Najdi forum

Pozdravljeni

tudi jaz imam za vas “pametne” eno vprašanje, ki se mi poraja vsak dan znova in nanj ne dobim odgovora 🙁
okrog novega leta sem spoznala fanta, ki se mi je zdel na začetku zelo zabaven itd., ampak vizuelno mi ni bil všeč. A njegova pozornost do mene je premagala, da sva šla nekajkrat na pijačo in nato sva se zapletla tudi v razmerje. On je vzel zadevo izgleda zelo resno, jaz pa se vsak dan sprašujem ali je to to in ali je pravi zame, saj v to nisem prepričana. Sicer se zelo dobro razumeva in ni dolgčas, ampak nekatere stvari pa me motijo pri njem oz. sem imela prej precej drugačne želje, kakšnega fanta si želim. Tako da jaz še ne bi nič hitela v zelo resno zvezo, ampak lepo počasi in bi se čez nekaj časa videlo, ali sva za skupaj, da bi pa čisto prekinila si ne želim. Prijateljstvo pa dvomim, da bi bilo zanj sprejemljivo….

Torej ima kdo kakšno podobno izkušnjo, kako sedaj postopati, ali še malo počakam, ali je bolje da se čimprej odločim..???

Hvala.

Najprej bi radi vedeli katere stvari te motijo pri njem. Čeje motnja in tvoja želja predvsem zunanji videz, potem ti predlagam, da začneš razmišljati kaj so prave vrednote vrednosti partnerstva, ko boš prebrala kakšno knjigo ali veliko sporočil na forumu, boš lahko razmislila ali je videz res faktor. Če zate je in to velik, potem nimaš kaj biti z njim, seveda pa je vedno problem, ker sami pri sebi ne vemo, kaj pravzaprav bi radi.

Če pa so razlogi še drugi, ki te motijo, pa bi jih bilo tudi dobro vedeti, da ti lahko damo nasvet, kaj mi mislimo ali ostani ali zaključi.

če je torej videz razlog, seveda bi rabili še njegovo sliko, da bi imeli svoje mnenje, ali je v redu ali ne, ampak če govorimo nasplošno o vrednosti in želji, kot je videz, potem moraš še nekaj časa razmišljati in brati druge izpovedi. Kajti to pa ti lahko povem in seveda ostalim bralcem, da videz je najmanj kar je vredno v življenju.
nekateri bodo rekli, da to pa ni res. To velja samo za tiste, ki so prepričani, da je dobra zveza odvisna od tistega kar vidiš in tako tudi živijo.
Pomislite, kako bi na to odgovorili, če bi bili slepi in kaj pravijo slepi ljudje na videz. Vrednota je tisto za kar se moraš vprašati. Kaj pravzaprav zate vrednota je. Zato niti ne smemo soditi tistih, ki jim je videz pomemben za uspešno zvezo, ker pač imajo drugačne vrednote kot mi. To pa ne pomeni, da imam jaz prav ali narobe ali oni prav ali narobe, samo vrednote imamo drugačne. In če mene vprašaš, bi rekel, da je videz zadnje kar je pomembno. Ampak to je moje razmišljanje na podlagi mojih vrednot.
Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Opa Primoz, nova seksi slikica – na tej si se bolj popoln kot si bil na zadnji ;)).

Rjavolaska, da bo iz tega nastalo kaj vec, se zna zgodit v kolikor te bo karakterno cisto prevzel in z obnasanjem zasarmiral, to pomeni, ce ga bos sposobna maksimalno spostovat.
Sama ne prisegam na to, da so dobre in kvalitetne veze mogoce samo skozi noro zaljubljenost, prej bi rekla da je mogoca kvalitetna veza tudi med ljudmi, ki so pametni in se ne zaganjajo na vrat na nos v vezo za to, ker je z nekom fajn seksat.

Bojim pa se, da ga bos ti pustila takoj ko bos spoznala boljsega/seksualno privlacnega kandidata. To pa pol ne bi bilo fer do njega, ce razumes: verjetno tudi sama ne bi zelela biti na njegovem mestu pri kaksni drugi moski osebi.

Vzemi si čas in ob srečanjih opazuj fanta in sebe, vse kar je prijetnega in tudi tiste stvari, ki te motijo. Počasi boš skozi druženje in pogovore vedela več in se boš lažje odločila. Razmerje pelji tako, da gre počasi – če fant hiti, mu povej, da je to prehitro za tebe. Če si že v razmerju, ne moreš več nazaj v prijateljstvo, lahko pa gre razmerje le počasi naprej.

Brez globje filozofije in na osnovi napisanega, ti lahko podam le en nasvet: bodi fer so njega in ga pusti iti svojo pot.

