Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja cepljenje otroka proti klopnemu meningoencefalitisu

cepljenje otroka proti klopnemu meningoencefalitisu

Spoštovani!
Zanima me, kaj so prednosti in slabosti cepljenja otroka, starega 1 leto, proti klopnemu meningoencefalitisu? Živimo zraven gozda, midva z možem se oba redno cepiva (dobila sva že kar nekaj klopov). Ali je cepljenje smiselno?

Zahvaljujem se vam za odgovor!
M.

Spoštovani, prednosti so prejšnji razvoj zaščite pred KME, bistveno zmanjšanje verjetnosti za obolenje po piku s KME okuženega klopa. Slabost je predvsem nekoliko več stranskih pojavov (vročine) po 1. odmerku (če primerjamo npr. s cepljenjem 3-letnika). V sosednji Avstriji spada cepljenje enoletnikov proti KME v rutinski cepilni program. Lep pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Mi smo se pred leti vsi cepili proti KME. 4 mesece po tretjem cepljenju pa je sin (takrat star 5 let) dobil epileptični napad in še enega čez 2 tedna, kasneje ne več (jemlje Tegretol). Ali je to lahko povezano s tem cepivom? Sprašujem zato, ker smo dobili pošto za obnovitveni odmerek, pa sem zelo skeptična, če bi sina sploh cepila.
Res Vas prosim za odkrit odgovor – ali je možno, da je posledica tega cepljenja pri sinu bil epi napad ?
(njegova diagnoza: žariščna epilepsija)

najlepša hvala za odgovor!

Spoštovani, kakor koli obračam vaše vprašanje, ne vidim povezave med cepljenjem, potem 4 mesece nič in potem epi-napad. O ev. povezavi bi razmišljali ov visoki vročini po cepljenju in epi.napadu, pa meningitisu in kasneje epi-napadu; ampak takole; cepljenje, potem 4 mesece nič, potem pa epi-napad – se mi zdi povezava praktično neverjetna.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close