogrožujočih alergijah – to pa je milo rečeno neresno.

Kaj pa, če bi poskusila dohranjevati kako drugače? Po žlički? Po cuclju? Ne mislim GH, ampak mleko. Jaz sem svojega alergika praktično od rojstva hranila na vse 3 načine, ker ko je štrajkal na dojki, je štrajkal in se včasih niti prisesal je. OD 3. do 5. mes je večino obrokov pocuzal z žličke, pa kakor se noro sliši. Dojil se je recimo za 20 ml, še 100 do 120 jih je pa popil po žlički. Jaz sem to pripisovala bolj nedonošenosti, pa temu, da laktacija ni takoj stekla in je bil sprva hranjen po cuclju. Ja, traja, seveda traja, ampak otrok je pa le sit in napreduje, kar sicer ne bi. Poleg tega se v takih primerih pojavi začaran krog – otrok se ne doji, ne napreduje, ni dovolj močan, se še manj doji, manj napreduje in se še manj doji….na en način je treba presekati.

Iskanje alergenov je huda detektivka. Meni je bilo v veliko pomoč strogo vodenje dnevnikov prehrane in vseh drugih vplivov. Na en A4 list sem zapisovala vse, kar sem tekom dneva dala v usta – čist vse, četudi samo grižljaj ali požirek, hkrati sem beležila, če so npr. kosili okoli doma, če je cvetel bezeg, breza, če smo doma sesali ipd in na ta način odkrila vse alergije veliko prej, kot so jih potrdili testi. Kadar imamo zagone, to še vedno počnem in običajno kar hitro ugotovim, kaj je krivec. Tega se ob resnih alergikih hitro navadiš in je res učinkovit način, v nasprotnem primeru si lahko ob vsakem zagonu po par dni v bolnišnici :(, pa še traja, da kak izvid dobiš. Pri nas recimo smo kot eno prvih živil GH uvedli banano – in ugotovili, da je nanjo alergičen. Pa velja kot zelo nealergeno živilo. Sama sem ugotovila, da iam otrok težave, če jem piščančje meso – šele čez več kot leto dni so tudi krvni testi potrdili, kar sem že vedela. Vedi, da vsega nikoli ni možno testirati, lahko pa sama ugotoviš, če otroka res pozorno opazuješ in imaš zapiske, ki ti pomagajo držati v evidenci, kaj sta jedla. Pri vseh dnevnih obveznostih namreč hitro pozabiš “en griz” nečesa, če ga zapišeš, ga pa imaš pred očmi in ga lahko “osumiš” težav. Obstajajo samo okvirne smernice, ki še zdaleč ne pomenijo, da pa na – ne vem, recimo purana – nekdo ne more biti alergičen. Pri nas, recimo, ima sin spisek, da te kap, od vsega začetka pa prenaša citruse in čokolado, pa je oboje na sami špici alergenih živil. Ne prenaša pa banane, jabolka, piščanca, krompirja …. itd. Tako da – vse diete in vsi napotki so samo neko vodilo, opora, smernica – kaj točno bo prenašal tvoj otrok, boš morala ugotoviti sama. Vedi tudi, da dan ali dva diete nista dovolj za nek učinek, saj lahko živilo ostane in se v sledovih izloča tudi v mleku še 14 dni in nato traja še dodaten teden, da se izčisti še iz otroka – 3 tedni so približna doba, ko lahko pričakuješ nek konkreten rezultat, ko živila izločaš.

Upam, da bo šlo čimprej na boljše. Pri alergikih lahko daleč največ naredimo sami, s tem, da o alergijah čimveč vemo, pa da pozorno spremljamo otroka. Samo mi smo ob njem 24 ur na dan in lahko vidimo ter beležimo učinke po obrokih in posameznih dogodkih. Srečno!

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Nimam kaj dodati Skr bni, le to, da Fenistil ne dajemo samo dan, dva, ko otroka srbi, pač pa vsaj tedena, dva.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Tudi to je res, hvala, Tanč. Pri nas je celo tako, da smo po zadnjem, res hudem zagonu, stalno na nizki dozi antihistaminika.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Hvala obema za vajino pomoč. Stanje glede dojenja se je pri nas izboljšalo, vendar le zato, ker jo zadnji teden dojim praktično vedno v spanju (večkrat ponoči – niti ne štejem – in v dveh dvournih spancih čez dan). Tudi vmes še vedno kaže znake lakote, vendar se podoji le za par požirkov (dobesedno, končava v 30 s). Mirnejše živce mi tako omogoča tehtnica, ki zadnje dni kaže naraščanje…

Glede iskanja alergenov sem že rahlo pesimistična. Dnevnik hrane si pišem sedaj 10 dni, pestrost hrane sem zmanjšala na minimum, nekih sprememb pa ni in ni opaziti (vem, da lahko traja tudi 3 tedne, da se alergeni izločijo in bom vztrajala). Hvala Skrbna, da si si vzela tolika časa (sem prebrala tudi prilepljeno temo), take izkušnje veliko pomagajo.

Me pa zanima še nekaj glede uvajanja GH in Fenistila. Kako bomo sploh lahko vedeli, ali je na kakšno živilo alergična, če pa uporabljamo Fenistil? Po drugi strani pa alergije itak kaže že samo ob dojenju, kako naj sploh ločim, kdaj dobi izpuščaj zaradi mojega mleka in kdaj zaradi novega živila? (Izpuščaji se še vedno brez vzorca slabšajo in izboljšujejo, čeprav zdaj že 5 dni dajemo Fenistil, Locoidon kremo uporabljamo samo po potrebi – ko je izpuščaj rdeč, ga namažemo, drugače ne, je tako v redu?)

