Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina težave z zadnjikom

težave z zadnjikom

Stara sem 40 let in imam težave z anusom že zadnjih 7 let. Začelo se je s srbenjem, mazala sem Canesten, Lotriderm ipd. Nič mi ni pomagalo. Včasih me celo srbi in peče. Domnevala sem, da imam hemeroide, a je proktolog to ovrgel in mi ponudil neko mrtvičenje živčnih končičev okrog anusa, nisem sprejela.
Opažam pa tudi, da mi zadnjik na nek način “pušča”. Grem na blato, se temeljito obrišem, a imam čez par ur umazano spondje perilo in pekoč občutek. Sedaj sem se včasih celo umila,a vseeno imam čez par ur umazan papir, če se obrišem. To s emi prej ni dogajalo. Kaj to pomeni? IN ali je to morda vzrok mojega srbenja in pekočega občutka?

Hvala za pomoč, a je res zoprno.

Ta zadeva tudi mene zanima,saj imam iste težave že nekaj let.

Ta zadeva zanima tudi mene,saj imam tudi sam enake težave že nekaj let.

Spoštovani!

Mogoče gre za blažjo obliko prizadetosti živčevja v tem področju zaradi prizadetost ledvenega dela hrbtenice. Opraviti bi bilo potrebno EMG meritve, ki bi to potrdile ali ovrgle. Uhajanje blata je eden znakov take okvare, bolečina oz. spremenjen občutek v področju sedala pa drugi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšla je zbirka treh priročnikov z navodili za bolnike. Vprašajte vašega zdravnika, če jo že ima, da vam lahko natisne navodilo za vaše zdravstvene težave http://www.drmed.org/index.php?k=4&n=551.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša vam hvala za odgovor, res imam precej ukrivljeno hrbtenico (skolioza, kifoza), sicer imam bolj težave v prsnem delu.
Zanima me, kakšne so to EMG meritve in kje se to opravi?
In, če so lahko posdelična posledica tudi pogosta vnetja nožnice. Pomagam si s protiglivičnimi zadevami in protibakterijskimi a težave kar ne nehajo (zunanje: srbenje, pekoč občutek, notranje : pekoč občutek, občutek otečenosti, pekoč občutek?

Še enkrat najlepša hvala, morda bom težavam le prišla “do dna”!

Spoštovani!

EMG meritve opravite pri nekaterih nevrologih.

Za nožnico bi mogoče pomagale estrogenske tabletke za nožnico?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšla je zbirka treh priročnikov z navodili za bolnike. Vprašajte vašega zdravnika, če jo že ima, da vam lahko natisne navodilo za vaše zdravstvene težave http://www.drmed.org/index.php?k=4&n=551.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close