Najdi forum

prašičja gripa

pozdravljeni, zanima me, kaj pomeni prašičja gripa za nosečnico in otroka.
Lp.

vprasanje, na katerega je ze odgovarjal pusenjak:

-- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- Otroški smeh je ena najlepših stvari... čista sreča in brezskrbnost sta drugi. Pridno rasemo in vsak dan spoznamo delček sveta, na katerega smo pozabili.

Iskala sem skoraj eno uro po forumu,vendar tega odgovora Pušenjaka o pomenu prašičje gripe za nosečnico ne najdem!

Mi lahko kdo napiše,kje točno je ta odgovor? Naslov?

saj ti je tatjanad zgoraj dala link

Kakšen je pa vpliv samega virusa na razvoj zarodka? Lahko pride do kakih nepravilnosti? Je torej teratogen ali pa je tak,kot običajen virus gripe?

ja, kako pa naj to vejo, če so ga odkrili šele pred par meseci?

Draga moja, prašičja gripa li bolj pravilno nova gripa se je šele dobro pojavila. Ne morejo biti takoj znani izsledki in ugotovitve o vsem na kar vpliva. Žal.

Hja,veš kaj, daraga Titi….take odgovore res ne rabim,ker vse to že vem! Da ni še izsledkov!Kot zdravstveni delavec verjetno malo več vem o gripi kot ti!

Draga Susu, sedaj te pa res ne razumem. Praviš da delaš v zdravstvu, da veš, da še ni izsledkov, pa vseeno pričakuješ od nas nemogoče:

P.S. In kako lahko trdiš, da veš več o gripi kot jaz? Saj me sploh ne poznaš.

Susu,

kot zdravstveni delavec, ki ve veliko o gripi, najbrž veš, da so noseče ženske bolj podvržene komplikacijam gripe, kot nenoseče ženske. Ker klasični virus gripe ne prehaja posteljice, kot tak ne okuži ploda in nima vpliva nanj, je pa problem pri gripi predvsem visoka temperatura mame, ki lahko povzroči določene defekte na otroku in prezgodnji porod. Ali novi virus prehaja posteljico, ali ne, zaenkrat še ne vedo. Trenutno še velja, da otroka najbolj ogrožajo zapleti pri mami (hipoksija, hipertermija), zato se svetuje takojšnje zdravljenje s tamiflujem.

Kot zdravstveni delavec, ki se je na veliko izobrazil okoli gripe, tudi najbrž veš, kje poiskati ustrezne podatke o nevarnosti gripe, zato niti ne vem, zakaj jih iščeš na tako laičnem forumu, kot je ta, kjer nismo zdravstveni delavci in naši odgovori ne morejo doseči tvojih strokovnih zahtev. Na internetu obstaja čudežen naslov, ki se mu reče http://www.google.com, kamor vpišeš geslo npr. H1N1 pregnancy; kot zdravstveni delavec verjetno obvladaš osnovno angeščino?.

Kot nezdravstveni delavec, ki o gripi ve samo osnovno, pa ti lahko povem, da v svetovni bazi biomedicinskih znanstvenih člankov Pubmed zaenkrat ni objavljenih še nobenih znanstvenih raziskav o vplivu novega virusa gripe na razvijajoči se plod. Kot zdravstveni delavec verjetno veš, da take raziskave trajajo več mesecev, članki se pišejo tudi kar precej časa in nekaj časa traja tudi, da jih objavijo v znanstveno relevantnih revijah, tako da je že iz logističnega vidika težko, da bi par mesecu po izbruhu nove bolezni že imeli take podatke.

Aja, mogoče samo še to: močno upam, da kot zdravstveni delavec ne delaš nikjer, kjer bi mladim (ali katerimkoli drugim) ljudem delila nasvete o kontracepciji, kot jih navajaš v nekem drugem postu:

“Pravijo namreč,da je najboljša kontracepcija, sexat vsak dan….”

To se le moja razmišljana,ki sem jih hotela deliti z vami in nasveti,ki sem jih pred nekaj leti prebirala na forumu o neplodnosti! Zato so me zanimala le vaša mnenja nasveti…vse zananstvene izsledke pa niti slučajno ne pričakujem od laikov….

Nasvete pa delim po načelih medicinske stroke in ne po svojih razmišljanjih!

Ne morem verjeti, kakšne kače ste na teh forumih! Dobim vse drugo kot nasvete!

Mater, pri takih komentarjih mi pa pošteno prekipi!
Kdo ti kaj hoče, ženska??? Vprašala si in dobila si odgovore na svoja vprašanja. Ne vidim nikjer nobenega odgovora, ki bi bil tako nesramen, kot je tvoj zadnji.

In oprosti, kje so kakšna tvoja razmišljanja, ne vidim nikjer nobenega. Prav tako ne vidim nobenih tvojih nasvetov, ki jih baje deliš po “načelih medicinske stroke”.

Še pripomba na tvojo temo o plodnih dnevih, kjer se izgovarjaš, da ne veš, ne znaš,… po drugi strani pa se hvališ, da delaš v zdravstveni stroki. Dvakrat sem ti v normalnem tonu in kolikor se je dalo nazorno razložila kaj pomeni tisti izračun, pa še vedno lajnaš eno in isto.
Meni se zdi nepojmljivo, da ženska, ki dela v zdravstvu, ki je preštudirala forum neplodnost itd. ne obvlada osnovnega izračuna plodnih dni, ki jih jaz zahtevam od mojih dijakinj, njim v dobro, ne meni.

Oprosti, Susu, ampak če kdo tukaj kaže svoje strupnike, si to definitino ti! Vprašaš, dobiš odgovor, ki pa ga komentiraš češ, kaj mi to odgovarjate, ko pa o zadevi vem več kot vi. Jaz sem ti:
1. Ogovorila na tvoje vprašanje
2. Svetovala, kako lahko prideš do nadaljnjih podatkov o temi, če te odgovor ne zadovoljuje
3. Argumentirala, zakaj konkretnih odgovorov na tvoje vprašanje (o teratogenosti) ne more biti

… pa me okarakteriziraš s kačo!

Če pa je bilo napisano malo bolj pikro, kot bi se spodobilo, pa je to izključno posledica tvojega omalovažujočega odnosa “jaz sem zdavstveni delavec in vem več od vas, navadnih smrtnikov!”.

V končni fazi “zdravstveni delavec” se lahko uporabi za kogarkoli od strežnice v domu za ostarele do glavnega epidemiologa pri organizaciji WHO, tako da to avtomatsko čisto nič ne pomeni in se ni ravno ven za metat s tem.

P.S. kssssss…..

New Report

Close