Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza šport in inkontinenca

šport in inkontinenca

Živjo

Pred kratkim sem pričela s študijem na športni fakulteti, vendar sem že zelo kmalu naletela ne eno težavico. Že od nekdaj rada športam, zlasti rada imam atletiko. Za mano je precej stresno obdobje in tudi doma stvari niso najbolj urejene, zaradi česar upam, da je nastala moja težava in za katero upam, da bo tudi po temu, ko se stvari uredijo, sama tudi izginila. Sama namreč težko zadržujem urin in tudi zdi se mi, da pogosteje hodim na vodo, kljub temu, da se moje navade niso bistveno spremenile. Ne pijem nič več tekočine, kot do sedaj, le da med tekom kdaj pa kdaj začutim, kot bi mi kakšna kapljica ušla, čeprav me pred tekom ni tiščalo. kaj bi to lahko bilo? a so to začetki inkontinence? a je to morda povezano in posledica stresa?
najlepša hvala za odgovor.
športnica

Pozdravljeni!

Žal se športnice pogosto srečujejo z urinsko inkontinenco, vzrok za nastanek le te je pogosto tudi neznan. Kar se tiče, da vam kakšna kapljica uide med tekom pa lahko gre za začetek stresne oziroma obremenilne inkontinence, za katero pa vzrok ni psihično stanje, kajti urin nam namreč uide med naporom ali povečanim pritiskom v trebušni votlini. Urinska inkontinenca tudi sama od sebe ne izgine, ampak jo je potrebno zdraviti. Glede pogostejšega uriniranja vam svetujem, da bi opravili laboratorijsko preiskavo urina Sanford, kajti morebiti gre za vnetje mehurja, nezdravljenje pa lahko vodi v urgentno urinsko inkontinenco pri kateri hodimo pogosto na stranišče, urina pa ne moremo zadržati.

Lepo vas pozdravlja,

Lorena Meglič, predsednica Društva Mena

************************************ http://www.drustvo-mena-maribor.si Tel: 02-320-20-75 GSM: 040-462-029

Ali je mogoče, da pride do uhajanja urina pri naporih kar nenadoma, ali je to dolgotrajnejši postopek?
Hvala

Spoštovani!

Če vemo, da so najpogostejši vzroki za nastanek urinske inkontinence porodi in fizični napori, potem je to dolgotrajnejši ostopek. Če gledamo inkontinenco z drugega zornega kota pa nastopi nenadoma. Kdaj pride do tega trenutka pa žal ni možno napovedati.

Z lepimi pozdravi,

Lorena Meglič, predsednica Društva Mena

************************************ http://www.drustvo-mena-maribor.si Tel: 02-320-20-75 GSM: 040-462-029

Mož ima po radikalni prostatektomiji popolno urinsko inkontinenco. Ali obstaja kakšen pripomoček za v kopalke, da bi se šel kopat v bazen?

Pozdravljeni!

Žal ste malce čakali na odgovor, vendar smo za vašega moža iskali rešitev. Prosim vas, da za nadaljnja navodila pokličete gospo Heleno na tel. št. 02/330 35 52, trgovina Diafit, Ljubljanska
ulica 1a, Maribor. Povejte ji prosim, da sem vas napotila jaz, da bo vedela za kaj gre.

Z upanjem, da se bo vaš mož kmalu lahko kopal v bazenu, vas lepo pozdravljam.

Lorena Meglič

************************************ http://www.drustvo-mena-maribor.si Tel: 02-320-20-75 GSM: 040-462-029

Veseli me, da sem že našla odprto temo na mojo težavo.

Sem kar precej aktivna športnica in opazila sem, da recimo ene 2 meseca mi med tekom uide kakšna kapljica urina, čeprav pred začetkom teka sploh nisem pila oziroma navado imam, da vedno pred začetkom teka grem na wc.

Sedaj zunaj kmalu ne bo več mogoče teči, zato premišljujem o kakšni aerobiki ali fitnesu, ki bo potekal v dvorani. In tukaj se pričnejo moje največje težave. Kako se s tem soočiti, kako vaditi kljub težavam z inkontinenco? Sedaj namreč zbiram korajžo za obisk zdravnika, vendar do takrat bi poskusila težavo rešiti drugače. Kaj mi svetujete?
hvala za vašo pomoč

Živjo,

sama sem dolgo iskala rešitev za težavo, ki jo omenjate. Od zgodnje mladosti sem imela brezštevilna vnetja mehurja, dva otroka (velika :)) pa sta tudi pripomogla, da slabo zadržujem vodo ob naporih. Ko sem pred nekaj leti morala opustiti aerobiko in ko tudi v planine nisem mogla več hoditi oz., ko z njih nisem mogla več sestopati, sem se odločila za operacijo (TVT), s katero mehur podprejo. Za avtobusom že lahko stečem, kaj več pa brez plenice ne, pa je res mučno, da se pri 40 podložim kot dojenček, preden grem teč. Druge rešitve ne poznam, ali jo kdo drug?

Pozdravljeni!

Najprej pojasnilo glede TVT operacije. Pri tej operaciji se ne podpre mehur, ampak operater pod sečnico vstavi trak iz sintetičnega materiala, s čimer doseže, da sečnica med povečanim pritiskom v trebušni votlini zdrži povečan pritisk, do katerega pride tudi med tekom, kar v vašem primeru pomeni, da v koliko je bila pri vas prisotna samo stresna urinska inkontinenca bi vse moralo biti v redu, če je operacija 100 % uspela. Nič ne pišete ali ste se zaradi težav, ki jih imate po operaciji še posvetovali z zdravnikom, ki vas je operiral in ali je pri vas dejansko bila prisotna samo stresna urinska inkontinenca.

Z ozirom na vaša leta vam svetujem, da puške ne vržete kar tako v koruzo, kot rečemo, ampak še poskušajte pri zdravniku najti rešitev za vaše težave. Obstaja namreč tudi polnilo BULKAMID, ki ga zdravnik vbrizga v steno sečnico na treh mestih, jo s tem ojača in tako preprečuje uhajanje vode. S polnilom Bulkamid se prav tako zdravi stresna urinska inkontinenca in je primeren za bolnice pri katerih je operativno zdravljenje le te bilo neuspešno.

Z upanjem, da boste za se našli novo rešitev, vas lepo pozdravljam.

Lorena Meglič

************************************ http://www.drustvo-mena-maribor.si Tel: 02-320-20-75 GSM: 040-462-029

New Report

Close