Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo mlečni zobki, karies?

mlečni zobki, karies?

Pozdravljeni,

10 mesečni sin ima 5 mlečnih zobkov. Na zgornji enki se je neposredno ob izraščanju pričela kazati rjava lisa. Menila sem, da je zobek obarvan od Legoferja (sirup, železo). Ko sem zobek malo bolj potipala, sem ugotovila, da je tista lisa na nižji ravnini, kot neka luknjica… Tudi druga enka je čudno lisasta.
Pri pedontologu sva bila pri 8. mesecih, takrat je imel le 1 zobek. Ponovno naj pokličeva novembra. Bo to dovolj zgodaj? Se da v zvezi z načetim zobom sploh še kaj ukreniti pri tako majhnem otroku?
Zobna higiena je sicer ustrezna. Čez sirup nujno spije veliko vode. Je dojen , pije iz kozarčka, stekleničke ne uporablja. Nima dude. Sladkarij še nikoli ni dobil. Dobi pa precej sadja (kislina?), čez vedno voda. Zvečer zobke umivamo z gazo ali z gazo in ščetko (pri čemer je vik in krik). Skratka, človek bi pričakoval, da bodo zobki oh in ah, sedaj pa takole 🙁

hvala lepa za vaš odgovor,

neli-a

Spoštovana mel79,

osebno bi vam svetovala, da se pri pedontologu oglasite prej in ne šele novembra oz. verjetno celo kasneje, glede na to, da se boste s klicem šele naročili.
Kaj je povzročilo omenjeno spremembo oz. ali je to karies ali kaj drugega, je težko odgovoriti brez pregleda, saj je vse kar ste opisali zgolj zaščitno in ne bi smelo povzročiti zobne gnilobe (kot ste pravilno že sami zapisali).
Torej, čim prej k pedontologu, kjer boste skupaj poiskali vzrok za nastalo spremembo.

New Report

Close