Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Legalizacija marihuane?!

Legalizacija marihuane?!

Čist preprosto ste za, ali ste proti in zakaj?

sem ZA drugo nem komentiro

Si že na prejšnjem postu -muzka- dokazal, da si bebav, zdaj pa še svojega mnenja ne znaš utemeljiti.

Sem PROTI legalizaciji, itak. Pol se bo lahko itak vsak giftal, tudi tisti, ki se sicer ne bi, zaradi prepovedi po zakonu. Zdaj te vsaj oglobijo ali pa v čuzo strpajo. Sicer so pa mamila samo za tiste, ki so slabiči po značaju. Mi lahko kdo pove, kaj takega nudi uživanje mamil? Samo bi prosil za konkretne odgovore in ne v stilu a la – odklop, žur itd.

Proti – je marihuana življenskega pomena? I dont think so. Tudi mene zanima, katere prednosti prinaša uživanje trave – če sploh katere. Toliko je užitkov, ki jih nudi življenje samo, zato res ne vem, zakaj je potrebno posegati po razno raznih opijih, da se vklopiš v – v kaj? V nekaj kar je nerealno in brez pomena, brez trdne osnove in brez nekega cilja. V življenju naj bi si človek postavljal določene cilje, ki bi jih nato skušal doseči: tak cilj je naprimer uživati raznovrstno hrano, da se dobro počutiš in si zdrav, učiti se, da nekaj dosežeš,… nešteto je takih ciljev – vsak človek si postavlja svoje – kaj je cilj uživanja drog? Razen, po vašem mnenju, omame in sprostitve, ne vidim tehtnih razlogov, ki bi potrjevali in udejanjali konkretne cilje.

ja sm se samo hecal v bistvu me boli K… od kar jo sam gojim

Sem ZA!!!

Ste 100%, da se bodo začeli ‘giftat’ tudi tisti, ki se zdej ne, ker je to prepovedan. Tisti, ki hoče probat, po probal, pa če je prepovedano ali pa ne. Pa pomislite, koliko se jih bi nehal, ker to ne bi bilo več prepovedano in s tem ne bi počeli nič nelegalnega (tudi taki so).

Pa še država bi imela nekaj od tega: denar od davkov, nadzor nad prodajalci, preprodajalcev ne bi bilo več, tudi v turizmu bi se poznalo…

Seveda, pa ni vse v legalizaciji. Ko oz. če bi legalizirali, bi potrebovali res zakon, kateri bi točno določal kaj je dovoljeno in kaj ne, kdo jo lahko prodaja in kdo ne, kakšna je dovoljena količina v posesti uživalca, kdo jo lahko goji, kakšne so sankcije za kršitev zakona itd. Najbolj pomembno pa bi bilo, da se je ne prodaja na ulici, ampak v posebnih trgovinah oz. trafikah.

Kaj pa alkohol? To je isto droga in ni prepovedan! Zakaj se ne težite k temu, da bi ga prepovedali?

Liftmaster, kakor jaz vem, uživanje trave ni prepovedano. Prepovedana je posest in preprodajanje. To pomeni, da lahko kadiš joint, vendar ga ne smeš držati.

Glede tvojega vprašanja, kaj nudi uživanje mamil, ti lahko povem, da isto kot pitje alkohola. Vendar ne v pravem pomenu besede isti ampak… Nekateri gredo na pivo, druga pa na joint. Včasih ti paše alkohol, včasih pa trava. Sam sem, pred leti, kadil kar nekaj časa (prib. tri leta) skoraj vsak dan, sedaj pa le še občasno (mogoče en joint na par mesecev). Pa zaradi tega, ker bi legalizirali travo ne bi začel spet vsak dan.

Se strinjam s tabo eden.Dodal pa bi še to da trava ni samo tako škodliva kot vsi pluvate po njej.Če ne veste se veliko uporablja tudi v zdravstvene namene in so jo tudi pri nas do leta 1968 lahko dobili na recept astmatiki v lekarnah.

Na to temo se oglašam zgolj po nasvetu Mojce, ki je svetovala, da se oglasimo tukaj pri temi “trava”.

O odvisnostih sem pisala že tam, kjer si lahko preberete, če vas zanima in zato nima smisal ponavaljati.

Na gornje konkretno vprašanje: NE!

Vse ostale odvisnosti, ki so legalne (tobak, alkohol napr,) niso nič bolj v usihanju, kot v času ameriške prohibicije. Nasprotno. Celo več. Danes se pije pivo, vino, vodka itd. že v osnovni šoli, kadi ravno tako – ker je stvar pač legalna in se nihče ne boji nikogar in ničesar (odgovor, ki se velikokrat sliši: ja, kaj mi pa moreš, saj ni prepovedano!).

Da preprodajlcev sploh NE BO VEČ, država bo dobila davke, da bo bolje za turizem? Naivnost ali namerna nevednost! Preprodajalci bodo še vedno (ker bo roba “na črno” cenejša, ker je ne bo bremenil DDV); država bo nekaj minimalno davka morda res pobrala, vendar bo še vedno tekla prodaja pod roko – preprodajalci; da bi to pomagalo turizmu mi sploh ni razumljivo. Mar bomo na promocijah in turističnih prospektih Slovenije napisali klavzulo: Pridite v deželico na južni strani Alp! Obeta se vam raj, saj pri nas lahko brez skrbi kadite tudi marihuano!