Menda sem že ene stokrat zapisal, pa naj spet: če nekoga ljubiš, to več danes, jutri in včeraj.
Če greš v neko zvezo, ne moreš vanjo stopati z prilagajanjem, partner ni nekdo iz zavetišča, katerega sčasoma vzljubiš. Ti si vzljubila njegovo pozornost, spontanost, vse ostalo pa so presežki zate.

Do princa iz svojih sanj imaš vso pravico, ta to očitno ni.

Ena izmed vrednost je drugače tudi poštenost – do drugih in sebe.

LP
Cec

Hmm, če bi nam pokazala sliko od tega fanta, vrjetno ne bi dobila nič bolj pametnega odgovora, ker bi napr. polovica forumašev rekla, da jim je všeč in polovica, da jim ni… To je tako zelo relativno… (sploh, da ne omenim, da po sliki sodit, kakšen je človek v resnici, je zmota).

Drgač pa sm mnenja, da videz ni nepomemben… Skupaj z vsem predstavlja neko celoto… In če vsak pri sebi pomisli, ga verjetno privlačijo določeni tipi ljudi, ki so si vizualno dokaj podobni…

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Amm, če bi jaz bil na njegovem mestu, bi si od tebe želel slišati točno, dobesedno to.
Če bi moral to sam ugotoviti, In ko bi, bi najin odnos definitivno in naravnost zreduciral na znančevski.

Lp,Brklc

Očitno je zate premalo, da si ga zgolj vzljubila, saj imaš pomisleke, da ti njegov zunanji videz pač ne odgovarja najbolj, da ti ni atraktiven. Ampak potem se ne bi smela igrati z njegovimi čustvi že na samem začetku, saj praviš, da je on zelo resno vzel vajino razmerje. Že takrat bi mu morala povedati, da ti je dragocen le kot prijatelj.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Samo če to, kar si zdaj napisala nam, poveš tudi njemu. Da je vajina zveza tebi pravzaprav nekakšen eksperiment. Naj on ve, s kakšno vrsto čustev ima opravka. Če on misli, da ti misliš resno in za vedno, še posebej, če mu to tudi govoriš, ti pa veš, da si z njim zato, ker pač z nikomer drugim ne moreš biti in mogoče ti pa uspe, da ga vzkljubiš … A se ti to ne zdi pokvarjeno? S človekom, ki misli, da si zaljubljena vanj, vsak dan hodiš ven in se vedeš tako, kot da sta par, ves čas pa imaš v sebi ta “bom pa prekinila z njim”. Če mu že ljubezni ne moreš dati, mu daj pa vsaj spoštovanje, spoštovanje se pa skriva v iskrenosti. Razmisli in pomisli, v času, ko ga vlečeš za nos, se bo on mogoče do uhljev zaljubil vate in kako bo trpel, ko boš ti ta svoj eskepriment zaključila.

Predvsem pa nikoli ljudem ne bi smeli delati tistega, kar ne želimo, da bi drugi delali nam. Jaz osebno najgloblje verjamem v karmo in sem prepričana, da slab paket dobimo (včasih zelo hitro in včasih celo na isti način, da ja razumemo) nazaj.

Primož, jaz pa se s tabo globoko ne strinjam, videz je tako, kot še mnogo drugih dejavnikov pomemben pri izbiri partnerja.
Omenil si slepe ljudi, prepričan sem, da so tudi njim bolj privlačni ljudje vsaj normalnih, če ne nadpovprečno “privlačnih” dimenzij (celega telesa).
Dokazano je, da je ljudjem všeč simetrija obraza.
Pomisli malo, najbrž tudi, ko greš v trgovino in kupuješ hruške, raje kupiš tiste lepše, ampak to, da so lepše je treba razumeti z nekim premislekom. Nekatere hruške so lepše zaradi svojih zanimivosti, morda so na prvi pogled čudne, ko pa si jo dodobra ogledaš ti je prav zaradi tega všeč…. kakrokoli, dost metafor.
Zdaj pa še moj standardni napad na debele ljudi – biti debel ni zdravo in ni naravno, zato je že iz darwinističnih razlogov povsem logično, da tudi ni privlačno. Res pa je pri manj razvitih kulturah to malo drugače, pa vseeno podobno, tam je debelost namreč cenjena.

Vglavnem, prepričan sem, da videz definitivno je pomemben faktor, me zanima, če se kdo rad strastno ljubi z osebo, ki ga ne privlači – osebnostno in vizualno.

Pomemeben je,ker je družba naredila tako, da je. Oglej si film ,ne vem točno naslova, ampak igra Cher mamo, ki ima sina vodenoglavca. Morda bo kdo lahko povedal naslov, priporočam ogled.

