Najdi forum

Z možem sva v postopku ločitve. Z otroci sem ostala v hiši, on se je odselil v najemniško stanovanje v istem kraju. Dogovorjena sva da mu odplačam polovico hiše takoj ko urediva vse dokumente glede premoženja in da ne bo v hišo prišel nikoli brez vnaprejšnjega dogovora. Sedaj sem bila en dopoldan doma ker sem zbolela in nepričakovano je prišel v hišo.(po neko orodje) Bila sem zaprepaščena, ker sem se ustrašila prihoda in tega da ne upošteva dogovora. Ali imam pravico zamenjat ključavnico, glede na to da je pol hiše še vedno njegove? Strah me je tega da morda prihaja ko nas ni doma ali da pride kdaj kar sredi noči!!!!! Kaj lahko storim?

Napišita na papir vajin dogovor, se podpišita in hitro zamenjat ključavnice! Meni se tudi to zdi čudno, na koncu ti bo pa na skrivaj znosil vse iz bajte, pa štofiru in ne vem kaj še vse…

No, jaz bi najprej poskusila z lepo besedo. Tudi njemu je gotovo čudno, da kar na lepem ne more več v svoj dom – čeprav dogovor je seveda dogovor.

dajta vse lepo na papir. dokler mu hiše nisi izplačala je še vedno tudi njegova lahko v svoj dom l kadarkoli pride.

Resda ni prav, da se ne drži dogovora. Ne razumem pa, zakaj te je strah. Je mar zločinec, kriminalec ali nasilnež?
Še enkrat se pogovori.

Ja, imaš, ko bo on imel v roki denar za tisto polovico, ki zdaj še vedno ni tvoja. Ne, prej pa ne. Daj no, nekoč si ga ljubila, zdaj pa si zaprepaščena in vsa hin, ker je prišel V SVOJO HIŠO iskat SVOJE ORODJE, pri tem pa ti, če prav razumem, ni storil nič žalega in nič grdega rekel. Že res, da je dogovor dogovor, ampak bodi no malo človeška. Naj bi šel kupit novo orodje? Naj bi čakal deset ur, da ga ti spustiš v njegovo lastno hišo, če je mislil, da si v službi. Mogoče si ureja dom, pa je potreboval orodje. Poskusi tudi ti njega razumeti, moškega, ki si ga ljubila. Ti si zdaj minus mož. On je minus žena minus otroci minus dom in še minus orodje.

Ma kaj je z vami, alooo? Onedva, DVA ODRASLA ČLOVEKA, imata DOGOVOR.
In dalje: kaj odpirateljica teme NIMA MOBILCA, V SLUŽBI NI DOSEGLJIVA NA TELEFON, MAIL ipd. – da ji ni mogel gospod PREDHODNO pač javit, da nujno potrebuje orodje in da bo šel ponj.
To kar on počne je ZAJEBAVANJE, tudi meni ne bi bilo fino, če bi moji bivši hodili po stanovanju kjer več ne žive, ko MENE NI DOMA !!!! /hehe, pa sem imela nekoč vse rada..

Definitvno gre za dogovor, ki je tukaj kršen. Po drugi strani pa to še ni podpisan dogovor in tudi izplačilo še ni izvedeno zatorej avtorica posta žal ne more zaščititi sebe z menjavo ključavnice. Ponoči se lahko zaščiti s puščanjem ključev na notranji strani, podnevi pa z drugimi metodami nadzora ustnega dogovora. Vsekakor bi bilo normalno pričakovati, da ji bo vsak prihod najavil. Pa ne zato ker ne živi več v hiši ampak zato ker sta tako dogovorjena (če nista, mu dokler je lastnik pač ni treba najavljati ničesar! in se lahko po svoji hiši sprehaja kadarkoli in kolikor hoče) Rešitev pa vsekakor leži v končnem podpisu dogovora in izplačilu deleža, ki bi zaščitil oba in onemogočil takšno ravnanje.

Lena

Dajte no, punce, biti tako stroge. A si predstavljate, kaj bi bilo, če bi on bil tako strog, kot je avtorica teme stroga? Kaj bi se zgodilo? Bi rekel, da je pol hiše njegove in se ne bi odselil. Ja, tudi tako bi bilo. Daj mi denar za pol hiše in ne grem niti pet minut prej. Oni očitno ni hotel zafrkavati in delati problemov, je šel prej in bo počakal na denar. Če on ni dlakocepski, zakaj si ti? Ja, vsaka medalja ima dve plati. Pogledati je treba malo čez svoj plank. Nič čudno, da gre toliko zakonov po gobe, če vidite samo jaz, jaz, jaz.

Glej, ne glede na to kakšen je on ali ona, kdo je kriv za razdor – ONEDVA IMATA DOGOVOR, lahko bi jo pač obvestil, pa bi bilo vse čisto drugače.
Kaj pa bi rekla, če bi jo ta bivši varal, je druga z njim zanosla in – se je zato odselil ;)??? Je medalja potem iz tvoje strani drugačna? Moj pogled je, da se odrasli držimo dogovorov, ki smo jih sprejeli pri polni zavesti in neprisiljeno, to je tudi eden pokazateljev, kako zrel je kdo od nas in kakšen je kdo od nas. Odgovorno mora človek stati za svojimi besedami, obljubami..
Kaj pa če je šel zakon po gobe ravno za to, ker je on videl samo sebe ;))), zdaj pa točno ljudje iz krivca za razdor delate žrtev.. A veš.. Saj ne vemo kdo je bil za ločitev kriv, zato pa je še toliko bolj pomembno, da se ljudje drže dogovorov.
Podobno je tudi npr. dogovori med starši, kdaj pride starš ki ima otroke čez vikend, po njih. Se zgodi, da kakšen oče po svoje otroke sploh ne pride ob dogovorjeni uri ampak nekaj urc pozneje, ali ga sploh ni….Obratno tudi kakšne mame z otroci konstantno še ni doma, ko imajo dogovorjeno da bo oče prišel po njih. Hja, zdaj pa zato, ker sta bila nekoč par, vse požirat in pogoltnit??? Ali celo rečt: ubogi oče, se more vozit 50 km po svoje otroke – saj pa včasih ne more, nima denarja, nima možnosti.. Heheh.. ja res je ubogi ;))) Ali uboga mama, ne sfolga vsak drug petek z otroci ob 19h doma počakat da pride oče po njiju, ker mora letat po nakupih ;)…

Res je, tega, zakaj sta se razšla, pa ne vemo. In je na nek način tudi pomembno. Kar se pa dogovora tiče – vprašanje, koliko se je on res strinjal z njim in bil za, koliko pa je rekel v redu, ker pač ni imel druge izbire. Jaz sem tudi že kdaj pritisnjena ob zid rekla da, pa ta da ni nikakor bil izraz moje volje ali želje. Vseeno mislim, da gre za pretiravanje in še vedno trdim, pol nepremičnine je njegove.

New Report

Close