Pa še nekaj! Primerjati kadilca trave z alkoholikom ni ravno pravšnje, prej s kadilcem tobaka. Zato ker oba posiljujeta zraven prisotnega človeka, da proti svoji volji vdihava dim. Alkohol pa zlije zgolj po grlu. Posledice po zaužitju pa imajo vsi trije, stvar je samo v niansah.

Sicer bi pa lahko razpravljali o tem v nedogled. Toliko od mene!

Vsem priporočam knjigo Marihuana – the forbidden medicine. Mislim, da je že prevedena, a raje navajam originalen naslov.
Marihuana je ena izmed najbolj vsestransko uporabnih rastlin (oblačila, gorivo, zdravila), vendar sta proti uporabi naftna in farmacevtska industrija, ki sta med najmočnejšimi panogami in se bojita za svoje dobičke. O tem je bila pred kakimi dvemi, tremi leti res dobra dokumentarna oddaja na TV Slovenija.

Kar se turizma tiče, je najboljši primer Amsterdam, za katerega sem prepričan, da ga vsaj 90% turistov obišče zaradi legalnosti trave. No, nekaj pa verjetno tudi zaradi kurb v izložbah.

no zdj se bom pa še jst kj napisu….

Liftmaster: kaj ti ponuja trava? a te zanima? probaj in boš videl kako je. ni vse samo v odklopu in žuru. nekaterim pomaga pri učenju. če mi ne verjameš tud prov, sj jst tud nebi, če nebi sam to vedel.

urša: alkohol, cigaret in trava? kje si najdla to da alkohol samo steče po grlu navzdol in je to to. res da ga zelo težko nekomu vliješ v grlo tako kot moramo vsi, ki ne kadimo, vdihavati cigaretni dim če smo v taki družbi. ampak to ni nič v primerjavi s tem, kaj nastane, če je alkohola preveč. zarad tobaka in trave dvomem da so bli že kdaj taki problemi kot nastanejo zarad alkohola. s tem mislm predvsem tiste “urejene družine” kjer eden od staršev pije in pol se to pozna na vseh članih. če z njimi ne obračuna fizično pa prav gotovo pusti psihične posledice. vsaj ponavad so taki otroci oz kasneje mladostniki prav tako zagriženi pivci in le redkokomu se alkohol tako zagnusi, da ga sploh ne pije.

glede legalizacije in kaj bi imela država od tega? pomoje same težave, travo bi se še vedno dobivalo, seveda neobdavčeno in tud “turizem” ne bi bil turizem. če bi sloveniaj postala taka kot amsterdam, kamor prihaja folk samo zaradi legaliziranih trdih drog, potem nam ne bo ne vem kako lepo. kdor je biu v amsterdamu ve o čem govorim. pa ne da ste bili takrat tam ko je bilo evropsko prvenstvo, kajti takrat so mesto zelo zelo očistili. drugače je pa mesto samo po sebi zelo umazano in definitivno si v sloveniji ne zaslužimo kaj takega. kajti z legalizacijo mehkih drog, bi k nam prihajali tisti, ki bi tukaj mirne vesti dušili po cestah obenem pa iskali kaj za v žilo.

sicer pa sem za legalizacijo, ampak s tem je tako, da mora biti narod dovolj zrel za kaj takega. in to definitivno slovenci nismo in še nekaj časa ne bomo.

LP

ja itak da ZA!!!!!!!!!!

Zakaj?
Ker imam iskušnje s tem…Poskusi jih veliko -predvsem v puberteti- in pametni kmalu spoznajo škodljivost takšnih zadev.
Sicer pa je pravi razlog v bivšem ‘prijatelju’, ki je kašna tri leta redno kadil ‘travo’, mislim pa, da je enkrat vzel celo ‘trip’. Že dve leti ne hodi v šolo, niti na delo in dobesedno vegetira v domači izbi..Čeprav ne kadi več marihuane, je njegovo razmišljanje moteno, saj se ne more zbrati in ostati pri eni temi, tudi oblikovanje stavkov mu dela preglavice. Morda je vzrok ‘trip’…vendar je takrat, ko je kadil travo govoril, da nikoli ne bo vzel močnejših drog. Kakorkoli vzamemo, je posredno ali neposredno kriva ‘trava’.

samo nekaj časa si mlad ko pa postaneš starejši so posledice tu

Ko že omenjaš Amsterdam, naj ti nekaj povem, kar vem iz prve roke. Pred tremi leti smo bili v Holandiji na obisku pri sorodniku. Odsvetovali so nam obisk ravno Amsterdama, ker da holandci hodijo tja samo, če je to neizogibno potrebno. In to zaradi hudo razširjenega kriminala, ki se je nekaj časa gibal samo bolj po mestnih četrtih prišlekov (iz afriških dežel, iz daljnjega in bližnjega vzhoda itd.) sedaj pa tudi v “civilne” četrti (tako se je izrazil). Najbolj na udaru so turisti, katere obkradejo tudi do gole kože, srečo pa imajo, če gre brez batin.
Razbijajo brez povoda avtomobile (na udaru so zopet turisti), igle so kar po ulicah, parkih, vlamljajo v hiše, trgovine, v glavnem pa so to narkomani, ki potrebujejo denar za drogo itd. Zato se avtohtoni prebivalci dobesedno umikajo iz mesta. Za ljudi, s katerimi smo se pogovarjali, bi bilo živeti v tem mestu zadnja možna varianta.