Pa še nekaj, videz velikokrat dooči tudi človekova notranjost. ampak kot sem rekel, ni vse zlato kar se sveti, to je tudi zelo znan pregovor, in poisksimo si ga predstavljati tudi pri ljudeh, ne samo stvareh.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Primož, naslov filma je Mask. Predvidevam, da so ga poslovenili v Maska, vendar o tem nisem prepričana, ker sem ga gledala pred mnogimi leti.

Junc, tudi jaz mislim, da videz je pomemben pri izbiri partnerja, ampak!!! gospodične nihče, ampak res nihče ni silil in prisilil, da je začela hoditi z moškim, katerega videz ji ni bil všeč. Če ji ni bil všeč, bi mu to morala povedati, mu reči, da bosta samo prijatelja, ne pa, da ga na takšen način vleče za nos. Meni se takšno poigravanje z ljudmi, ki imajo iskrene namene, zdi skrajno nizkotno početje. Da o tem, koliko bolečine povzroči tistemu, ki je v zvezo vstopil dobronameren in dobrohoten, sploh niti ne začnem. Nismo vsi narejeni na princip če ne ta, pa ta, če ta ne, pa naslednji. Nekateri verjamemo v ljubezen (ali pa smo do razočaranj verjeli), smo čustveni in občutljivi ter nas takšni eksperimenti globoko prizadenejo.

Res je, hvala, Maska.

Kot sem rekel, prvo kar zaznamo naj bi bilo tisto kar vidimo in na tisto odreagiramo, ampak žal ni to tisto kar prvo zaznamo, to pa zato ker poznamo in si znamo (znanstveno) razložiti samo 5 čutov. Dejstvo pa je, da jih ni samo 5 in da zaznavamo veliko preden kaj vidimo, slišimo, tipamo, okušamo, vonjamo… to vsi vemo, ko pravimo, čutil sem, sanjal sem, vedel sem, nekaj čudnega me je obletavalo, gledal je stran in sem čutil privlačnost… Samo ker tega ne vemo in to ni znano, je prva možnost vid. Kar pa seveda ne drži. In ker je vid verodostojen dokaz, smo tako tudi sprejeli, da je videz pomemben.

Nisem rekel da ni pomemben, seveda je v naši družbi in to še kako pomemben.

Vendar potemtakem pomeni, da so vrednote napačne, kar poglejte današnji svet ali našo politiko, da bomo lažje razumeli. Saj ni važno kaj je rezultat dela, važno, da je vedno lepa in da ima lepe učke in da ima lepo ženo….

Če bi torej vrednota ne bila lepota, bi lahko v človeku odkrili pravo vrednost, večina pa si partnerja izbere po zunanjem videzu, ker smo si ustvarili neko predstavo, kakšen bi moral moj partner biti, zato pa je na koncu toliko razočaranj. Kajti nihče se še ni ločil, ker je ugotovil, da partner ni tako lep, kot sem ga prvič videl, ampak ker smo ugotovili, da manjkajo druge lastnosti, o katerih pa v samem začetku sploh nismo razmišljali, bili so v drugem planu.

Mislim, da bi morali zamenjati vrstni red želja, vrednot in lastnosti, pa bi prišli do boljših odločitev in končnih rezultatov.

Ampak naša družba nam narekuje smernice. Poglejte v prvi časopis, ki vam pride pod roke. Reklame?
Na vseh reklamah so vedno ljudje idealnih postav (takšna postava je ideal zadnjih 100 let, prej pa 10.000 let popolno nasprotje) in mer, vsi nališpani in obdelani z photo shopom. In če to gledaš noč in dan na vsakem koraku, ja normalno, da pridejo te želje in vrednote v podzavest. Ja, to je pa ja normalno. Ali so tudi normalni rezultati, ki jih danes gledamo in smo jim priča? Niso ne.
Zato pa se sprašujemo o pravilnih ali pravih vrednotah in ne o tem, ali je to pomembno. Vse je pomembno, ampak žal je vrstni red možno napačen in izkrivljen, nekatere vrednote, pa so celo zatrte in potisnjene globoko v ozadje, da se čim manjkrat omenjajo.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Ah, meni so že kot otroku bile všeč samo “lušne” dekline, noben cajtng mi ni takrat še nič narekoval. Ko se odločam o partnerki, je prvi filter zunanji videz. Če ne gre tu skozi, je precej manjša verjetnost, da bo kaj iz tega. Se pa spomnim svoje prve ljubezni. Ko sem jo prvič zagledal, mi ni bila vizualno nič posebnega, kasneje ko sem jo spoznal, pa se mi je to mišljenje spremenilo, zelo me je privlačila tudi vizualno. Kemija?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pred 100 leti, bi izbral drugačno vizualnost.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Hvala za vaše odgovore.., ne tudi meni ni zunanji videz najpomembnejši, daleč od tega.., ker so mi bile pri fantu všeč nekatere njegove druge lastnosti in sem tudi sama razlagala okoli, da mi so druge lastnosti precej bolj pomembne, zato sem tudi z njim poskusila, ker sem mogoče imela občutek, da bi lahko bil ustrezen zame.

