Najdi forum

Pozdravljeni –

stara sem 34 let. Sicer zdrava. Že 2 meseca se mi v levem hrbtnem predelu pojavlja bolečina, kakšen centimeter pod lopatico.
Bolečini vedno lahko določim natančno središčno točko, vendar seva tudi v okolico – v zadnjem tednu tudi v desni predel. Je pekoča bolečina.
Poslabša se tekom dneva (zvečer je že zelo huda), ko sedim, dalj časa hodim ali sem sklonjena naprej (pri delu z računalnikom).
Izboljša se, ko ležim (ponoči popolnoma preneha). Izboljša se tudi z gibanjem (sedaj načrtno delam vaje za krepitev hrbtnih in trebušnih mišic).

Ker bolečina zelo vpliva na kakovost življenja, me zanima, če imate morda kakšen nasvet, kako jo odpraviti? Nimam namreč občutka, da bi me bolela mišica.
Mi morda svetujete kakšne preglede?

Hvala.

Verjetno gre za zakrčenost spodnjega dela trapezoidne mišice, pekoča bolečina daje sum, da gre tudi za preslabo prekrvavitev te mišice.
Druga, manj verjetna varianta je, da gre za razdražen živec v prsnem delu hrbtenice.
Dejanski vzrok bi lahko ugotovil na pregledu, zdravili bi z manualno terapijo in točkovno massažo.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

spoštovani zjutraj ko se zbudim opažam,da me boli hrbet in traja okoli 20 minut,da to preneha.Zaspim na trebuhu in se sredi noči zbudim od neke tope bolečine in moram prav stisniti zobe ,da se obrnem na bok.Tudi pri spanju na boku čutim bolečino in tudi tu imam težave pri obračanju na drugi bok. Ko se obrnem vse skupaj poneha in počasi izginja.Že nekaj časa okli mesec in pol pa čutim ob gibanju desne rame bolečino na kosti te rame ,ki z ničemer ne izgine ne z masažo ne z razgibavanjem le nekoliko se zmanjša.Enkrat sem že slikala levi ledveni del pa ni posebnosti za spremembo me zdaj boli desna stran.Ravno tako čez dan če se zaležim me boli ko se hočem vsesti ali obrniti kako drugače.Včasih čutim rahle bolečine v sklepih,kot na primer komolec zapestje notranja stran kolena bolečine so pa blage toliko,da jih nekako zaznavam.Mi lahko poveste kaj je to in zakaj tako?

Najbolj verjetno gre za manjše spremembe v vratnem in prsnem delu hrbtenice, morda dodatno vpliva še neustrezno ležišče.
Morda gre tudi za neko splošno živčno napetost, stres.
Lahko se oglasite pri nas, naredili bomo sprostilno terapijo za umirjanje živčnega sistema, morda dodali kakšne vaje.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

prisrčna hvala za odgovor me pa zanima kje se nahajate in ali moram imeti napotnico ,če ne me zanima glede plačila vaših storitev ali pa delate tudi na zdravstvo?

Jaz sicer delam v Mariboru[/url], imamo pa tudi ordinacije v Ljubljani[/url] (dr. Kotov)[/url] in Novi Gorici[/url] (dr. Filipov)

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Že dobrih 7 mesecev imam težave povezane z rahlo bolečino v zgornjem delu hrbtenice. V bistvu niti ni bolečina ampak je bolj neke vrste napetost. Rahlo me boli tudi desna rama, ko dvignem roko v višino rame ali višje (če močno pritisnem s prsti z zadnje strani rame čutim mesto te bolečine). Včasih se tudi zgodi, da se mi mišice desne roke za nekaj sekund zategnejo in potem same popustijo čez nekaj sekund. Če nagnem glavo nazaj začutim rahlo bolečino na desni strani zgornjega dela hrbtenice. Če pa Naredim z glavo pogled na levo pa začutim tako rahlo popuščanje na desni od vratu navzdol roti rami.
Drugih težav nimam in tudi, če je potrebno kaj težkega narediti ni nobenega problema, da ne bi mogel. Moj poklic je povezan precej s sedenjem ampak se tudi rekreiram (tek, plavanje, košarka, …). Pred skoraj enim letom me je tudi stresla elektrika v levo roko. Takrat me je 10 dni bolela glava
(od vratu navzgor). Takrat sem šel tudi do osebnega zdravnika, ki pa je rekel, da je vse v redu. Osebni zdravnik mi je tudi dal vaje za krepitev in raztezanje hrbtnih mišic, ki se jih trudim pogosto izvajati (prevsem raztezne skupine vaj). Udarca v hrbtenico ni bilo tako, da sumim, da je težava povezana z mišicami in/ali živčevjem.

Težava me sicer ne ovira pri vsakdanjem življenju ampak je ta napesto v hrbtenici moteča in me zanima vaše mnenje in kakšen vaš nasvet.

Očitno gre za določene spremembe v vratnem delu hrbtenice, tudi bolečina v rami je verjetno povezana s tem.
Morda gre res le za problem mišic, verjetno tudi za začetne osteohondrotične spremembe.
Oglasite se pri nas na pregledu, da natančno ocenimo vzroke vaših težav, z manualno terapijo jih bomo verjetno lahko tudi v celoti odpravili.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close