Fenistil ne bo v celoti preprečil nastajanja novih ali poslabšanja obstoječih težav, jih bo pa ublažil. Dejansko uvajamo nova živila le takrat, ko smo stanje otroka izboljšali, ko je brez težav. Šele potem uvajate nova živila, kajti sicer res ne boste mogli vedeti, kaj je vzrok in kaj ni.
Vendar svetujem ponovni pregled, če je še vedno tako hudo.
Z Locoidonom mažete 1x dnevno vsaj 4-5 dni. Šele ko je koža povsem izboljšana, prenehate in uporabljate samo negovalno mazilo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!
Nam alergije še vedno ne dajo miru in bi vas prosila še za kakšno mnenje ali napotek.
V zadnjih dveh mesecih hči pridobiva po 300 g na mesec (stara je 7 mesecev). Po besedah gastroenterologinje je to občutno premalo, dobili smo navodilo za dodajanje Allernove, na katero pa je hči takoj imela reakcijo (zaužila je 10 ali 20 ml, dermatitis pa se ji je tako poslabšal, da se je spraskala do krvi, v blatu je po dolgem času spet bila nitka krvi, da joka in stoka niti ne omenjam). Nato smo poskusili z Aptamilom ADC, na katerega je prav tako alergična – čeprav manj izrazito (uvajali smo ga prav tako v manjših količinah, simptomi so bili rdeča koža pod koleni, vratom, na zapestjih, srbečica, zelo pogosto kakanje s sluzjo, stokanje čez dan in ponoči, več je tudi polivala, vse to se je stopnjevalo do 5. dneva, ko smo prekinili – takrat je zaužila okrog 30 ml Aptamila na dan, pri ponovnem poskusu po izboljšanju se je vse skupaj ponovilo). Tudi z uvajanjem goste hrane ne pridemo nikamor (upoštevam, da uvajam novo hrano samo, ko je stanje dobro), v zadnjem mesecu sem poskusila uvesti krompir, kvinojo in bučke, pri vseh je po nekaj dneh prišlo do pojava zgoraj naštetih simptomov. Naj dodam še, da sem iz svoje prehrane očitno uspela izločiti praktično vse alergene, ker znakov alergije skoraj ne kaže (atopijskega dermatitisa skoraj ni videti), problem je le slabo pridobivanje teže (dojim jo po njeni želji, ne omejujem ji ne števila ne trajanja podojev). Gastroenterologinja nam je priporočila, da hčerki vseeno dodajamo Aptamil ADC in blažimo simptome (z Locoidonom in Fenistilom), če pa menimo, da bomo upravičeni do Neocata, pa naj ga kupimo in spravimo račun (naj dodam, da krvni testi pri štirih in petih mesecih še niso potrdili alergije, prvi pregled pri alergologu pa je čez en mesec). Pediatrinji se 300 g na mesec ni zdelo tako slabo, tako da ne vem točno, kaj si naj mislim?! Naj hčeri res dam še malo Aptamila, naj grem po Neocate ali naj ne naredim nič in jo samo dojim? Nam lahko kaj svetujete glede uvajanja goste hrane? Bi bilo bolje poskusiti še s kakšno hrano ali je bolje počakati? (Do sedaj brez težav je korenček in riž.)
Najlepša hvala!

KOliko pa je trenutna telesna teža?

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Telesna teža pri 7 mesecih je 6850 g.

Lp, aneta

Teža je trenutno med 10. in 25. percentilo, kar sicer ni nič narobe. Je pa njena krivulja rasti iz 50. percentile pri 4 mesecih upočasnila svojo rast in je pridobivanje suboptimalno. Torej ne najboljše, pa še zadovoljivo.
Če ima po Allernovi oz. Apt.ADC težave, potem ji ga ne bi uvajali, kajti nekaj otrok je, ki tudi teh dveh formul ne prenašajo. Lahko poskusite Neocate kot dodatek. Pomembno sedaj bi bilo, da bi se teža držala te svoje nove krivulje in se ne bi več upočasnila, česar pa ni mogoče napovedati. Mogoče 2 ali 3 tedne brez dodatka, če pa npr. do 8 meseca starosti teža ne bi presegla 7 kg (kar bi pomenilo, da se krivulja še bolj upočasnjuje), bi Neocate dodajali.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani!

Upam, da mi boste lahko odgovorili. Tudi moja 6-mesečna hčerka ima alergijo, ki se kaže kot AD. Jaz sem na strogi dieti že nekaj mesecev, brez mleka, jajc, mlečnih izdelkov, dejansko jem samo 5 živil. V enem od zgornjih sporočil sem prebrala, da je v tej starosti skoraj zagotovo alergija na hrano. Ker res ne vem, kaj naj še izločim iz svoje hrane, me zanima, ali je možno, da je alergična na pršico, hišni prah, pasjo dlako?Ali bi se pri tej starosti to že pokazalo kot AD? Testi na KML so bili sicer vsi negativni.

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Če ste toliko mesecev na strogi dieti, stanje kože pa ni izboljšano, potem dieta ni učinkovta in ni potrebna. Preveč vas bo izčrpala.
Atopični dermatitis ni vedno oz. je le v manjšem delu povezan z alergijo na hrano. Je del alergijske bolezni, poleg alergije na hrano, alergijskega vnetja nosu/oči, alergijske astme. Najprej svetujem testiranje, kajti brez tega je vse skupaj samo neko streljanje na slepo. Potem je ptorebno zdraviti kožo. Znano je, da se stanje kože poslabša tudi po drugih sprožilcih (viroze, suh zrak, sintetika ali volna ipd.) Torej alergolog in dermatolog, če se koža na izboljša po ukrepih v ambulanti izbranega pediatra.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close