Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost HIV,hepatitis, …

HIV,hepatitis, …

Pozdravljene !

Ali je katera morala pred postopkom opraviti testiranje za HIV, hepatitis in še nekaj si nisem zapomnila. Kje se to opravi oz. ali je potrebna napotnica ?
In ali je potrebno tudi če greš samoplačniško v postopek.

LP, marijasnezna

To testiranje smo opravile vse,ki smo v postopkih.Obvezno je enkrat letno.Ti dobiš list za laboratorij pri svojem ginekologu v Leonišču oz. tam kjer se zdraviš,mož pa napotnico od svojega osebnega zdravnika.Moj je bil ravno v petek na transfuzijski v Ljubljani.Seveda je obvezno,ker če si na kaj pozitiven,se moreš najprej pozdravit.Srečno

Midva sva pri dr. Rešu, avgusta bova tretjič v postopku, pa nisva opravila teh testov. Ni nam sploh nič naročil čeprav so ene punce tuki gor pisale, da so pa tudi te teste delale v postopkih pri dr. Rešu.

čudno,..To pomeni,da če si slučajno bolan,pa te vseeno oplodijo in je kaj narobe s plodom,kdo potem odgovarja???Zdravniki ali tudi malo ve,ker ste vedele za te postopke,pa jih niste opravile????Samo vprašam???Nič slabo namernega.POZDRAVČEK

Naj pove še katera ki je pri dr. Rešu.

Edino, če je slučajno ne vem iz česa naredil ta test, ker moj mož ni nikoli pri njemu dal kriv, jaz pa sem samo enkrat dala kriv za FSH in PRL v Adria Labu.

Na GK pa to delajo, brez tega ne moreš na konzilij, je tako?

Ja, tako je meni rekel G, da sedaj brez teh izvidov ne moreš v postopek in da mi kar on napiše napotnici za oba, ter da greva na transfuzijsko v LJ kot da hočeva biti krvodajalca.

NEJKA27, ti praviš da je tvoj bil na transfuzijski, a je moral dati kri tudi kot krvodajalec al je naredil samo te teste.

Ma če prav razumem, če si samoplačniško, tega ne potrebuješ ?

LP

Ti testi so šele od kakšnega meseca nazaj ali dveh zakonsko obvezni, tako, da jih moramo opraviti tudi tiste, ki smo pri dr. Rešu. Midva sva bila zdajle v postopku in sva morala oba dati kri za SPB, prej pa nikoli. Bata, verjetno vaju bo kar sestra pocukala za rokav, ko bosta prišla na pogovor k Rešu v popoldanskih urah.

Nejka, ja, tako je pač bilo do sedaj. Ne vem, zakaj spet huda kri, če je kje kaj drugače kot tam, kjer ste ve v postopku.

Greš dat kri na Zavod za transfuzijsko medicino. Kri za preiskave. In potrebuješ napotnico.

Seveda ti ni treba bit krvodajalec, to je čisto druga zadeva. Ne ga no hecat.

Si me narobe razumela,…nisem hotela nič slabega in normalno je,da se klinike po procedurah razlikujejo in nisem napisala,da more biti povsod tako kot je v Ljubljani.Napisala sem samo ,da je čudno,da teh preiskav ne potrebujejo.Osebno se mi zdi,da so res nujne.Oba okužena naprimer z klamidijo in kar opravijo oploditev????Saj ne moreš vedeti,če si okužen,ker ni nobenih drugih znakov,razen neplodnosti.Ne napadaj brez veze in malo premisli.Preiskave so v javnih bolnicah obvezne,sva dala že trikrat kri.Vsako leto enkrat in brez tega,da si o.k. ne moreš v postopek.Mislim,da je tako prav.Opraviš tako kot je napisala pokraculja.Napotnico dobiš na ginekološkem.SREČNO

Maja1, torej moramo dati kri za te preiskave.

Ok, logično. Sedaj pa vpr.? V postopek grem avgusta, upam, da v začetku, ker nekako tako naj bi prišla M. Potem 1 teden prej pa popoldan na Uz, če je vse ok, in to naj bi bilo julija, ko dr. Reš še ne dela, če bo tako ga nameravam poklicati, če bi me lahko nekako vrinil samo za Uz, da ne izgubljam 1 meseca.

Kdaj naj dam kri za te preiskave in tudi mož? Ali se kri lahko da brez napotnice, potem pa moraš najbrž plačati, kdo napiše napotnico obem, dr. Reš. Kje se da kri, kar v ordinaciji v Dravljah?

Če je tako, bom poklicala v ordinacijo, da naj nama da napotnico in opravimo te preiskeva sedaj junija, da ne bo potem avgusta vse pretesno, in bova samo zaradi tega lahko, se zgodi zamudila en mesec.

Če je še kakšna info bi prosila.

No, marca sem bila v stimulaciji, takrat pri dr. Rešu tega še ni bilo treba delati, torej je sedaj to po novem.

Hvala za informacije.

Bata

Kolikor vem, so sprejemljivi izvidi, ki niso starejši od enega leta. Tako da komot gresta zdaj na preiskavo. Ker nekaj dni pa vseeno traja, da naredijo izvide.

Vsekakor pojdita na napotnico, ne brez veze zapravljat denar za stvari, ki jih brez problema lahko opraviš iz zavarovanja. Napotnico (oziroma delovni nalog) ti lahko da poleg dr. Reša tudi tvoj ginekolog ali tvoj osebni zdravnik, partnerju pa tudi osebni zdravnik.

Čakalne vrste na na ZTM ni, ko prideš tja, poiščeš laboratorij,poveš, za kaj si prišla in čez par minut si na vrsti.

Sem klicala v ordinacijo dr. Reša. Sestra pravi, da ja, je nekako res, da treba delati tudi test pri dr. Rešu, ki ga prej ni bilo treba. Kri se lahko da, če imaš tam pri njih napotnice kar v ZD Dravlje, v njihovi ordinaciji, vsak dan do 18. ure.

Torej, če imava z možem oba napotnici za ivf pri dr. Rešu, greva kar v Lj., da dava kri. Ker greva v 3. ivf avgusta, upam da v začetku, je potem najboljše, da sedaj v juniju dava kri, saj julija ne delajo?

Kaj mi svetujete, ali naj čakam na avgust, ko grem 1 teden pred M na UZ, pa mi še potem vzamejo kri, nekako bi rada, vse to opravila pred začetkom postopka.

Bata.

Bata,

tudi midva sva bila februarja v postopku in ta test še ni bil obvezen.

Vidva pojdita kar zdaj dati kri, ker traja kakšen teden, da dobijo rezultate. Meni je napotnica še veljala, moj je šel pa po novo k osebnemu zdravniku. Drugače stane test 80 evrov, pa si raje za ta denar kakšno masažo privoščita :).

Drugače pa kar potrkaj, ko pridete, povej, da sta za SPB prišla in bosta takoj na vrsti.

Na pluske :).

New Report

Close