Najdi forum

Boleči spolni odnosi

Lepo pozdravljeni!
Stara sem 21 let in že pet let imam fanta, s katerim imava že od začetka tudi spolne odnose. Zadnji dve leti pa imava težave, saj so bili spolni odnosi zame vedno bolj boleči. V zadnje pol leta je prišlo do tega, da mene tako boli, da penetracija sploh ni mogoča. Zaradi tega skorajda nimava več spolnih odnosov in moj fant razumljivo postaja vedno bolj nestrpen… moram pa povedati, da mene to, da nimava spolnih odnosov, sploh ne moti preveč. Zadnje čase sploh nimam več želje po spolnih odnosih, vsak dotik svojega fanta odvračam od sebe, ker ga razumem kot željo po spolnosti. Ne vem, kaj mi je – ali nočem imeti spolnih odnosov samo s svojim fantom ali pa mi na splošno ni do tega? (še vedno se normalno samozadovoljujem in sem “potrebna”) Mogoče je to povezano s tem, da se s fantom precej kregava, saj je vedno zelo živčen (zaradi tega se zdravi s Prozacom) in ima tudi probleme z mamili. Kljub problemom pa se imava zelo rada in se nočeva raziti.
Zaradi bolečih spolnih odnosov sem bila tudi pri ginekologu, ki pa mi je rekel, da je to posledica psihe, in mi dal tablete Helex, ki naj bi me sprostile. Te tablete so mi zelo malo pomagale, odnos je bil sicer mogoč, a še vedno zelo boleč. Nato pa sva s fantom poskusila imeti spolne odnose pijana in odnos je bil skoraj popolnoma neboleč, pa tudi uživala sem pri njem.
Razmišljala sem že o obisku psihiatra, vendar imam do tega predsodke, saj nikakor ne mislim jemati nobenih tablet, ker sem drugače normalno duševno razvita osebnost in sem mnenja, da imajo take tablete preveč stranskih učinkov. Ali poleg tablet obstajajo še kakšne druge oblike zdravljenja takšnih motenj (npr. hipnoza)? Kaj mi svetujete?
Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor in vas lepo pozdravljam.

Spoštovana Nataša,
če imate med spolnim odnosom bolečine je treba najprej izkljiučiti druge, povsem organske vzrokena primer vnetja urinarnega sistema, šele potem pride na vrasto psihiater.Različen pomen ima tudi podatek ali nastopijo bolečine takoj in trajajo ves odnos, ali pa se pojavijo namesto orgazma.S psihiatričnega zornega kota pridejo v poštev relaksacijske tehnike, na primer avtogeni trening.

Ponovno lepo pozdravljeni,
bila sem že na pregledu pri ginekologu, ki mi je rekel, da so težave psihičnega izvora. Ali bi morala iti na pregled še h kateremu drugemu strokovnjaku?
Glede bolečin pa: nastopijo takoj pri penetraciji – velikokrat le-ta zaradi močnih bolečin sploh ni mogoča; če pa nama s fantom vendarle uspe, trajajo enako močne bolečine še cel spolni odnos (ki pa je zelo kratek, saj zaradi močnih bolečin ne morem dolgo vzdržati; do orgazma sploh ne pridem). Edina izjema je bila, ko sva poskusila imeti spolne odnose pijana (v normalnih mejah) – takrat nisem čutila skoraj nič bolečin.

Spoštovana Nataša,
očitno torej le gre za komponento strahu, to pa bo mogoče zmanjšati z zdravili, me dtem pa si bo treba nabrati pozitivnih izkušenj ( torej doživeti več nebolečih odnosov) in popestriti predigro.

New Report

Close