Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Vneto grlo, povečane bezgavke, bolečina v ušesu…

Vneto grlo, povečane bezgavke, bolečina v ušesu…

Zdravo!

Imam problem, ki se mi je pojavil pred tremi meseci.Začelo se je z draženjem v grlu in bolečinami…kasneje se je pojavila bolečina v ušesu, rahla vročina… po 14 dneh sem se zaradi nič boljšega stanja končno odpravila k zdravniku ta mi je predpisal antibiotik stanje: vneto grlo, zamašek v ušesu, rdeče “bunkice” na jeziku?….po tednu dni se stanje ni izboljšalo in sem tako odšla nazaj…zdravnik mi je predpisal drug antibiotik in tako sem bila zopet na tabletih…. po tednu dni se je izboljšalo le to da je izginila bolečina in prasketajoč občutek v grlu…. tako sem upala da bo ostalo odšlo tudi samo in nisem odšla več nazaj, čeprav so tiste rdeče “bunkice” na jeziku in v grlu še vedno bile… konec maja se je poleg že od prej nastalih “bunkic” pojavila zopet bolečina v grlu in ušesu… odšla sem spet k zdravniku, tokrat k drugemu, ker sem se zaradi let morala prestavit… ta mi je zaenkrat do današnjega dne predpisal antibiotik HICONCIL in za nos pršilo NASONEX, ugotovil je namreč povečano levo bezgavko, rahlo povečano temperaturo,vnete “bunkice”, ki naj bi nastale od samega vnetja, ki pa naj bi prišlo od sinosov in zamašenega nosu… po desetih dneh jemanja je moje stanje takšno, da je bolečina v grlu izginila, vendar je še vedno rdeče in so še vedno tiste “bunkice”, ki se nikamor ne premaknejo, uho pa občasno zaboli, to pa naj bi bilo od zamaška, ki ga imam in mi je zdravnik takrat rekel da grem lahko na izpirane šele ko se ostalo pozdravi…. jutri grem torej nazaj, ker nebi rada spet čakala mesec dni in da bom pol spet na istem…v primeru da bo vse ok je zdravnik rekel da ne rabim dodatnega pregleda, tako se mi pa zdi primerno da ga obiščem in naj pregleda, seveda v primeru da se mu ne bo zdelo stanje boljše moram dati kri….

A ma mogoče kdo kake izkušnje s tem oz. zna svetovat kj?

vem da sm se razpisala in mogoč preveč kompliciram ampak rada bi sam vedla od česa se vse to pojavlja, glede na to da nisem nikoli huje bolana al karkol, samo občasno kakšen nahod. Stara pa sem 17 let.

hvala že v naprej…

Spoštovani!

Glede na vaša leta, upam da bo kmalu vse v redu, seveda morate se čuvati (mrzle, gazirane pijače, ev. kajenje, dihanje na usta …). Kakšne so pa te pike, lahko pove le tisti ki to vidi. Bezgavke so najveretneje le posledica vsega tega vnetja.

LP IB.

POzdravljeni!

Pred casom sem imela rahlo vneto grlo, malo me je bolelo, in imela sem bele obloge v zacetku zrela. Takrat sem pila precej mrzlih in gaziranih pijac poleg tega sem se kadilka. Zato me zanima ali je mozno da se je to pojavilo zaradi tega?
Najlepsa hvala za odgovor!

Spoštovani!

Možno je tudi od tega, da imate te spremembe. NI pa sigurno.

LP IB.

New Report

Close