Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Pomirjevala imajo obraten učinek?

Pomirjevala imajo obraten učinek?

Za anksioznost jemljem Cipralex za depresijo in anksioznost, občasno pa še Apaurin po potrebi. Cipralex zadostuje za običajno anksiozost, precej je v pomoč.

Glede ne to, da naj bi bil apaurin pomirjevalo, se ga poslužim, ko nekje (kjer ni pardona; avtoriteta), ne morem več prenašati krivic in nisem za nikamor. Samo še depresija poteptana samozavest, sklonjena glava in podobno ostane.

Trudim se, da čimmanj takih situacij rešujem na tak način.
Takrat pride na vrsto pomirjevalo, ki naj bi pomagalo prenašati takšne in drugačne pritiske, ki so iz vidika preživetja – plača – nujni.

Čisto preprosto: nekdo me potepta. Vzamem apaurin. namesto miru, umirjenosti, se pojavi sovražnost do krivca. Močna sovražnost. Včasih ob tem znam odreagirati precej divje. Oz. se močno zadrževati, se zapreti v sobo in izdzvjati.

Totej ta bombonmček naj bi me pomiril, meni pa se zgodi ravno obratno. Šele po konzumiranju le-tega se mi zgodi, da nadrejenega, krivico, zasovražim iz dna srca, potenciram na mnogokatero potenco, in se z veliko težavo držim nazaj, da ne bi povedala marsijkaj, kar si marsikdo misli, a je tiho.
Pri meni torej pomirjevala delujejo obratno od pričakovanega.
Imate morda kakšno razlago, rešitev za to? Zdi se mi, da dolgo ne bo šlo tako, zato vas lepo prosim za pomoč.

Kakšen nasvet? Mogoče obstaja kombinacija, ki bi bila kompatibilna v mojem primeru? Kjati šikaniranje bo ostalo, kljub zakonodaji. Jaz pa potrebujem nekaj, da se mi dokončno ne zmeša.

Vem tudi to, da bi najbolje vedel lečeči zdravnik, kljub temu pa bi bila hvlaležna za vaše mnenje glede kombinacij in čudnih učinkov.
In pa mogoče predlogov, pri katerih podobnih kombinacijah zdravil teh učinkov ni, saj menim, da se zelo dobro spoznate na svoje področje.

Hvalal
Lep pozdrav

Pozdravljeni!
Področje zdravljenja psihičnih težav je zelo komleksno in individualno, to se je pokazalo tudi v vašem primeru.Poiskati najustreznejše zdravilo ali kombinacijo zdravil pri zdravljenju psihičnih težav je najtežja naloga vsakega zdravnika. Zdravila, ki naj bi vam pomagala v določenem primeru lahko delujejo tudi obratno. Pomoč v teh primerih vam lahko nudi samo vaš lečeči zdravnik. On pozna potek vaše bolezni in odziv na zdravila, ki vam jih predpiše, zato se je potrebno v takšnih primerih obrniti nanj. Kombinacije zdravil so pri psihičnih težavah zelo pogoste in so dokaj uspešne določen čas potem pa se zgodi da kombinacija ni več primerna in jo mora zdravnik zamenjati.
Svetujem vam lahko le to da redno obiskujete vašega lečečega zdravnika, še posebno v primerih ko se stanje poslabša.
Lep pozdrav

Sebastijan Mršek, mag.farm., spec.

New Report

Close