Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Izmera tel. temperature

Izmera tel. temperature

Spoštovani

Naš otrok je bil danes cepljen. Drugi odmerek davica, tetanus, osl.kašelj…ter rotavirus. Vendar pa mu nisem pred odhodom od doma (preventivno) zmerila temperature. Tudi tam v ambulanti temperature pred cepljenjem sploh ne pomerijo..

Ko smo prišli domov (eno uro in pol po cepljenju) sem mu namerila 36,9 (merjeno pod pazduho 10 min).

Saj bolan ni bil, edino, če bi se lahko pregrel v avtu ko je bil oblečen v zimski pajac (pol ure vožnje približno) ali kaj vem kako. Ustrašila sem se, ker bi mu za vsak slučaj lahko pač pomerila..
Z vročino pač ne sme biti cepljen a ne?
Kaj je lahko narobe?

hvala, lep pozdrav.

Zakaj bi merili vročino zdravemu otroku? Zakaj preventivno?
Če je otrok zdrav, ima temperaturo pod 37 in drugo ni pomembno.
Zakaj govorite o vročini, če je imel otrok 36,9? To ni vročina.
Je pa vročina še vedno najpogostejši znak po cepljenju, če bo višja od 38,5 pač dajte svečko.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pikica otroka se ne oblači v zimski pajac ob takšnem vremenu.
S tem mu bolj delaš škodo kot pa dobro

Spoštovana dr. Tanč

Otrok je bil zdrav -naj bi imel normalo temp. (razen, če bi se mu kaj pripravljalo v inkubaciji), pomislila pa sem, če je možno, da bi se otrok v avtu (oblečen v zimskega pajaca, sicer odpetega) malo pregrel? Vožnja 20-30 min do zdravnika.
Zjutraj ob odhodu od doma je bilo še malo hladno- tudi v avtu, dokler se ni zagrel in šli smo pač v bundici in s kapico na glavi..tudi v avto taki..
Ampak joj ali je mogoče, da bi se tako pregrel, mi pa na cepljenje z njim…in bil cepljen ob povišali temperaturi..
Tam mu seveda temperature niso pomerili, doma pa sem namerila (to je bilo uro in pol po cepljenju) -36,9. Temperatura je kako uro-dve tako ostala, potem pa padla na 36,1,- 36, 3..
Ali je možno, da je bil cepljen pregret v tem prehodu zima-pomlad, samo zato ker je bil v avtu oblečen v pajaca.. ko pa je težko določiti v temle prehodu kako je najbolje obleči otroka da ne bo preveč, premalo.. In kaj to pomeni za cepljenje? Kakšne so posledice, če je otrok cepljen v vročini..Prosim odgovorite mi tudi na to, ker bi rada vedela..

Ali sem preveč zaskrbljena?

hvala vam za vaš čas in odgovore in oprostite ponovnim vprašanjem..

Pikica Tanč ti je že vse odg.
definitivno zimski pajac stran.In otroka ne oblači toliko.
Pikica: Tanč ti je napisala,da ni bil cepljen ob povišani TT,saj to ni povišana.za cepljenje ti to ne pomeni nič in še enkrat NI bil cepljen v nobeni vročini

Nisi zaskrbljena ,ampak paranoična 🙂

Jaz tega vprašanja sploh ne razumem – izmerjena temperatura 36,9 ni vročina. Tvoja zaskrbljenost je popolnoma odveč.

Pikica28, preberi si tole:
http://sl.wikipedia.org/wiki/Telesna_temperatura

Med drugim piše tudi tole: “Pri zdravem človeku znaša normalna telesna temperatura med 35,8 in 37,2 °C. Merimo jo zlasti v ustih, pod pazduho ali v zadnjiku.
Tekom dneva telesna temperatura niha; ponoči je nižja kot podnevi, pri telesni dejavnosti se poviša tudi za 2 stopinji. Dnevno nihanje kaže tipičen jutranji minimum in popoldanski maksimum, vendar je maksimum močno odvisen od telesne aktivnosti posameznika.”

Torej – temperatura 36,9 je normalna, 36.1 pa pri isti osebi in znotraj istega dneva tudi.
Zdrav človek ima sposobnost TERMOREGULACIJE (sposobnost organizma, da neodvisno od temperature okolja vzdržuje stalnost telesne temperature), za kar je odgovoren hipotalamus. Torej – če je človeku vroče, se njegova telesna temperatura ne poviša, ampak se začne potiti, kapilare tik pod površino kože se razširijo itd., – torej, začnejo se procesi za oddajo odvečne toplotne energije. To se poruši šele pri vročinskem udaru, ko telo ne kompenzira več.

Trenutna telesna temperatura nima s cepljenjem nobene zveze (če je recimo povišana zaradi tega, ker do zdravnika pritečemo, je čisto vseeno). Drugače je pri bolezensko povišani temperaturi – tam je povišana zaradi infekta (oz. odgovora organizma na ta infekt), kjer pa za cepljenje tudi ni problem povišana temperatura, ampak bolezen, ki je povišanje povzročila.

Torej – ja, preveč si zaskrbljena. 🙂 Otroka pa enostavno obleci toliko, da mu ne bo vroče in da ga ne bo zeblo (najlažje ga je potipat zadaj za vratom – če se poti, mu je vroče, če je hladen, ga zebe).

Lp, 5ra

Sploh ne razumem, kje imate problem! Tudi če je bil otrok pregret, se je trikrat ohladil, ko ste ga slekli in ga je zdravnik pregledal. Pripomba, da se ne cepi ob vročini pa velja, da ne cepimo otroka, ki je bolan iin ima vročino, ne pa malo pregret z normalno telesno temperaturo.
In ko ste prišli domov, vam še enkrat napišem, je imel normalno temperaturo 36,9.
Ne le, da ste brez potrebe zaskrbljeni, ampak sičisto po svoje razlagate bolezensko vročino in normalno telesno temperaturo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close