Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Cepiti proti rotavirusu – da ali ne?

Cepiti proti rotavirusu – da ali ne?

Odločam se, ali cepiti trimesečno dojenčico proti rotavirusu ali ne. Uporabila sem iskalnik, tako na MON kot google, pa vendar nisem našla kaj posebnega, kar bi mi olajšalo odločitev. Nekateri so zelo, zelo za, nekateri pa zelo proti. Me zanima vaše osebno mnenje glede tega cepljenja, če ste ga seveda pripravljeni povedati. Razlogi za so bolj ali manj znani, zanima pa me, ali je res kaj na tem, da cepivo vsebuje škodljive snovi… Ali ima reakcijo z lažjo obliko rotavirusa (driska ipd…) vsak otrok? Kako nevarno je, da zbolim potem tudi jaz? Glede na to, da dojenčico v celoti oziroma polno dojim, me zanima še, ali lahko cepljenje kaj vpliva na dojenje (ali je možna prekinitev dojenja ali da se nalezem preko dojenja)???

Sama cepljenje proti rotavirusni driski priporočam. Vse sestavine cepiva so naštete v deklaraciji:
Ingredients
The active ingredient of ROTARIX is live attenuated human rotavirus
RIX4414 strain.
ROTARIX also contains sucrose, dextran 40, sorbitol, amino acids,
Dulbecco’s Modified Eagle Medium (DMEM), calcium carbonate,
xanthan gum and water for injections.
The manufacture of this product includes exposure to bovine
derived materials.
Daljši povzetek:
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/rotarix/H-639-PI-sl.pdf

Vse ostalo glede sestavin je kr neki govorjenje na pamet, za kar smo sicer kar mojstri.
Približno desetina cepljenih otrok ima lahko blage prebavne težave, ali zaprtje ali odvaja tekoče blato, nekaj jih navaja neješčnost. Ni opisanega primera, da bi se kdorkoli nalezel od cepljenega otroka, sploh pa preko mleka virusi ne prehajajo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Naša izkušnja – otroka sem dala cepiti prvič pri 4. mesecih. Stranski učinki – blaga zaspanost, ki je še po prespani noči minila. Zdravnica mi je naročila, naj od 5-10 dne po cepljenju malo bolj pazim pri higieni rok, kadar ga previjam, ko je pokakan, ker so kužne klice lahko v izločene blatu. Je pa itak logično, da če previješ pokakanega otroka, si greš roke umit, sploh če ob enem skrbiš za gospodinjstvo (kuhanje …). Ga tudi polno dojim in ni bilo nobenih težav.

Zakaj sem se odloča za cepljenje? Sama sem že prebolela rotavirus in ga res nobenemu ne privoščim, ker bolezen ni prijetna, ne za odraslega, kaj šele za tako malega otroka.

New Report

Close