Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija alergija na pik

alergija na pik

Pozdravljeni!

zanima me, kakšna je možna preventiva v primeru pika, ki ima za posledico hudo alergično reakcijo (anafilaktičen šok), če ne moreš v kratkem času do zdravniške pomoči Kaj lahkp storimo sami? odgovor me zanima tudi za otroke
najlepša hvala za odgovor

v kolikor imate takšne reakcije imate tudi navodila kako ravnat v takem primeru in imate epipen set doma.
pri nas je potrjena blaga reakcija na strup čebele. navodila: želo v najkrajšem času spravit ven, tako da ga ne poškoduješ ali dodatno stiskaš (ker sicer še več strupa iztisneš). pol pa hlajenje v mrzli vodi ali z ledom. damo claritine tabl. po navodilih alegrologa niti ni potrebna, vendar zaradi varnosti ker je po teoriji možen vsak naslednji stik hujša reakcija, jo naj damo. po navodilih naše pediatrinje pa glede na težo moje deklice, takoj 2 tabl. claritine, in p.p. 2 tabl. medrola.

venadar kot pravim, imeti morate navodila, kako ukrepat in potrebna zdravila, v kolikor imate potrjeno reakcijo. ne verjamem da bi zdravnik ob znanih izvidih ne dal pisnih in ustnih navodil

Ju3,

ali imate konkretne izkušnje s tem, kako spraviti ven žrelo? predvsem pri majhnem otroku (20 mesecev)…?

ja ma ne pri tako majhnem. od strani ga moraš izsisnit, pazit pa da ne stisneš ali prelomiš žrela. mi smo ga na tak način odstranili, pa tudi kasneje nam je bilo tako denmonstrirano. vsekakor pa je pomembn da ga odstraniš v celoti. zato tudi v prim. znane alegrije ni mogoče čakat da bi “poškodovanca” prepeljal do najbližje zdrav.ustanove, če ta ni ravno preko ceste.
iztisneš ga kot bi iztisnil trn ali kako drugo leseno skalco.

pri tako majhnem bi bilo najugodneje če bi bila dva odrasla prisotna, da ga lahko eden drži drugi pa želo odsrani, saj je otročke strah (kot vsakega drugega, njih pa še bolj), ke jih boli, ker ne vedo kaj se je zgodilo ko jih je zabolelo in ker ne vedo kaj se dogaja. pa če še tako zaupa osebi z katero je, v taki situaciji vse zaupanje izgubi svoj pomen.

lahko daš po odstranitvi žela tudi analgetik, vednar ukrep hlajenja je na prvem mestu in pa antialergik v prim. znane alergije.

pa kot sem v prvo napisala, vsa navodila pri znani alergiji na pik kožjekrilca, ti poda zdravnik.
sicer pri alegrikih na kaj druga ni nič narobe če daš sam po svoji presoji zdravilo proti alegriji ob piku kožjekrilca, kot preventivno. tako je bilo v prvo nam tudi naročeno. po oprvaljenjem testiranju, ki se ga lahko šele po stiku z strupom opravi, pa še ni nujno da bo pozitiven, smo dobili nova navodila.

New Report

Close