Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Žilna kirurgija Vidne vene po nogah

Vidne vene po nogah

Pozdravljeni,

prosila bi za vaše mnenje glede mojih težav. Stara sem 39 let, imam 2 otroka, prve težave s kapilarami in povečanimi modrimi venami so se pričele po drugem porodu oz. z drugo nosečnostjo. Letos sem se pričela malo bolj redno (2-3x na teden ) ukvarjati s tekom in so se mi po nogah “razcvetele” modre vene. Pred 3 leti sem bila že na sklerozaciji in je bilo stanje vse do sedaj O.K. Opravila sem tudi pregled pri žilnem kirurgu, ki pa ni odkril nič posebnega oz. nobenega pomembnejšega poslabšanja venskega popuščanja.
V poteku vene safene magne ni videti odebeljenih krćnih žil, vidne so teleangiektazije in flebektazije na notranjsi strani goleni. Periplantarni venski pleteži niso razširjeni, kapilarna polnitev je primerna, periferne plzacije nad stopalnimi arterijami so tipljive.
Izvid CW DOPPLER:
Vena safena magna ima obojestransko primeren lumen, pretok je ortograden, ni znakov za refluks v povrhnji venski sistem. Vena safena parva obojestransko ima primerno svetlino, povratnega toka ni zaslediti. Globoke vene stegna in goleni so prehodne, brez znakov za povratni tok. Arterijski signali nad golenskimi arterijami imajo obojestransko primerno amplitudo, sistolno okno ni izpolnjeno.
Zanima me, na kakšen način je bolje vene odpraviti, z laserjem ali klasično sklerozacijo in pa okvirna cena le-tega.
Za odgovor se vam zahvaljujem in lepo pozdravljam,

Marjanca

Spoštovani!

Na podlagi vašega sporočila in ultrazvočnega izvida sklepam, da ni razširjeno deblo velike ali male vene safena (glvani veni). Torej operacija oz. laserska operacija ne pride v poštev. Verjetno pride v poštev sklerozacija večji bolj modrih vene, nato pa povrhnji (prekokožni) laser ali radiofrekvenca. Pri nas imamo specilani aparat VeinViewer, ki pokaže vene pod kožo, ki so vzrok za pojav kapilar. Nato z sklerozacijo ali laserjem napademo te vene. Ko se te zaprejo, je dotok v povrhnje vene manjši in se zaprejo.
Posege opravljamo v naši ambulanti. Je pa samoplačniška, ker je zelo zamudna metoda in bolj kozmetična. Saj kapilare ne predstavljajo kakšno zdravstveno težavo, so le kozmetična okvara. Poleg tega le okoli 10% žensk nima kapilar.

Če se želite naročiti na zdravljenje, pošljite sliko kapilar in vas bomo naročil.

Lep pozdrav!

Andrej Šikovec

Pozdravljena g.Marjanca!

Zanima me, pri kom ste bili na sklerozaciji,saj se tudi sama odločam za podoben poseg, pa si želim, a je strokovno in korektno opravljeno.

Najlepša hvala za odgovor.

Pozdravljena,

sem malo “pozna” z odgovorom, pa vendar. Prvič sem ta poseg opravila pri dermatologu na Obali, tu sem namreč doma. Največkrat je potrebna kombinacija sklerozacije in laserja. Dermatolog je samo skleroziral moje žile, tiste drobne pa sem kasneje “žgala” z laserjem drugje, vedno pri doktorju seveda. Sedaj sem se naročila v Avelani, prepričal me je Vein viewer-ja.(lahko malo pogooglaš) Glede na to, da so strokovnjaki za te zadeve, pričakujem, da bo O.K. Sicer pa sem bila tudi prvič zadovoljna z doseženim, žile so izginile, ostale so manjše kapilare. Ker poteka sklerozacija z iglo, je to zelo zamudno in vseh se z inekcijo niti ne da odstraniti. Kako bo sedaj pa bom poročala, ko z lepotno “operacijo” pričnem.
LP Marjanca

Spoštovani!
Star sem 74 let.
Jemljem Sinvacor in aspirin 100 ter coaprovel.
Po dvesto metrih hoje nastopi bolečina v levi nogi. Prehodi 2-3km na dan
Koža je topla, suha nepordela, tipljem pulze nad a. femoralis obojestransko, distalnejših pulzov ne tipljem. Kapilarni povratek je upočasnjen.
Periferni pritiski
Stegno 120 desno 100 levo
Meča 100 100
Gleženj 90 80-70
Gleženjski indeks 0.53 0.59.
Sprašujem, ali bi bilo potrebno narediti še kakšne druge preiskave oziroma slikanje? Ne vem tudi kako je z drugim ožiljem.
Lp http://www.pisateljstvo.com

Zdravje je vse

Spoštovana gospa !
Kot je razvidno iz izvida, ki ste ga povzeli, imate predvsem razširjene drobne vene: mrežaste (retikularne) vene in kapilare (telangiektazije).
Kot ste sami opazili so se pojavile v drugi nosečnosti, kar je tipično.
Kaj lahko storite vi in kaj zdravniki ?

Vi se izogibajte vročini (tudi savni), ne stojte na mestu, še zlati ne na vročini. Veliko hodite, med tekom in rekreacijo nosite kompresijske preventivne nogavice. Enako v službi, samo drugi tip.

Kaj lahko storimo mi? Predvsem je potrebno kombinirati injekcije, radiofrekvenco in prekokožni laser.
Uspeh ne bo 100%, vendar se bo 2/3 kapilar skrilo. Je pa potrebno za področje veliko 10 x 10 cm priti najmanj tri krat.
Pri nas stane pol urno zdravljenje z laserjem in/ali radiofrekvenco 100 € . Sedaj imamo posebno ponudbo, treh seans in še eno zastonj, če še ni v redu, z 20% popusto, torej 240 Euro za paket.

Podatke o možnostih si oglejte na naši strani http://www.avelana.si

Lep pozdrav!

primari Andrej Šikovec

New Report

Close