Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje hipotiroza po vnetju-prosim za pomoč

hipotiroza po vnetju-prosim za pomoč

pozdravljene,

pred petimi leti sem se intenzivno zdravila za rakom limfe in sicer NHL, med zdravljenjem sem bila med drugim obsevana v predel scitnice in ze takrat so mi povedali, da se znajo zgoditi zaradi navedenega kasneje kaka obolenja scitnice. Na onkoloskem mi redno gledajo tudi scitnicne hormone, zato so me v zacetku februarja napotili k tireologu in moj izvid je naslednji:

TSh: 8,921
FT4:9,5
FT3:4,47
anti TG:več kot 500
anti TPO več kot 1300
TSI:0

diagnoza: hipotiroza po vnetju

Dobila sem terapijo z euthyroxem in sicer sedaj ta teden sem zacela z dozo 25 mg, ki se bo povečala po 14 dneh jemanja na 50 mg.

Imam hude težave z utrujenostjo, potenjem in depresivnim razpoloženjem, prav tako pa kljub temu, da sem se lotila zdrave diete in gibanja, ne spravim niti grama dol, ampak mi teza narasca.

prebrala sem nekaj vasih tem in vse zgoraj opisano naj bi bilo normalno, zanima me koliko casa cca traja da se stvari uredijo in ali kdo zna komentirat moj izvid, predvsem pa ali se je narascanje teze ustavilo, ali se je nadaljevalo in kako ste to omejile, ce vam je uspelo?

hvala za odgovore, sem nova, utrujena in na moč prestrasena glede vsega. Hvala in lep dan vsem[/b]

Spoštovani,

glede na izvid gre za blago hipotirozo v sklopu avtoimunske bolezni ščitice, ki je najverjetneje res povezana z obsevanjem vratne regije v preteklosti. Utrujenost, motnje razpoloženja in težave s težo (ne pa znojenje) so lahko delno pogojene tudi s pomanjkanjem ščitničnega hormona. Terapija, ki ste jo prejeli, je zaenkrat ustrezna, kontrole krvi (prvo imate najverjetneje čez 3 mesece) pa bodo pokazale, ali bo potrebno ta odmerek še dodatno prilagoditi. Zdravljenje bo najverjetneje trajno. Po uvedbi zdravljenja traja običajno nekaj mesecev, da težave izzvenijo. Če pa bodo težave kljub zdravljenju in ustreznem odmerku zdravila vztrajale, bo potrebno vzrok poiskati drugje.

lep pozdrav

******************************************* doc. dr. Katja Zaletel, dr. med.

spoštovana,

zahvaljujem se za odgovor.

New Report

Close