Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Boleče grlo in zaprt nos (že par mesecev)

Boleče grlo in zaprt nos (že par mesecev)

Pozdravljeni!
Zanima me vzrok za boleče grlo in zaprt nos in sicer je stvar takšna…

Nekje v začetku oktobra me je malo praskalo grlo in zamašil se mi je nos.. Temperature nisem imel vendar sem se počutil “švoh”.. Čez dva dni je bilo boljše vendar vsak večer in jutro čutim bolečino v grlu.. Če pogledam grlo (mandlje) pod lučjo pred ogledalom vidim da je okoli tkivo rdeče barve (bolj živo rdeče kot roza).. Na mandljih sem opazil tudi bele pike (verjetno so to gnojne pike?).. Poizkusil sem angal in podobne zvarke.. (neoangin, spetolete) vendar mi to samo za trenutek pomaga ker mi omrtvi grlo (tako vsaj čutim)… Kaj je za naredit?!?
Lani sem imel podoben primer in sem dobil antibiotike (potem sem dobil še alergijo na ospen) in zdravnik mi je svetoval naj prekinem z antibiotiki.. No sedaj po 8 mesecih se je zadeva spet ponovila… Poleg tega opažam, da imam zamašen nos… Recimo veliko se tudi ukvarjam s potapljanjem in skoraj po vsakem potopu (na dah).. si moram izpihati nos (potapljam se v morju) drugače se mi zamašijo eustahijeve cevi in ne morem izenačit pritiska v ušesih..
Drugi simptom je recimo če nagnem glavo naprej in navzdol čutim rahlo “omotico” (se mi malo vrti).

hvala za odgovore
lp
PEter

Nic niste napisali o vrocini, predvidevam, da je nimate. Cepki na mandljih so lahko tudi ob virozi in v tem primeru antibiotik ni potreben. Da gre bolj verjetno za virus govori tudi zamasen nos. Svetujem vam predvsem pocitek, veliko tekocine, ce se pojavi vrocina nad 38 stopinj pa vsekakor obisk pri zdravniku (da izkljuci oz potrdi bakterijsko angino).

Druge tezave (tiste po potapljanju) pa bi lahko pripisali kronicnemu vnetju sinusov.

Lep pozdrav, Katarina

Vročine nimam..
počutje je ok.. ampak grlo me (bezgavke) me bolijo na dotik in tudi ko požiram (ko se grlo malo razširi).. (Bolečina ni enaka kot kadar gre za vneto grlo)…
Nos – sluz je prozorna… Bezgavke me najbolj bolijo proti večeru in zjutraj.. čez dan malo manj..
Bolečino čutim tudi če jezik pritisnem ob sprednje zobe (boli me del jezika (zadaj pri grlu) in bezgavke grla…

Počakal bom še par dni in če ne bom obiskal zdravnika..

V tem casu ste najbrz ze obiskali zdravnika, ce tezave niso minile… Sporocite.

Lep pozdrav, Katarina

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje za vas. Že 9 dan imam zamašen nos. Ko si obrišem nos, je še vedno prisotna gosta zelenkasta sluz. Prvih nekaj dni sem imela samo zamašen nos, nekoliko slabše počutje brez vročine. Sedmi dan so me začeli boleti tudi zgornji zobje (oz. zgornja čeljust, ker me na dotik zobje niso boleli). To je minilo po nekaj dneh. Zdaj me nekoliko boli še glava oz čelo, kot bi imela še zamašeno vse skupaj. Še vedno pa si v robec brišem zelenkasto sluz. Pri zdravniku nisem bila, ker nisem mela vročine in bolečega grla.
Ali je to morda bakterijska okužba dihal, ker imam še vedno zelenkasto sluz in občutek da imam še vse zamašeno? Verjetno me zaradi tega boli tudi glava? Ali bi morala k zdravniku po antibiotike? V lekarni mi je farmacevt rekel, da naj si spiram nos z fiziološko raztopino, kar počnem že nekaj dni.
Čisto splošno me zanima ali je lahko kaj narobe, če si bakterijsko okužbo dihal ne zdraviš z antibiotiki in jo sam preboliš?

Hvala in lepo pozdravljeni.
Tina

Mislim, da imate vnetje sinusov. Glede na to, da se stanje ne izboljsuje (cisto pravilno ste ravnali s spiranjem nosu), bi vam svetovala, da obiscete zdravnika. Verjetno bo potreben antibiotik.
Kar se tice nezdravljenja z antibiotiki, kadar je to potrebno pa je tako – nas obrambni sistem ne zmore vedno boja sam, bakterije so lahko mocnejse in antibiotik je potreben za popolno ozdravljenje. Dejstvo pa je, da je velika vecina okuzb zgornjih dihal virusnih in takrat antibiotik ne bo mogel pomagati. Kadar pa je potreben, ga je treba jemati. Posledice nezdravljene okuzbe se lahko pokazajo na drugih organih (npr. bakterijsko angino zdravimo z antibiotikom ne zaradi same angine – ta bi minila sama od sebe, pac pa zaradi moznih posledic, ki jih lahko bakterija pusti na srcnih zaklopkah).

Lep pozdrav, Katarina

Najlepša hvala za tako hiter odgovor. Danes je stanje že mnogo boljše, izcedka iz nosu skoraj že ni več, tudi počutje je ok. Verjetno zdaj ni več potreben obisk pri zdravniku, ali pač? Upam, da ne bo kaj narobe, ker sem se sama zdravila. Kakšne posledice pa mi lahko pusti nezdravljeno bakterijsko vnetje sinusov? Zdi se mi predvsem čudno, da nisem imela visoke vročine…ali je to značilno za vnetje sinusov? Ali se to rado ponavlja?

Malo sem se prestrašila… Ali so možne posledice na srčnih zaklopkah, ki jih omenjate, samo posledica bakterijske angine ali tudi drugih bakterijskih okužb?

Hvala in lep pozdrav.
Tina

Ce se je stanje izboljsalo, ni razloga za skrb, glede na hitro izboljsanje je verjetnejsi vzrok virus. Tudi moznost zapletov je zato majhna. Tudi k zdravniku ni potrebno hoditi.

Lep pozdrav, Katarina

New Report

Close