Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Odkrušen mostiček

Odkrušen mostiček

Spoštovana!

Imam 12 let star porcelanski mostiček od 3 do 6 zgoraj.Pozimi mi je zdravnica predlagala slikanje(ortopan) in morebitno zamenjavo, ker naj bi se pri šestici videla dlesen ob robu mostička. Slikat sem šla in ker ni bilo videti nobenih težav z nosilnima zoboma, se za menjavo nisem odločila. Zdaj se mi je na trojki na vrhu, tam kjer je zob koničast, odluščila tanka luska dolga morda 2 mm. S prostim očesom se praktično ne vidi. Z jezikom pa čutim in me skrbi, da se bo zob začel naprej krušiti in morda celo razpadel. Če bom šla k moji zobozdravnici, mi bo predlagala takojšnjo zamenjavo. Vedno predlaga drage in (upam, da res) najboljše rešitve, na zdravstveno zavarovanje ni pri njej praktično nič.
Ali menite, da je mostiček treba takoj zamenjati,ali bi lahko zdržal še pol leta? Ga je mogoče malo pobrusiti, ali s čim premazati, da se prepreči nadaljne krušenje?
Kaj mi pripada od zavarovalnice za takšen mostiček? Zdravnica je pozimi samo rekla da bolj malo.

Spostovana,
se opravicujem , da ste dolgo cakali na odgovor…dopusti…
Zaradi poke vam mosticka ni potrebo menjati, lahko cakate do takrat, ko vam odpade toliko, da vas res moti. Ce je material na mostu porcelan, se ne da nic narediti razen malo zapolirati. Ce je plastika pa se da dograditi. To vam pove vasa zobozdravnica.
Sicer pa vam in vsem priporocam, da ne odlasate z zdravljenjem zob – manj kot je zobne substance ali celo manj kot je zob drazja je terapija. Ce izgubite sestico, se boste morala sprijazniti ali s cenejso delno protezo ali pa investirati res veliko, da se vam naredi implantatna oskrba.
Ce dvomite v predlog vase zobozdravnice si poiscite se drugo mnenje – ne stane veliko, lahko pa vam veliko prihrani…
Lep pozdrav,
Andreja

Spostovana,
se opravicujem , da ste dolgo cakali na odgovor…dopusti…
Zaradi poke vam mosticka ni potrebo menjati, lahko cakate do takrat, ko vam odpade toliko, da vas res moti. Ce je material na mostu porcelan, se ne da nic narediti razen malo zapolirati. Ce je plastika pa se da dograditi. To vam pove vasa zobozdravnica.
Sicer pa vam in vsem priporocam, da ne odlasate z zdravljenjem zob – manj kot je zobne substance ali celo manj kot je zob, drazja je terapija. Ce izgubite sestico, se boste morala sprijazniti ali s cenejso delno protezo ali pa investirati res veliko, da se vam naredi implantatna oskrba.
Ce dvomite v predlog vase zobozdravnice si poiscite se drugo mnenje – ne stane veliko, lahko pa vam veliko prihrani…
Lep pozdrav,
Andreja

Spoštovana!

Hvala za odgovor. Ali lahko vsaj v grobem poveste, kako se opravi zamenjava mostička? Gre lahko pri tem kaj narobe, npr. da se poškodujeta nosilna zoba?
Lep pozdrav,

Alenka

Pozdravljeni,

če je odstranitev strokovno opravljena, se zobem ne more bolj škoditi oz se jih poškodovati. Brez strahu:-)
LP Andreja

New Report

Close