Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže boleče narti po porodu

boleče narti po porodu

Pozdravljeni,
V zadnjem tromesečju mi je peta na eni nogi postala mravljinčasta, “bolj tako” jo čutim. Mislila sem, da mi bo po porodu ta problem izzvenel, vendar imam en mesec po rojstvu otroka še vedno mravljinčasto peto. Poleg tega so me teden dni po porodu začele boleti narti na stopalih, imam občutek, kot da imam ne dovolj nategnjene vezi (?), ko hočem stopala razgibavati, me zaboli, kot da jih preveč pretegnem. Ko zjutraj vstanem, malo težje stopim na noge, kot da bi imela zakrnele, tu pa tam se mi zdi, kot da imam v nogah šivanke, da hodim po iglah.
Pri porodu sem imela epiduralno analgezijo, vendar z nogami nisem imela problemov. V porodnišnici sem en teden, ko sem bila tam, delala vaje za noge in občutka “nategnjenosti” nisem imela, pravzaprav nobenih problemom, le peta je bila še vedno mravljinčasta. Ker sem rodila s carskim rezom, sem bila tudi pod splošno narkozo. Mislite, da ima to kaj veze s tem? Je morda problem s hrbtenico? Upam, da mi epiduralna ni ničesar poškodovala, saj je bilo en teden vse ok. Šele ko sem prišla domov in nisem ravno vsak dan razgibavala, se je pojavil ta problem. Zdaj vsak dan stopala razgibavam po vajah, ki sem jih dobila v porodnišnici, vendar ni bistvene razlike, le zdi se mi, da imam “muskel fiber”.
Kaj naj storim? Naj grem na pregled k splošnemu zdravniku? Kaj svetujete?

Pozdravljeni!

Dajte telesu še malo časa, da se privadi novih pogojev. Telo potrebuje nekje 2 leti, da se hormoni normalizirajo.

New Report

Close