Najdi forum

Spoštovani gospod doktor!
Prosil bi vas, če mi lahko opišete, kako izgleda živčni zlom. Sam sem namreč pred dvema letoma doživel stanje, ko me noge niso hotele več ubogati, po telesu me je začela spreletavati vročina in izmenično hlad. Po kakšnih treh dneh sem počasi začel hoditi in potem se mi je začelo dogajati, da sem dobival panične napade in strah pred smrtjo. Po ewnem takšnem napadu so me odpeljali v psihiatrično kliniko in ko sem se pogovoril z doktorjem, mi je bilo lažje. In niso me obdržali v bolnici, pač pa sem začel obiskovati psihiatra ambulantno. Ta mi je predpisal Xanax in Zoloft, ki jih še zdaj jemljem. Sedaj me zanima ali je to res bil živčni zlom? Jaz sem si vedno predstavljal, da če doživiš živčni zlom, da postaneš nekako bolj agresiven, ali kaj podobnega. Upam, da mi boste odgovorili.
Lep pozdrav in obilo uspeha. Igor

Spoštovani Igor,

živčni zlom je stanje, ko izgubite stik z realnostjo. Vi ste doživeli napad tesnobnosti ali konverzivno krizo, saj ste se okolja in situacije dobro zavedali in vam tudi spomin na to ni opešal. Živčni zlom s tujko imenuemo psihoza in razen redkih izjem, ki so pogojene z neposredno grozljivo izkušnjo (vojna, samomor bližnjega, prometna nesreča, in posledica dolgoletne alkoholne zlorabe, ipd.) predstavljajo počasi nastajajočo motnjo, ki zahteva intenzivno zdravljenje s povem drugačnimi zdravili, kot ste jih deležni. Agresivnost je v stanju psihoze enako pogostna sicer pri drugih ljudeh, le da je v času psihoze bolj nenavadna.

Spoštovani g. Rejec!

Imam znanko, za katero pravijo, da se ji je “zmešalo”. Ker ne vem strokovnega izraza za to, me zanima, če je to isto kot živčni zlom oz. psihoza. Pravite, da nastane v večini kot počasi nastajajoča motnja. Ker se mi to zdi grozno me zanima, če je lahko vzrok dolgoletni stres zaradi preobremenjenosti, pretirano ukvarjanje s skrbmi, izkrivljeno mišljenje, anksioznost in depresija. Ali lahko ta oseba še kdaj poplnoma ozdravi in normalno zaživi. Ali je vzrok kateri drugi?
Hvala za odgovor.

Spoštovana Tina ,
izraz “zmešalo” ne pove ničesar o znankinem stanju,ker ima ta formulacija preveč različnih pomenov.Opišite njeno vedenje!

Spoštovani gospod doktor!

Kaj pomeni to “konverzivna kriza”? Še danes se mi namreč pojavljajo razna stanja naprimer imam nekaj dni nekakšen cmok v grlu, včasih me obide slabost, ampak nikoli ne bruham. Prosim če mi lahko malo opišete, kaj se mi dogaja.

Lep pozdrav Igor

Spoštovani Igor,
o konverzivnih pojavih govorimo trakrat,ko se pojavijo motnje nevrološkega področja lahko kot spremembe senzibilnosti ali motorike, ki nimajo ugotovljive organske osnove, ampak se vežejo na intrapsihični konflikt.Prognoza je dobra, saj težave izginejo v 90-100% že po nekaj dneh, lahko pa se kdaj kasneje ob podobni obremenitvi ponovijo.

New Report

Close