A več ko sva se družila, bolj sem spoznavala tudi druge stvari, ki me pri njem motijo, pa sedaj ne bi naštevala kaj vse, mislim, da bi mi bilo kar težko, če bi z njim ostala, saj je zelo komplicirana osebnost in še veliko nerazčiščenih stvari ima, tako da se resne zveze z njim bojim.

Zato sem se včeraj odločila, da bom to zvezo končala, ker mu ne morem nuditi tistega kar on želi in rabi. Nefer bi bilo, da bi mislil, da ga ljubim, če ga ne.., imam ga pa rada, ampak to je premalo…

Edino, kar me skrbi je kako mu to povedati, da ga ne bi preveč prizadelo. Hvala. lp

Hehe, Darwin je očitno že vedel. Ravno zaradi tega sem brez pomislekov odpisal tisto kravo, saj je bila zavaljena, kar je bilo takoj opazno tudi na vsaki njeni fotografiji. Sploh ni bilo, da bi bil kaj žalosten, prizadet, še več, rekel sem si: “Pa kdo misliš, da si, debeluharka debeluharska. Mrš!”
Strinjam se, da najprej, kar opazimo pri nekom, ki ga spoznamo, je zunanji videz, pa mi lahko vsi nasprotujete in pišete protiargumente.

Hehe, Darwin je očitno že vedel. Ravno zaradi tega sem brez pomislekov odpisal tisto kravo, saj je bila zavaljena, kar je bilo takoj opazno tudi na vsaki njeni fotografiji. Sploh ni bilo, da bi bil kaj žalosten, prizadet, še več, rekel sem si: “Pa kdo misliš, da si, debeluharka debeluharska. Mrš!”
Strinjam se, da najprej, kar opazimo pri nekom, ki ga spoznamo, je zunanji videz, pa mi lahko vsi nasprotujete in pišete protiargumente.[/quote]

Nič ti ne nasprotujemo, strinjamo se, da najprej opazimo, če pa upoštevamo še druge čute, pa vid ni prvi.

In če izuzamemo vse ostalo in rečemo, da je zunanji videz prvo kar vidimo, je razlika v tem, kje živiš in v katerem obdobju. Recimo da moški iz nekaterih plemen vidi evropski ideal ženske, mu nikoli ne bi bila všeč, ker pri njih velja pravilo: Bolj kot je ženska okroga, večje kot ima boke in rit, več je vredna.

Enako bi bilo, če bi živel v preteklosti. Torej, res je, da najprej vidimo, ampak da govorimo ljudem tako kot si ti opisal, pa ni problem v vizualnosti, ampak v človeški omejenosti, da ne zna videti nič drugega kot zunanjost in se potem tako izraža.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]


Poanta je v tem, da ona zame le ni bila tako privlačna, da bi sploh bil prizadet zaradi tega, ker ni bilo med nama čisto nič. Pomoje bi me bolelo, če bi ona bila meni res privlačna. V tisti šmorn sem se spustil le zato, ker sem mislil, da bo morda z debelo punco kaj več sreče, ne pa zato, ker bi mi bila resnično všeč. Zavrnitev s strani osebe, ki je meni, tebi, komurkoli resnično všeč, vsekakor bolj boli kot pa zavrnitev od nekoga, ki ti ni resnično privlačna.


Poanta je v tem, da ona zame le ni bila tako privlačna, da bi sploh bil prizadet zaradi tega, ker ni bilo med nama čisto nič. Pomoje bi me bolelo, če bi ona bila meni res privlačna. V tisti šmorn sem se spustil le zato, ker sem mislil, da bo morda z debelo punco kaj več sreče, ne pa zato, ker bi mi bila resnično všeč. Zavrnitev s strani osebe, ki je meni, tebi, komurkoli resnično všeč, vsekakor bolj boli kot pa zavrnitev od nekoga, ki ti ni resnično privlačna.[/quote]

Zato je še toliko bolj pomembno, da že na samem začetku ni razlog privlačnost ali pa da si izbereš osebo, ker bi imel rad več sreče.

Ampak moraš vedeti kaj želiš, tako ne boš razočaran, ne z suhimi, ne z debelimi.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

New Report

Close