A si tudi mi želimo živeti samo približno tako kot ljudje v Amsterdamu?

Luka, samo toliko. Običajno pišem malo širše z namenom, da me bodo lažje razumeli tisti, ki bodo brali. Očitno sem bial tokrat preskopa.

Napisano je bilo (poskusi še nekrat prebrat), da ob času uživanja alkohola neposredno ne ogrožaš drugega, pri tobaku in travi pa jih – z dimom, da pa vsi trije nato puščajo posledice, eden take, drugi drugačne. Strinjam se, da se dogaja agresija v družinah alkoholikov in da jih le-ti razbijajo. A morda lahko z gotovostjo rečeš, kar tako na splošno, da od priložnostnih kadilcev trave ne more priti do odvisnika od trdih drog in kako na družino vplivajo odvisniki? Te zadeve so (lahko) škodljive za medsebojne odnose in za zdravje, vendar je stvar v NIANSAH (odvisno od stanja odvisnika). S tem, da sem sicer mnenja, da ima morda “še najmanj” škodljiv vpliv na osebo in druge ljudi, tobak.

Glej LuKa, ne trdi kar nekaj v tri dni. Marihuano sem poskusil, tudi cookie, ampak izključno zaradi tega, ker sem to sam hotel. Dosti, da sem ugotovil, da je stvar absolutno brezvezna in nepotrebna zame in da se zaradi tega nič kaj boljše ne počutim oz. nimam zaradi tega nič kaj bolj razširjenih obzorij, ali pa da bi se lažje učil itd. To je čisti larifari, da se lažje učiš.

NinaNana in Urša, uh bolj se ne bi mogel strinjat z vajinimi odgovori!!

Najbol na živce mi grejo pa taki kot si ti Liftmaster ko tukaj nekaj tolčejo čez marihuano in pametujejo kako škodliva je in nevem še kaj da je marihuana samo za slabiče in ljudi ki se ne znajo zabavati brez droge.Raje se vprašaj zakaj si potem sam kadil to “sranje” in se basal s cookiji.Najprej pomedi pred svojim pragom potem pa pametuj!

Pa brez zamere samo to me res rezkuri!Liftmaster je pisal/pisala:
>
> Glej LuKa, ne trdi kar nekaj v tri dni. Marihuano sem
> poskusil, tudi cookie, ampak izključno zaradi tega, ker sem
> to sam hotel. Dosti, da sem ugotovil, da je stvar absolutno
> brezvezna in nepotrebna zame in da se zaradi tega nič kaj
> boljše ne počutim oz. nimam zaradi tega nič kaj bolj
> razširjenih obzorij, ali pa da bi se lažje učil itd. To je
> čisti larifari, da se lažje učiš.
>
> NinaNana in Urša, uh bolj se ne bi mogel strinjat z vajinimi
> odgovori!!

Sigurno se nekateri ne začnejo giftat s tem, če je to prepovedano po zakonu. Mogoče jim je to včasih odločilna točka pred mejo, ali naj začnejo s tem ali ne.

Eden, jaz sem samo napisal, da te zdaj lahko oglobijo in v čuzo strpajo. Govoril sem o sankcijah za mehka mamila nasploh.
No saj se ti ponuja odgovor kot na dlani. Zatakneš joint med pinceto in jo zapičiš v zemljo in kadiš. :))

A ni bilo vprašanje o legalizaciji marihuane in mehkih drog? Itak da je alkohol v čezmernih količinah lahko še hujše sranje. Itak da od alkohola tudi nimaš čisto nič. Nimam pa čisto nič proti pokušanju vrhunskih kakovostnih vin oz. kakšnih destilatov, ki še povrh vsega lepo dišijo, kar pa osebno ne bi mogel trditi za marihuano.

Saj sem pomedel pred svojim pragom, razčistil pri sebi in tudi razložil sem, zakaj sem to storil. Ne zato, ker bi to naj bilo cool ali pa da bi ga zato bolj žural s prijatelji, ali pa da ne bi bil kao “in” v družbi če ne bi probal. Ampak zato, ker sem sam to hotel in ne zaradi kakšnega drugega razloga.

Ravno zaradi tega, ker sem videl, kaj ti to sranje lahko naredi imam toliko proti. Aja cookiea sem probal samo enkrat in nikoli več, pa tudi zakajal se ga nisem, (hmm mislim, da sem nekje 5x).

Pa ne napadaj brezveze ljudi, če nisi seznanjem z ozadjem. Jaz sem samo povedal svoje mnenje, na take debate s teboj pa ne mislim palit, niti ti polagat več računov.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close