Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Vztrajati ali odnehati?

Vztrajati ali odnehati?

Spoštovani!

Imam sinka, ki bo čez 10 dni star štiri mesece. Prvi mesec sem mu poleg dojenja še dodajala, zdaj pa je polno dojen. Njegova porodna teža je bila 3620g, danes tehta okoli 6500g. Naj povem, da že tri mesece jemljem tudi Tametil, ker drugače enostavno ni bilo dovolj mleka, dodatek pa je mali začel po prvem mesecu zavračati. Vse je bilo lepo in prav do predvčerajšnjem, ko se mi tekom noči ni več sprožil izcejevalni refleks (mali je vlekel in vlekel, mleko pa ni steklo). Mislila sem, da je to pač slučaj, vendar stanje traja še danes. Moja osebna zdravnica mi je predlagala Syntocinon in tako se zadnja dva dni dojiva samo še s pomočjo razpršila. Pomislila sem tudi na to, da ima mali vneto grlo in zato ne more toliko vleči, da bi mleko steklo, zato sem poskusila s črpanjem, pa nisem uspela načrpati nič- mleko spet ni steklo, le s pomočjo Syntocinona gre. Torej kaj naj naredim? Naj pač uporabljam sprej pred vsakim dojenjem, jemljem Tametil in pač čakam na uvajanje GH, ali si je morda bolje priznati da je z najinim dojenjem konec? Kako je to sploh možno? Ob osmih zvečer sem ga še normalno dojila, ponoči pa ni več šlo?!
Resnično vas močno prosim za nasvet, saj sem ta dva dni čisto sesuta in večino časa prejočem.

Hvala; Ana

Najprej se pomirite in sprejmite zadeve, kot so. Svetovala bi vam, da poskusite na ta način še kakšen teden. Mogoče se kaj prirpavlja pri vas (mogoče menstruacija?), pa hormoni nagajajo, kar vpliva na tvorbo mleka. Skratka, počivajte, pijte in počakajte.
Če bi kasneje videli, da ne gre, potem si povejte, da ste dojili uspešno. Da pa ne gre več. Je pa pomembno, da dojenje zadovolji tako otroka kot mamico in res ni potrebe, da se mati pri tem telesno in duševno izčrpa. Kar pogumno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close