Najdi forum

zamašen nos

Ponoči imam zamašen nos in se zato stalno zbujam, nazaj pa ne morem zaspati. Ali lahko uporabljam Operil in kaj podobnega za odmašitev nosu? Mogoče lahko inhaliram recimo evkaliptusov ekstrakt ali kaj podobnega? Grozno mi je, ker sem čez dan čisto brez energije, saj spim morda 3 do 4 ure na noč. Nisem nahodna, tako da je nos “suho” zamašen.

Ste ve imele podobne težave, kako ste jih reševale? Naj si kupim tudi vlažilec zraka, ker je v mojem stanovanju precej suh zrak, zdaj ko se kuri, pa še posebej.

Hvaležna bi bila za kakršen koli dober nasvet. :))

Ga nimam, nasveta. Doktor mi je odsvetoval vse, razen fiziološke , ki itak ne pomaga.
jaz si dajem operil, zvečer in zjutraj, če ne sploh ne morem dihat. jeseni me je držalo 6 tednov, zdaj pa spet, kak teden. sem že čisto živčna, brez operila bi umrla… kao lahko vpliva na krče in povzroči popadke…ampak mislim, da špric ali dva ne…
itak odsvetujejo vse, kar ni testirano na nosečnicah. to pa je tak skor cela lekarna…

Tudi jaz imam probleme z zamašenim nosom. Sem si vsak večer vbrizgala operil. Ni in ni se mi hotelo pozdravit in sem vzela še antibiotike. Sedaj je boljše. V lekarni odsvetujejo vse. Tam nič ne dajo, če si noseč. Tako kot je Pušenjak napisal, da nosečnicam ne prodajo ničesar, starejšim pa vse. Ko sem bila jaz v bolnici, so rekli, da je problem pri zdravilih ta, da nekatere ženske potem brezglavo jemljejo vse tablete in nič niso pazljive. Moja osebna zdravnica je rekla, da njih učijo, da skoraj nobeno zdravilo ni dovoljeno, potem pa je videla kaj so meni vse dajali, da jo je skoraj kap. Ona ne sme, v bolnici je pa vse dovoljeno.

V lekarni tudi eterična olja odsvetujejo. V reviji Nosečnost piše, da naj se vdihava eterično olje pri zamašenem nosu. Meni niso hoteli pandola extra ali kaj je že original od lekadola prodat, ker se kao ne sme.

Jaz si nos očistim zjutraj in zvečer med umivanjem obraza – z vodo in s prstom, kolikor gre, pa še z robčki potem. Kupila sem si tudi vlažilec zraka, takega navadnega iz plastike oz. nekega takega materiala med plastiko in keramiko, ki ga položiš na vrh radiatorja, zrak gre skozi luknjo na sredini in tako se v vodo ujame še prah. V Merkurju ga prodajajo za cca. 25 EUR tavelikega, je dobil tudi neke nagrade za izume. Ne kupuj tistih električnih vlažilcev, ker pravijo, da brnijo, potem pa zaradi hrupa ne boš mogla spat.

vlažiulec zraka absolutnoi, mi jih imamo na radiatorjih, lahko si pomagaš tudi z mokro brisačo, ki jo daš na radiator. pa mogoče malo nižja temperatura za spanje.
v nosečnosti sem tudi sama imela zamašen nos, pomagalo mi je če sem si ga zvečer očistila s fiziološko. meni je to zadostovalo.

Hojla,

jaz mam full tezave z nosom, ki se vlecejo in vlečejo ampak vseeno uporabljam samo fiziološko.
Pa absolutno vlažilec zraka – to še najbolj pomaga. In absolutno “električnega”, ne vem kaj naj bi brnelo ampak moj nič ne brni.
Ker vse ostale metode za vlaženje zraka so se pri nas izkazale za premalo.
Tko, da vlažilec je najboljša rešitev.

Aja, pa jest grem v dolgem plašču v lekarno in nič ne razlagam, da sem noseča in kupim kar rabim 🙂

LP
Urša

no, da omenim še mojo iskušnjo s tabletami…
med nosečnostjo lahko samo lekadol in nič drugega…
pridem v bolnico zaradi pritiska, mi dajejo metildopo. ok, to lahko. no, tale tableta je pa za zvečer. tako odrezana da se sploh ne vidi kaj je. vprašam. nič, zvečer vzamite. ja, kaj pa je to. vi kr vzamite. pa pravim, bom ja, ampak kaj je to? nooo, apaurinček.
u tri krasne, med nosečnostjo lahko crkneš, pa ti nič ne dajo, a na koncu bi me z apaurini filali, da bi mir imeli?

nima veze z nosom, a ne morem pozabit..

Lucika četudi prideš v bolnico v 19 tednu in tam bivakiraš, ti vsaki dan dajo zjutraj in zvečer apaurin. Vsem, ki so prišle so dajali apaurine. Pa kakšne antibiotike dajejo in to direktno v žilo. Meni je vse predpisal, tramal, tavelki nalgesin, dipidolor, ko bo bolelo.

kar vzemi operil,brez skrbi

New Report

Close