Najdi forum

subuxon – metadonska kriza

Oseba je bila na dnevni dozi 80 mg metadona. Odločila se je, da bo šla na suboxon. Suboxon je vzela po 48 urni abstinenci od metadona. Seveda je 80 mg metadona prevelika doza za prehod na suboxon, zato se je razvila močna kriza.

Zdaj – tretji dan je kriza že malo blažja, še vedno pa zelo močna – nima več krčev.
Zanima me kako dolgo bo še trajala močna kriza?

po metadonu”na suho” brez suboxona in raznih stvari traja kriza mtd približno mesec dni kar se tiče telesa,psiha nespečnost in povezane stvari pa se vlečejo,kar nekaj časa odvisno od posameznika.glede na to,da jemlješ suboxone hudega ne bo…

Spoštovani Firimar,

telesno čiščenje psihoaktivnih substanc – detoksikacija je zelo pomemben del urejanja zasvojenosti. Ni pa dovolj. Če oseba želi doseči dolgotrajno abstinenco in spremembo zasvojenskega načina življenja potrebuje sistematično in celostno psihosocialno obravnavo. Če sem prav razumela oseba sedaj jemlje suboxon. V oviru Projekta Človek deluje program, ki se imenuje Alfa in je namenjen tistim, ki uživajo nadomestno terapijo (metadon, suboxon…) in si prizadevajo “priti na nulo” in doseči trajno abstinenco. Program deluje preko celega dneva in nudi podporo ljudem pri zniževanju zdravil ravno tako nudi podporo njihovim bližnjim. Svetujem vam, da osebo usmrite v program Alfa. Za več informacija in termin osebnega pogovora pokličite v sprejemni center v Ljubljano na 01/540-31-74. Termin boste dobili v parih dneh.
lep pozdrav in veliko sreče

moderator Društvo "Projekt Človek" tel: 01/425 12 14

Precej sva iskala po netu, pa nisva našla nobenega “poročila” o prehodu na suboxon s tako visoke doze metadona. Vsi, ki so opisovali svoje svoje izkušnje so bili na dozi do 50 mg. 80 mg metadona je preveč za prehod na suboxon. Prvi dve noči nisem upal zaspati in sem bil v pripravljenosti, da jo odpeljem na urgenco, če se kaj zakomplicira.

Namreč, suboxon zaradi tega ker je buprenofin delni opiodni agonist, pri tako visoki dozi metadona sproži močno krizo, čeprav se je kriza že razvila, saj pred prehodom na suboxon, ni vzela metadona več kot 48 ur. Suboxon, pa je v eni uri ali dveh krizo močno potenciral.

Torej, kriza je bila močna 5 dni, približno dva tedna pa blažja. po dveh do treh tednih se telo stabilizira, tudi testi več ne pokažejo prisotnosti metadona.

New Report

Close