Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Prednosti in slabosti izobraževanja v ZGNL

Prednosti in slabosti izobraževanja v ZGNL

Pozdravljeni

Prosim za nekaj mnenj o izobraževanju v ZGNL.

LP

Vse je odvisno – za koga, od kod ste, itd? Ali boste vi izobraževali (tj. boste učitelj) ali se boste izobraževali (tj. boste učenec, dijak) ali se bo izobraževal vaš otrok? Kaj bi bil razlog za izobraževanje v ZGNL?

Prednosti ni, slabosti so pa številne.

Lepo pozdravljeni,

za podrobnosti o izobraževanju se obračamo neposredno na zavod ali pokukamo na njihov link. Vprašnje bi bilo dobro bolj jasno zastaviti, za katero izobraževnje gre. V zavodu obstajajo programi za predšolske otroke, osnovnošolske otroke in srednješolsko ter poklicno izobraževanje. Predšolski programi so namenjeni otrokom s polžkovim vsadkom, gluhim in naglušnim otrokom ter otrokom z govorno jezikovnimi motnjami. Programi osnovnošolskega izobraževanja pa so namenjeni poleg tega tudi otrokom z motnjami avtističnega spektra, prav tako obstaja tudi nižji izobrazbeni standard tako za gluhe in naglušne kot tudi slišeče otroke z govorno jezikovnimi motnjami. Na srednji šoli obstajajo različne smeri programov (grafika, tekstilstvo, mizarstvo, kovinarstvo, medijski tehnik).

Prosim, poskusite bolj jasno zastaviti vprašanje, pa bomo skupaj podebatirali:-)

mag. Petra Rezar

se strinjam s lčkjčl….

sam sem tam šolal 20 let, moram reči da sem tam preživel čudovito otroštvo…
taki poklici ki imajo na voljo so že žal zastareli in nezanimivi oz.nedonosno za prihodnost.
za mene je treba to šolo ukinit! zaman sem šolal za 5.stopnjo, moja plača še ni presegla 600 eur , mojega šefa očitno ne zanima moja diploma… nič zato, še dobro da nisem sam, imam familju, in gre nam odlično, to je pomembneje! 20 let sem dal skozi veliko, z veliko odrekanja, in žal na koncu šola ni me dala veliko, rekel bi sploh nič! samo zapravljanje časa in denarja!

kar se tiče sedanjo šolo, kjer imajo veliko otrok z polžkovim vsadkom…. spoštujem odločitev glede tega, vendar obsojam! da ne bo šola izginila zaradi zmanjševanja učencev pa so sprejeli še z otroci z polževim vsadkom, prizadeti otroci, gluhi pa so izgubili na veljavi.. to je zares žalostno! za zgnl je pomembno da bo šola obstala in imajo plačo…

pred šolo je jasno napisana tabla: zavod za gluhe in naglušne! jasno? ko beli dan!

lp…

Naziv zavoda je mogoče zelo hitro spremeniti. Žal. Samo en postopek je potreben in naziv je spremenjen za vedno. Dajte vlogo, pa bodo uradniki vse sami naredili. Gluhi se itak vsi šolajo v rednih šolah, kar je edino pravilno in glede na to, da tam šolanje tudi zmorejo, ni razloga, da bi zavod za gluhe in naglušne še stal. Mislim, da se 99 % vseh gluhih bolje počuti, če se lahko šola v domačem okolju, kot pa da hodijo v šolo v oddaljene kraje, kar še zlasti velja za otroke v prvi in drugi triadi osnovne šole, šolanje v domačem okolju pa pozitivno vpliva tudi na mladostnike (3. triada OŠ in SŠ). Samo zaradi zaposlenih v tem zavodu (brezposelnih je že zdaj preveč) je smotrno, da zavod ostane, vendar pod drugačnim nazivom in z drugačno vsebino.

Izobrazba gluh zavod za gluh naglušen super. Tam veliko prijatelj, gluh. Slišeč šola slab. Tam prijatelj ne. Tam diskriminacija. Tam ne tolmač. Kretnja prepovedan v slišeč šola. Zavod za gluh edin pametni odločitev. Poklici super. Ima izobrazba medijska tehnik, šivilja, mizar, kovinar, grafičar. Jaz zadovoljna. Dober šola.

Sam lahko komentiram le predšolsko izobraževanje, hčerka namreč skoraj eno leto obiskuje vrtec in moram reči, da se tam počuti izjemno dobro, program je dober, kadri pa so večinoma izjemno sposobni, strokovni, se posvetijo otroku in se potrudijo, da ima otrok od vsega skupaj korist.

Hvala za prispevek k predšolskemu izobraževaju in še naprej veliko uspehov!

Lep pozdrav!

mag. Petra Rezar

New Report

Close