Najdi forum

semmkolegu omenil da bi sem med tabornike ali skavte,… v neko drustvo bi se moral vpisati… pa mi je reko da je to tak pedofilsko slisat :????????

Samo za informacijo, skavti so pravzaprav katoliški skavti, če te to ne moti. Sama sem tabornica, samo zdaj nekaj časa precej neaktivna. Je pa zanimivo, ker je folk kul in vedno se kaj dogaja, še posebej kadar se kam gre. Včasih mi je pa kar žal, da sem to mal opustila.

men je vseeno krscanski ali ne … sam da niso prevec verni ( fanatiki) …
in da bi blo fajn, zurka, druzba,…. itd ….

Skavti, vsaj kolikor vem, niso ravno fanatiki, vendar imajo svojo dejavnost povezano s krščanstvom. Verjetno imajo kake obrede ali kaj podobnega, ne vem, mogoče kot nadomestilo svete maše, sklepam, če so že katoliški skavti. Za ziher bi ti pa o tem moral povedat kdo, ki je v tem.

Sama sem že več let aktivna tabornica. Kakšna je razlika met taborniki in skavti? Skavti imajo malo več duhovne, verske vzgoje oziroma le tej namenjajo več časa kot taborniki. Drugače pa je program približno enak: ognji, pionirski objekti, taborjenja, izleti, zimovanja, vesela srečanja,orientacija, topografija, zabava prijeteljstvo in druženje to je na kratko.

Mene pa zanima, ce je ze full pozn, ce se sele pr 18ih letih zacnes v to vkljucevat… in ce kdo ve, kam nej se za skavte ali tabornike (k u globalu je men vseen, ceprov so razlike…) obrnem (v Ljubljani…). A mors met to full smisel za orientacijo pa to?
tnx
tanja

Poglej na stran Mestne zveze tabornikov, kjer najdes tudi povezave na vseh 16 ljubljanskih rodov.
http://www.mzt.org
ali pa na taborniski spletni servis rutka.net
http://www.rutka.net/
Starost ni omejitev.

Pejt med tabornike. Skavt so preveč revni. Sama sem med taborniki-pa ti loh povem, da niso pedofilski. Mislm-zakva že?
Mrbit se bova pa še srečala…?
Žurka je pa- do fula
ajdi

Zivjo!
Pisem prvic, ker sploh nism vedla, da taka super stvar sploh obstaja, zato vas najprej vse lepo pozdravljam!!

Ja, kdo pravi, da je pr skavtih bedno?!Jst sm tam ze od prvega razreda, pa je cist ql, super se mamo, hodmo na tabore, pohode,….
Zdej je edina razlika med skavti in taborniki ta, da majo skavti nekoliko katoliske podlage, drugace pa je vse isto.Pol pa zberi, kar ti bolj disi.

lep pozdravunikat je pisal/pisala:
>
> semmkolegu omenil da bi sem med tabornike ali skavte,… v
> neko drustvo bi se moral vpisati… pa mi je reko da je to
> tak pedofilsko slisat :????????

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close