Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom rabim študenta arhitekture

rabim študenta arhitekture

Lepo prosim, če pozna kdo kakšnega študenta arhitekture ali arhitekta, ki bi bil pripravljen pogledat hišo in svetovat glede prenove zgornjega nadstropja, bi potrebovali še eno sobo in kopalnico, pa sploh ne vidimo možnosti, ker je parcela zelo majhna in skorajda ni možnosti dozidave… Bojim se cen raznih birojev, koliko stane tak načrt? Hiša je v okolici Ljubljane. Hvala za kontakte.

Ne vem kako si boš pomagal s študentom. Priporočam ti, da stopiš do biroja – ni nunjo da je iz ljubljane. Pa probaj pri več birojih pa boš videl cene. Bo pa cca. 2000€ ziher.

Po zmernih cenah…..www.notranjaoprema.com

Za poseg prenove je definitivno potrebno najti arhitekturni biro. Če imaš denar za dobro prenovo se bo kaj denarja našlo še za dobrega arhitekta. Tu ni kaj za šparat, ker je cena načrtov dosti manjša od stroškov izvedbe. Poskusi z Arhiveda d.o.o. iz Bežigrada. Jaz imam z njimi dobre izkušnje.

Ne vem če je še aktualno ampak vseeno…

Če se govori o rekonstrukciji – spreminjanje izgleda nadstropja (frčade, balkon, dviganje strehe, …), posegi v nosilno konstrukcijo zaradi prebojev ipd, potem se je potrebno povezati s projektivnim podjetjem in pridobiti gradbeno dovoljenje (če je parcela majhna in je bil objekt zgrajen pred spremembo zadnjih planov, se zna zgoditi da gradbenega dovoljenja zaradi različnih faktorjev in zahtev ne bo možno pridobiti). Cene se vrtijo od 2500 eur naprej, brez projektov inštalacij, geodetskega posnetka in ostalih morebitnih študij (ocenjena moja ponudbena vrednost, vključno s pridobivanjem projektnih pogojev in soglasij, skico armature in popisi del).

Če pa se govori samo o prenovi kot ureditvi mansarde (predelne stene, zaključna obrtniška dela), potem potrebujete minimalno seveda arhitektonsko gradbene načrte in popise del za izbore izvajalcev. Moja ocenjena ponudbena vrednost nekje od 500 eur naprej + 200-300 eur za popis del, odvisno od obsega. Cena je seveda informativna in obsega variantne načrte z vizualizacijo. Za načrte elektro in strojnih inštalacij se tudi vrtijo cene od 300 eur naprej, vendar jih v primeru dobrega izvajalca niti ne potrebujete.

Če se izkaže potreba po pridobitvi gradbenega dovoljenja, se lahko odločite tudi za gradnjo “na črno”, vendar vam jaz tega v nobenem primeru ne priporočam.
Ps..cene so informativne in brez DDV, točen obseg in ponudbene vrednosti se postavijo seveda na podlagi razgovora.

New Report

Close