Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Alergija na antibiotik

Alergija na antibiotik

Pozdravljeni,

mene pa pesti sledec problem.
Imam bronhitis, ze nekaj casa in ker sem enkrat alergicno odreagirala na penicilin, sem dobila predpisan Roxithromycin 300 mg. Dokaj hitro po zauzitju se mi je zacelo vrteti in imela sem obcutek, da bom padla skupaj. Cez dve uri po zauzitju sem sla se enkrat do zdravnika in ta mi je izmeril pritisk: 170/60, kar je bilo zame, ki imam nenehno prenizek pritisk sigurno šok stanje.
Zdravnik mi je svetoval, da jemljem zdravilo dalje, vendar ker se mi je se dalje cel vecer vrtelo in drugo jutro prav tako, sem po eni tableti prenehala. Drugo jutro sem si sla merit se enkrat pritisk v ordinacijo, ker se mi je se dalje vrtelo in takrat je bil pritisk 100/80. Nic kaj prijetno stanje, glede na to da sem morala sesti v avto in razvoziti otroke.

Nakar sem cez nekaj dni dobila spet bolecine v pljucih, sla na urgenco in tam mi je zdravnik predpisal Doxycylin 100 mg. Prvi dan sem vzela, kot je predpisano, dve tableti, ampak mi je bilo ponoci tako slabo, imela sem grenak okus v ustih in na sploh sem se pocutila obupno. Trebuh me je mocno bolel in slabost cez cel dan, da sem bila z zivci na koncu. Pa sem vzela se eno tableto in stanje v ustih se je malo izboljsalo, tudi za to ker sem nenehno prezvekovala zvezilne, dobila sem pa tipicne panicne strahove, potne roke, hitro bitje srca, knedl v grlu (ki je res bil v obliki polnega izkasljevanja). Nato sem vzela vceraj se eno tableto, torej to je bil prakticno 3. dan, danes pa me boli v sencah na glavi, grenak okus, zivcnost, slabost, potne roke, nemir.
Najraje bi prenehala, ker vec ne zdrzim psihicnega pritiska.
Obstaja se kaksen, v primeru da se mi bronhitis povrne, pameten antibiotik za bolj obcutljive ljudi?
Malo me moti to, da je Doxycylin od 50 kil, jaz pa imam 48 kilogramov (pri 170cm) in sem se zdaj par dni prenazirala iz strahu, da ne bo kaj narobe, tako da me je trebuh se dodatno bolel in me utesnjeval.
Naj grem k zdravniku in prosim za manj mocan Doxycylin, ali naj raje odneham? Imam velik strah pred antibiotiki, odkar sem pred nekaj leti alergicno odreagirala na penicilin in imela se tedne po jemanju velike probleme z okusom. Vem da je dosti v podzavesti, ampak ne pridem ven.
Prav tako vem, da si cuden pritisk po Roxithromycinu nisem dopovedala, ker je prislo samo od sebe, npr. po Doxycylinu cudnega pritiska in omedlavice ne cutim (razen v fazah panicnega strahu).

In se to: bolecine v prsih so prenehale prvi dan jemanja Doxycylina, torej v nedeljo zvecer, v ponedeljek je bilo popolnoma mimo in od takrat se ni ponovilo.

Kaj mi je za storiti, prosim za nasvete, pomoc in se vnaprej zahvaljujem.

Pomanjkanje kisika v celicah vodi v autoimune bolezni.
Poglejte video in preberite vsebino na naslednji povezavi, morda najdete odgovor in rešitev za vaše težave.
http://www.ednevnik.si/?w=REVITALIZACIJA

New Report

Close