Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija novorojenček,popek,hrkanje,…..

novorojenček,popek,hrkanje,…..

Lep pozdrav Tanč.

Imamo še enega člana,ki pa po resnici povedano,s tem nimam izkušenj-tako kmalu po rojstvu.
Fantiček je star 17 dni.Skrbi me ker se mu popek še ni zacelil(rosi,opažam svežo kri,krn je odpadel okoli 8 dne).kljub pediatrom(bila sva hospitalizerana zaradi mene kot komplik,po CR zaradi šivov) in patronažni sestri,ki pravijo da je vse to ok.
meni se pa ne zdi.
sprašujem do kdaj je tisti čas,ko pediatri čakate,da se popi popolnoma zaceli,posuši.???kaj sledi v tem primeru,če se po 1 mesecu še vedno cedi iz njega???da pojasnim popi rosi,opažam svežo kri,ne smrdi in se ne gnoji.samo kri,ki pa se strdi.

in to hrkanje.ne morem drugače opisati. .-)
že od rojstva hrka,sliši se sluz,ki se vozi sem in tja,nos čistim s fiziološko,v porod. so nama dali še operil.da bi bil prehlajen ni videt, z nosu mu ne teče.mu pa z ustnim sesalnikom potegnem kar precej sluzi,ki se verjetno skriva bolj notri.
je normalno le obilno poliva.morda bi bil to vzrok???napreduje sicer zadovoljivo(ob starosti 12 dni je imel porodno težo).
izvajamo vse ukrepe zoper polivanju,je pa izključno dojen.iz prehrane sem ukinila vse mlečne izdelke,razen kakega sira,krčev niti nima,odvaja normalno 2-3x na dan.
kadar polije se vidi v mleku primešana sluz,je to vredu??verjetno je,ker se čisti ali prav razmišljam???

posvetovalnico imava po prvomajskih praznikih,zato vas prosim za tale nasvet!!
in hvala.

Če izcedek ni gnojen in ni nobene rdečine okoli popka, potem čistite vsakodnevno s fiziološko, 2x dnevno pa z alkoholom (vatirano palčko namočite v alkohol, nato pa v popku 2x zavrtite, naredite do čistega).
Alkohol očisti, dezinficira in osuši. Če bi se pojavila rdečina ali granulacije (kot divje moeso po domače), je potrebna lapizacija (včasih so rekli: požgat popek).
Polivanje je lahko vzrok sluzenju, hrkanju, dražečemu kašlju. Upoštevajte protirefluksne ukrepe, nos pa kar čistite, aspirirajte, lahko date tudi Operil P vsaj zvečer.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Dan.
Hvala.izvajali bomo ukrepe kolikor se le da.
operil pa kar nakapam zvečer,ker se mi zdi da je boljše.
mogoče še nekaj.
ker se držim malo diete,nič mlečnih izdelkov,(kot preventiva zaradi kolik),nič svežega sadja in zelenjave,vse kar napenja …..se mi odkrito rečeno že malo…..kaj naj jem.
privi fantek je bil grozno bogi zaradi kolik in tudi stroga dieta ni pomagala.tukaj pa ker ni hudo se sprašujem le kaj lahko pojem,da ne črviči.pogrešam sadje,zelenjavo.(jem le jabolčni kompot in peso od sadja),mleko.sem dobesedno na krompirju in makaronih 🙁
kaj lahko nadomesti vse to???kaj je res tisto ključno ki tako škodi oz.povzroča kolike???’

vupamnju da bo ok,čeprav kile kar letijo dol. 🙂

Dejansko ne priporočamo nobene diete, le pri znani alergiji ali pri zelo verjetni alergiji.
Kar je pri nas iz ljudskega izročila hrana, ki močno škodi in jo odsvetujejo, je druge normalna hrana, kolike pa so pri vseh enake. Gre za nezrelost črevesja.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close