Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija Vnetje konice penisa

Vnetje konice penisa

Spoštovani!

Že tri dni imam otečeno in pordelo konico penisa, zelo me boli (peče) pri uriniranju. Sedaj jemljem antibiotik Ciprobya 500 mg. Ali ravnam narobe, mogoče rabim samo kakšno kremo proti vnetju? Boli me namreč le konica penisa (tam kjer je luknjica za urin). Nevem, kako je to nastalo, nič takega nisem počel. Je to lahko znak kakšne resnejše bolezni? Mojemu dekletu ni nič, je to sploh nalezljivo? Hvala vam za odgovore!

Lep pozdrav!

Spoštovani!

V vseh takih situacijah se zdi, da je treba problem videti. Prvi, ki naj bi to pogledal, je osebni zdravnik, je pa res, da se slednji za to včasih težko odloči. Takole na pamet lahko naštevam kup stvari, ki morda nimajo nobene zveze z vašo težavo, če pa stanje pogledaš, potem večina takih teoretičnih zamisli ponavadi odpade – zato menim, da nima smisla, da jih naštevam kar tako na pamet. Gotovo kožico brez težav potegnete preko glavice in nazaj (ali pa ste obrezani). Naslednje – upati je, da se curek ni poslabšal – zožil. Ali je tipati v predelu sečnice karkoli trdega (kamenček)? Če ni videti ranice, ali je morda kakšen izcedek (ciprofloksacin lahko ali pa tudi ne deluje na klamidijo, za slednjo je azitromicin)… skratka – če vas res boli in stvar ne gre na bolje bo pač treba obiskati zdravnika ali urologa. Zato pa so zdravniki. Če bi vse lahko reševali preko računalnika, bi jih potrebovali dosti manj.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Spoštovani!

Danes sem nameraval iti k osebnem zdravniku, a sta rdečica in oteklina izginili. Še vedno pa me pri uriniranju peče (sploh na koncu), ampak manj kot pred dvemi dnevi (ko nisem jemal antibiotika). Glede vašega prejšnjega odgovora: kožico brez težav potegnem nazaj, curek izgleda OK, čeprav je bil dva dni nazaj res ožji, saj mi je otečena konica preprečevala normalno uriniranje. Ničesar trdega ni otipati (rekel bi da kamenčka ni). Tudi rane ni, niti izcedka ne opazim. K osebem zdravniku torej nisem šel, ker mu nimam kaj pokazati, saj sedaj penis izgleda normalno, vsaj zdi se mi tako. Nadaljujem z jemanjem Ciprobaya ampak se sprašujem če bi mogoče moral uporabiti še kakšno kremo, saj me še vedno boli (čeprav manj). Je to vnetje/okužba lahko nalezljivo? V soboto sem namreč imel sploni odnos z mojim dekletom. Mora iti ona k ginekologu na pregled zaradi tega? Vem, da veliko sprašujem, ampak vas vseeno prosim za mnenje in se vam res iz srca zahvaljujem za vse odgovore!

Lep pozdrav!

Še nekaj: sedaj sem malo prebral o simptomih kladimije na internetu in sem 99% prepričan da imam kladimijo. Ali lahko prekinem zdravljenje s Ciprobayem in se pozdravim s Sumamedom (3 tablete)? Enako mora storiti tudi moje dekle, da se okužba ne prešaša naprej, ne? Še enkrat hvala!

Spoštovani!

Ne razumem, kako niste šli k zdravniku – od kje ste pa potem dobili antibiotik?

Klamidijska okužba je spolno prenosljiva bolezen, če jo zdravnik dokaže z odvzemom brisa in je ta pozitiven, jo mora zdravnik prijaviti (sicer je zdravnik lahko kaznovan).
Problem je, da lahko prebolevate okužbo in je bris odvzet pravilno, pa bo test vseeno negativen (lažno negativen). Zato pogosto zdravimo “ex iuvantibus” – predpišemo antibiotik in vidimo, kaj bo, ne glede na izide morebitnega dragega in lahko nezanesljivega testiranja.

Če gre res za klamidijo je vsekakor potrebno tudi zdravljenje partnerice. Smiselno je, da opravi tudi pregled.

Klamidijo pogosto ozdravi tudi ciprofloksacin. Vendar pogosteje in bolje (tudi več drugih spolno prenosljivih bolezni pokrije) azitromicin. Če ste ciprofloksacin že začeli jemati, ne vidim razloga, da bi z njim prenehali – dokončajte pač tisto količino, ki so vam jo predpisali – kdor je predpisal je moral vedeti zakaj in koliko. Najverjetneje ste dobili dve škatli, torej 2x 10 tablet, kar zadostuje za 10 dni. Na ta način boste pozdravili tiste uretritise, ki bi jih povzorčila večina po Gramu negativnih bakterij, na katere azitromicin ne učinkuje. Če gre za utemeljen sum na klamidijo, pač zraven 3 dni zapored vzamete še po 1 tableto azitromicina.

Torej vsekakor – zdravilo vam predpiše zdravnik, ki se bo odločil, če vam naj antibiotik predpiše in kakšnega naj vam predpiše.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

New Report

Close