Najdi forum

nosečnost-knjiga

Najboljša prijateljica je 1. noseča in bi ji za rd rada kupila nekaj uporabnega: razmišljam o knjigi, v ožjem izboru sta dve: Nega matere in otroka in Velika knjiga o dojenčkih. Ker sama še nimam izkušenj, prosim za nasvet, katera od teh dveh knjig se vam zdi bolj primerna in predvsem uporabna. Če imate katero od teh knjig, vas prosim za mnenje. Seveda pa je dobrodošel tudi kakšen drug predlog. Hvala in lep podaljšan vikend vam želim!

Vsekakor knjiga Rahločutnost do otrok(Katarina Kompan Erzar, Andreja Poljanec)!

jaz bi pa predlagala od Ine May Gaskin “Modrost rojevanja”. Zelo dobra knjiga, pripravi te na porod, pove vse o različnih možnostih poroda, priprav na porod, nevarnostih, predvsem pa je pomembno, da so nasveti iz prve roke- govori jih babica, svoje porodne izkušnje naravnega poroda pa opisujejo razl. ženske. Jaz sem jo dobila za darilo, ko sem bila noseča. Priporočam!

se podpišem, dodala bi pa tudi Dojenje in materinstvo iz srca, Ksenija Šoster Olmer,

Izziv poroda Eva Kuhar,

ali pa CD Priprava na porod in sproščanje v hipnozi, dr. Marjan Pajntar.

To vse toplo priporočam. Nega matere in otroka je bolj knjiga ala navodila za uporabo….meni sploh ni všeč. Rahločutnost do otrok, Dojenje in materinstvo iz srca pa sta zelo življenjski, avtorice so večkratne mamice in hkrati strokovnjakinje.

LP

Jaz sem imela ene tri knjige ampak najbolj pregledna in fina je knjiga Nosečnost Odgovori na vsa vprašanja, dr. Lees,dr.Reynolds in McCartan. Podrobno opisana vsa nosečnost, težave, porod, poporodno obdobje…

O ja, Rahločutnost do otrok je super knjiga, prav tako Velika knjiga o dojenčku. Če pa bere tudi v angleščini, lahko najdeš zelo različne (in hkrati zanimive) knjige, nekatere vsebujejo tudi mero humora, da ne deluje vse tako zelo resno.:)

Če imaš denar, potem kupi Vse o nosečnosti in otrokovem prvem letu starosti (Clinika Mayo jo je izdala). Res zelo informativna knjiga, notri je vse kar te kot laika sploh lahko zanima, vsaj jaz sem notri našla praktično vse odgovore. Je pa ta knjiga za ta, bolj “fizični” aspekt nosečnosti, poroda in potem prvega leta.

Če želiš pa knjigo o tem, kako živeti ni preživeti z dojenčkom, tudi jaz priporočam Dojenje in materinstvo iz srca (Ksenija Šoster Olmer) – ta knjiga je za “mame in dojenčke”, pa tudi od Erzarjeve Rahločutnost… (ta je za “družinske odnose”).

New Report

Close