Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? invalidnina

invalidnina

pozdravljeni
Leta 2007 sem bila operirana-mastektomija,sledilo je 6 ciklov KT,sedaj sem na hormonskem zdravljenju.s hormonskim zdr. sem začela1.11.2007 , od takrat nimam menstruacije, pijem nolvadex in vsake štiri tedne inekcija zoladex. Onkolog predlaga podaljšanja zoladexa zaradi visoke hormonske odvisnosti tumorja.Po 40-em letu pa naj bi se pogovarjali o odstranitvi jajčnikov.
Slišala sem da mi v tem primeru pripada invalidnina ,ker nimam menstruacije oz. ne morem imeti otroka. Stara pa sem 37 let.
Prosim , če je katera obveščena o tem oz. dobiva invalidnino,če mi lahko pove kako naprej.
P.S. vem da ni veliko ,vendar pri tako nizki polovični inv. pokojnini se pozna vsak evro.
Hvala in veliko zdravja vam želim.
LP M.

Mislim, da to ni invalidnina, ampak dodatek za telesno okvaro. Dodatek za telesno okvaro se lahko dodeli glede na % telesne okvare, nekaj od tega je obrazloženo na spletni strani ZPIZ, se mi zdi. Tam tudi piše, za kolikšen odstotek telesne okvare ti sploh kaj pripada (je različno za delovno okvaro in za tisto, ki nastane izven dela). Zagotovo vem, da po enostranski mastektomiji odstotek telesne okvare ni tako velik, da bi ti dodatek pripadal. Meni so pred leti, ko sem prvič zbolela, priznali 30% telesno okvaro, za kar ne dobiš nič denarja. Kako je z dodatkom na račun neplodnosti kot posledice operacije, ne vem, se mi pa zdi, da je tudi odvisen od let. So pa na netu objavljene tudi neke tabele, po katerih menda komisije določajo odstotek telesne okvare. Ampak teh tabel pa nisem našla na spletni strani ZPIZ, ampak na spletnih straneh enega od društev invalidov in ne vem, koliko so zanesljive. Če se boš uspela kaj bolj podrobno pozanimati in ugotoviti, kaj je na stvari, pa bi bilo lepo, če tudi nam tule na forum napišeš:)

hvala marjetica!
Ko zvem kaj več sporočim

Dobivam dodatek za 60% telesno okvaro in ta znaša 45,66 €. Na kakšen način to računajo ne vem. Pri 35 letih so mi zaradi raka na jajčniku odstranili oba jajčnika in maternico.

Pri procentih telesne okvare gledajo starost ženske. Če je ta še v rodnem obdobju potem ji “invalidnina” za okvaro pripada, če ni pa ne.

Mislim, da je rodno obdobje do 45 let oziroma vem da je bilo pred leti, ne vem pa, če je še vedno ta starostna meja.

New Report

Close