Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja porodniška in brezposelnost

porodniška in brezposelnost

Pozdravljeni
Moje vprašanje je sledeče
Trenutno sem prijavljena na zavodu za zaposlovanje kot iskalec zaposlitve, denarno nadomestilo mi pripada le še do začetka oktobra. Pred začetkom brezposelnosti sem bila 12,5 let neprekinjeno zaposlena. Porodniški dopust bom nastopila 8.3.2010. Zanima me, ali mi v tem primeru pripada porodniška, ker bom 5 mesecev pred nastopom porodniške brez zaposlitve in brez prejemanja denarnega nadomestila. Če mi, kakšna naj bi bila v tem primeru višina porodniške?
Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem

Porodniško nadomestilo vam pripada in se izračuna po formuli 55% minimalne plače plus 2% minimačne plače za vsak mesec v zadnjih treh letih, ko ste bili socialno zavarovani (zaposlitev in čas prejemanja nadomestila za čas brezposelnosti), pri čemer končni znesek ne more presegati 110% minimalne plače.

Pozdravljeni

Zanima me glede moje porodniške ,če mi sploh pripada. Zaposlena sem bila do 19.3.2009 in sicer pet let nepreklicno. Od takrat naprej sem brezposelna vendar si plačujem delovno dobo. Sem noseča in datum poroda je predviden 23.5.2010. Ali mi pripada porodniška ali ne.

Hvala

Meticveti

Porodniško nadomestilo vam bo pripadalo.
Na bi mogel reči, ali bo plačilo prispevkov kakorkoli vplivalo. Če plačujete le za pokojninsko zavarovanje, gotovo ne.

Spoštovani!

Zanima me naslednje…sem noseča, rok poroda imam 10. 06. 2010. Do 31.12. sem bila zaposlena ( vsega skupaj delovne dobe imam 1 leto in 5 mesecev neprekinjene). sedaj sem prijavljena na zavodu za zaposlovanje in bom prejemala nadomestilo ampak samo za 3 mesece…zanima me kako je potem z porodniško? ali mi pripada in kako se izračuna? na zavodu za socialno delo mi je zadnjič rekla gospa, da če nisi zaposlen je ne dobiš?!

Prosim za pomoč!

lp

Pozdravljeni.

Mi imamo podobno vprašanje.

Rok poroda: 9.8.2010
Iztek pogodbe za določen čas (polovični delovni čas 20ur/teden): 30.5.2010
Trenutna doba zaposlitve:
1.10.2007 31.5.2008 8 mesecev
1.6.2008 30.9.2008 zavod za zaposlovanje – iskalec zaposlitve (prejemala socialno pomoč)
1.10.2008 31.5.2009 8 mesecev
1.6.2009 30.9.2009 zavod za zaposlovanje – prejemala nadomestilo plače (nek %)
1.10.2009 31.5.2010 8 mesecev
Skupaj delovna doba 24 mesecev.

Ali ji pripada porodniška in kakšna višina?
Glede na prejšnje objave
Citiram:
Družinska pobuda
Re: porodniška in brezposelnost
24.09.09 08:31 Moderator

Porodniško nadomestilo vam pripada in se izračuna po formuli 55% minimalne plače plus 2% minimačne plače za vsak mesec v zadnjih treh letih, ko ste bili socialno zavarovani (zaposlitev in čas prejemanja nadomestila za čas brezposelnosti), pri čemer končni znesek ne more presegati 110% minimalne plače

Ali bo znašala porodniška:
Minimalna plača za leto 2010
2010
Minimalna plača
januar 597,43 EUR
februar 597,43 EUR

55% minimalne plače + 2% za vsak mesec zaposlitve (24*2=48%) = 55% + 48% = 103%
103% minimalne plače = 615,35 EUR?????

Ali se minimalna plača za polovičen delovni čas obračunava drugače?

Hvala za odgovore.

sem na zavodu delavne dobe imam 19 mesecev. zdaj sem 3 mesece dobivala nadolestilo plače zdaj pa več nič ne dobim. zdaj sem noseča koliko bom imela porodniške hvala

Pozdravljeni!

Zanima me kako je s porodnisko glede na to da sem noseca in imam aprila rok..vendar nisem se nikjer redno delala..

Mi porodniska sploh pripada in v kaksnem znesku?

Hvala za odgovor!!

Zdravo pikapolonca88,

pripada ti starševski dodatek cca 200 eur, ki ga po porodu uveljavljaš na svojem CSD. Sem bila v isti situaciji, kot ti.

Lp

Lepo pozdravljeni!

Mene tudi zanima glede porodniškega nadomestila. Bila sem zaposlena malo več kot 1 leto neprekinjeno, sedaj sem na zavodu že 3 mesec. Kako je z poodniškim nadomestilom, ali mi pripada in ali je slučajno ga potrebno vrniti po novem zakonu. Hvala za odgovor

pozdravljeni
zanima me če mi pripada porodniška sem na zavodu še 1 leto, sedaj sem zanosila in me zanima če mi bo pripadala porodniška??????????
hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

Tudi mene zanima kako je z mojo porodniško oz. ali dobim teh 55% od plače? Zaposlena sem bila od 19.5.2011 do 31.12.2011, torej 7 mesecev, kolikšna porodniška mi propada? Ali dobim samo dobrih 200€ porodniške od zavoda oz. socialne?

hvala in lp,

Živjo!
Čist na kratko bi vprašala ali ima katera takšno izkušnjo.
Neprekinjeno zaposlena 8 let, od oktobra na zavodu, noseča, rok imam julija. Sedaj sem na zavodu prijavljena vendar mi nadomestilo miruje ker sem v bolniški. In zdaj: kolikšna je porodniška ( če je sploh ), če sem v bolniški do porodniške? Ali je bolje, da prekinem tri dni prej in se zaposlim kot gospodinjska pomočnica in imam redno porodniško ali mi isto pripada če ostanem v bolniški do zadnjega dne. Res sem čist zmedena zaradi vseh teh zakonov in določb.
Hvala, če kdo pozna odgovor.

Lepo pozdravljeni!

Imam vprašanje glede porodniške. Rok poroda imam 13.3.2013. Pogodbo o zaposlitvi imam za eno leto (1.12.2011-30.11.2012). Ko se bom prijavila na zavod bom upravičena do nadomestila za brezposelnost – 3 mesece (se pravi do konca februarja). Ali lahko nastopim porodniško 28 dni pred predvidenim datumom poroda, glede na to, da bom prijavljena na zavodu? V tem primeru bi se mi starševsko nadomestilo izračunalo na podlagi plače za zadnjih 12 mesecev, če pa nastopim porodniško npr. 13.3. se pa štejem za osebo, ki ni v delovnem razmerju in dobim precej nižjo porodniško (55% minimalne plače + 2% mesečno glede na št. mesecev zaposlitve)? Kako je pa s tem, da se navidezno zaposliš za 1 dan in potem nastopiš porodniško?
Hvala za odgovor!

Lepo pozdravljeni.

Prosim za odgovor na naslednje vprašanje.

Slišal sem, da če mož dela v Avstriji in je žena brezposelna in v pričakovanju otroka, da po porodu prejemata nadomestilo za porodniško v višini 700E za dobo 18 mesecev?

A ve kdo kaj o tem?

Hvala in

LP

New Report

Close