Najdi forum

panične motnje / depresija

Spoštovani,

stara sem 34 let in moja psihična bolezen traja že 7 let.Na začetku se je pojavil občutek nezavesti, mrzla polt, občutek dušenja. Potem se je vse skupaj samo še stopnjevalo. Slabost, vrtenje in pritisk v glavi, hitro bitje srca, pekoča bolečina v prsih in v hrbtu. Kadar imam hude napade ne čutim več rok in nog. Najhuje je to, da imam takrat vedno občutek, da bom umrla ali padla v nezavest. Vsega me je strah. Nekaj časa sem se vsako noč prebudila ker sem imela občutek da se bom zadušila. Takrat me je bilo grozno strah smrti. Te oblike strahu sem prebodila. Zdravila sem se pri psihiatru, alternativno, naravno, prebrala sem razno strokovno literaturo in jo še berem n.p.r. budističnih duševnih veščin, učbenik življenja ( martin kojc ). Jemala sem PROZAC.
To mi je vse skupaj za nekaj časa pomagalo. Vendar se je moje zdravstveno stanje bistveno poslabšalo. S HELEX-OM živim že 7 let. Kadar mi je zelo hudo potrebujem 7 ( po 0,5 mg ) na dan in še to ne pomaga več. Trenutno potrebujem 3-4 na dan, poleg 1 x 50 mg ZOLOFT-A na dan. ZOLOFT uživam 2 meseca in pol. S PROZAC-OM sem bila bolj zadovoljna, bil je bolj učinkovit. Panične motnje so se ublažile vendar imam hudo depresijo. Notranja jeza, nezadovoljstvo, ne samozavesti, ne obvladovanje stresa, občutek krivde.
Tako ne moram več živeti. Želim si končno živeti brez zdravil in brez vseh teh strahov in brez depresije.
Tako ne morem več živeti!!! Nujno potrebujem pomoč!!!

Spoštovana Nataša,
po tolikem času jemanja , in po tolikšnih količinah, ste sHelexom že zasvojeni.Ker ne omenjate resne psihoterapevtske obravnave, sklepam, da je še niste bili deležni,zato bo treba nekoliko omejiti vse intuitivne pristope, ter večji delež nameniti psihoterapiji.Če se vaš psihiater s tem izrecno ne ukvarja, vam bo svetoval strokovnjaka s tega področja, s katerim bo lahko sodeloval in dopolnjeval svoje farmakološke ukrepe.Verjetno vam bo predlagal opustitev Helexa in vsaj začetno podporo z antidepresivi, dikler ne bodo psihoterapevtski dejavniki pokazali svojega učinka.

New Report

Close