Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca zvin gležnja

zvin gležnja

Pozdravljeni.
29.4.sem si zvila gleženj. Sicer že imam nekaj izkušenj z zvitimi gležnji, vendar imam tokrat prvič zelo obsežno modrico. Obsega levo polovico narta in se vidi kot siva barva, le ob spodnjem robu stopala je rdeča. pa nasvetu zdravnice mažem s hepan gelom. Po nekajkratnem nanosu gela barva zbledi, a se vrne takoj, ko neham mazati. Rdeča barva modrice se mi je pojavila tudi na prstih.
Koža na nartu me boli na dotik (čeprav tam ni bilo nič poškodovanega) – bolečina podobna kot pri krču mišice. in izzveni šele par sekund po tem, ko se kože neham dotikati.
Hodim po stanovanju b.p. le daljše stanje mi dela težave. Prav tako mi dela težave hoja v čevljih – ker pač stisnejo nogo in mi povzročajo bolečine.
RTG ni pokazal poškodbe kosti.
Zanima me
-ali je možno da pride do kakšnih zapletov zaradi tako dolgotrajne modrice (vnetje žil, strdki,…)?
– zakaj se pojavi takšna bolečina?
-ali škoduje, če vzamem aspirin (zaradi glavobola), ali je bolje lekadol?

Modrica ni nič nenavadnega ob zvinu gležnja, zaradi same modrice ne prihaja do resnih zapletov. Glede na to, da je od poškodbe 16 dni, bi morala modrica počasi zbledeti. Če je močno pordelo in boleče, pa se zaradi možnega vnetja raje oglasite na pregled
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

mene pa zanima kaj ti zdravnik napiše v primeru zvina gležnja katerga so mi dali v mavec, saj se bojim da je prišlo do napeke pri izvidu.

piše dg.:contusio cruris dex. dorsalis

to je prijatelj prevedel kot
“to je mišica katera je del tricepsa na nogi”

a v izvidu lepo piše da gre za zvin gležnja z hudimi oteklinami itd…..

hvala za odgovor

mene pa zanima kaj ti zdravnik napiše v primeru zvina gležnja katerga so mi dali v mavec, saj se bojim da je prišlo do napeke pri izvidu.

piše dg.:contusio cruris dex. dorsalis

to je prijatelj prevedel kot
“to je mišica katera je del tricepsa na nogi”

a v izvidu lepo piše da gre za zvin gležnja z hudimi oteklinami itd…..

hvala za odgovor

Pozdravljeni! ker sva bila internet in jaz precej oddaljena drug od drugega,ste morali žal malo dlje čakati na odgovor.R azočarati moram vašega prijatelja, ki je narobe prevedel diagnozo….če greva besedo po besedo je diagnoza:
dg.= DIAGNOZA
contusio=UDARNINA
cruris=GOLENI
dex.= DESNO
dorsalis=HRBTNA STRAN
Ker pa golen nima hrbtne strani previdevam, da bi lahko namesto cruris lahko pisalo pedis, kar bi pomenilo udarnina hrbtišča desnega stopala.
Tisti triceps na nogi (v mečih) pa sestavljajo mišice gastrocnemius (2x) in soleus).
Lep pozdrav 🙂

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close