Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema Posteriorna diskus hernija v nivoju L5-S1

Posteriorna diskus hernija v nivoju L5-S1

Star sem 41 let in imam močne bolečine v levem medeničnem delu hrbtenice, ki se prenaša vse do levega kolena. Največjo težavo imam pri sedenju in vstajanju iz sedečega položaja (boličine so ob tem najhujše). Ko sem v pokončnem položaju po približno minuti bolečine popustijo in je vse kot da ne bi bilo nič. Imam izid radiološke preizkave (MR), ki pravi:

1. Posteriorna discus hernija v nivoju L5-S1, ki leži pretežno po levi strani
2. V tem nivoju je viden močno utesnjen likvorski prostor
3. Izstopišče L5-S1 levo je izrazito zoženo, spinalni živec L5 je utesnjen intraforminalno
4. odrinjena je tudi spinalna korenina S1
5. V ostalih nivojih ni videti pataloških sprememb.

Prosim za obrazložitev kaj vse to pomeni in ali je potrebna operacija oz. ali se da težava odpraviti z manualnim zdravljenjem?

Hvala za odgovor

Vaš izvid ni nič kaj enostaven, predvsem navedba pod točko 3, da je izstopišče L5-S1 izrazito zoženo.
Glede na vašo starost, bi morda problem lahko rešili z manualno terapijo, vendar v vašem primeru ne morem kaj dosti obljubiti.
Pridite na pregled, da vas natančno pregledamo in ocenimo realno možnost zdravljenja.
Če z manualno terapijo ne bi mogli pomagati žal ostane edina rešitev operacija.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni!

Stara sem 32 let. Postavili so mi diagnozo multipla skleroza. Poleg tega pa so mi ugotovili še: diskusa L4- L5 sta desicirana, degenerirana, slednji tudi znižan. V nivoju L5- S1 je vidna centralna protruzija diskusa, ki utesnjuje duralno vrečo s sprednje strani. Od nivoja L4- L5 je prav tako vidna nakazana protruzija diskusa centralno, pod anulusom je dorzalno viden povišan signal- ruptura anulusa. Hernije ni videti. Spinalni kanal izgleda na prikazanem segmentu od L1 navzdol primerno širok. Začetna spondiloza spodnjih lumbalnih segmentov. Centralna protuzija diskusa L5- S1. Manjša centralna protruzija zudi v nivoju L4- L5 s suspektno frakturo anulus fibrozusa.

Imam težave s hojo, noge me ne držijo, če me kdo dvigne iz sedečega položaja se noge pokrčijo, če pa ležim na hrbtu pa postanejo trde in jih ne morem sama pokrčit. Če imam pri sedenju iztegnjene noge, mi začne hrbet raztezati nazaj- v ravni položaj. Prav tako imam bolečine v ledvenem delu.
Prosim Vas za mnenje in obrazložitev tega, če je to v zvezi s hrbtenico in če je v tem primeru potrebna operacija.

Hvala za Vaš odgovor in lep pozdrav!

Glede na navedeno, gre res za multiplo sklerozo ali kako drugo degenerativno bolezen živčnega sistema. Ta bolezen je tudi osnovni vzrok navedenih simptomov, zdravljenje hrbtenice ne bi bistveno vplivalo na zmanjšanje simptomov, ocenjujem, da vam operacije niso niti priporočili.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close