Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija počasno pridobivanje teže

počasno pridobivanje teže

Pozdravljeni!

Sin bo 15.12. star tri mesece. Je polno dojen njegova teža pa napreduje tako: ob rojstvu je tehtal 3240, odpustna teža 3150g. Po treh tednih je tehtal 3660, po 1m in 1t 4240, včeraj pa pri 2m in 3t pa 5210. Dnevno popije med 700 in 800 ml mleka (imam tehtnico). Ne vem ali je to dovolj, skrbi me to počasno pridobivanje teže, zgodilo se je da je v enem tednu pridobil le 90 g, naslednji teden pa 160g. Tudi bratec je bil bolj suhec, ampak mlajši sin je pa še bolj. Po obroku mu ponudim še moje iztisnjeno mleko po flaški, pa ga noče, zgleda da ima dovolj. Naslednji teden imava posvetovalnico, pa me kar malo skrbi, ali pa paničarim?! Uh, pa pravijo, da bo z drugim otrokom lažje…

Hvala za vaše mnenje,
Lep pozdrav

Otrokova teža je sicer med 10. in 25. percentilo, vendar tej krivulji lepo sledi. Kakšen malo bilj siten pediater bi se lahko sicer kaj zmrdoval, vendar trenutno ni še kaj reči, ker sledi, kot rečeno. Poskusite seveda večkrat hraniti, povečati količino, vendar se lahko zgodi tudi to, da ne bo hotel.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close