Najdi forum

Ker se mi zdi da so tudi cigareti nekakšna milejša oblika droge , pišem v vaš forum.
In sicer imam vprašanje kakšne so lahko posledice prenehanja kajenja, razen povečanja telesne teže,kar že ptički čivkajo.
Jaz ne kadim 5 tednov , večinoma zaradi problemov z želodcem. Zdaj pa so težave še večje, bolj sem občutljiva , tečna, nič mi ni prav , poleg tega pa vsaj trikrat na teden zaradi malenkosti bruhnem v jok in komaj neham. (večinoma zaradi prepirčkov s partnerjem)
Sprašujem vas, če je možno da je to posledica nekajenja in ali naj si raje poiščem kakšnega psihiatra,ki me bo dal kakšne antidepresive.
Zanimivo pa je da se nisem zredila niti za kilo.
Hvala za nasvet

Živjo. Zaradi tega, ker si nehala kaditi boš šla k psihiatru po antidepresive? Z ene droge na drugo?! Kakor želiš … življenje je tvoje. Čeprav ne vem, kaj naj si mislim o psihiatru, ki bi ti zaradi take zadeve predpisal antidepresive. Pejt na sonce, ukvarjaj se s športom in jej polnovredno hrano. Depresije bodo nehale, pa še zredila se boš za željeni kilogram. Če pa misliš, da niso posledica nekajenja, potem pa psihiater ni slaba izbira. Vendar vseeno pravim, da v številnih primerih antidepresivi niso rešitev, a jih vseeno predpisujejo.

Povečana občutljivost in razdražljivost, o kateri pišete, je zelo običajna in logična posledica prenehanja s kajenjem. Antidepresivi problemov ne bodo rešili. Fino je, če pomislite, kaj je tisto, na kar ste preobčutljivi. Kaj je tisto, kar ostaja nekje “v želodcu”, kar čustveno ne more biti prebavljeno, kar vas psihično obremenjuje?

Tisti prepirčki s partnerjem se verjetno tudi niso kar tako znašli tukaj. Kakšno vlogo imajo v vajinem odnosu? Bolj kot antidepresivi bi vam koristili pogovori z vašim partnerjem o vaših čutenjih, skrbeh, bolečini… Bo šlo? Če se bo zapletlo, skupaj poiščita pomoč.

mene pa zanima kaj več o zasvojenosti z cigaretami?:)

živjo

Najbolje, da se obrnete kar na forum “kajenje”,
(Kajenje, Kaj povzroča kajenje? Kaditi ali ne kaditi? Kako lajšati težave ali kako prenehati? Pogovorite se s strokovnjakom in dobite pomoč pri odvajanju.
Moderator: asist.mag. Tomaž Čakš, dr. med.)

Uspešno pri odpravljanju te trdovratne nadloge, ki pobira denar, uničuje zdravje in je v vseh pogledih nekoristno početje.

Lep sončen pozdrav

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

ZASVOJENOST S TOBAKOM

Zasvojenost s tobakom je oblika zastrupitve, zasvojenosti z drogo, nastale zaradi pretirane uporabe tobaka. Zasvojenost s tobakom zadeva tako dejanskega kadilca kot tudi ljudi, ki so v njegovi družbi, saj povzroča pasivno zasvojenost s tobakom, ki za nekadilca pomeni neželeno vdihavanje tobačnega dima nekoga drugega. Zasvojenost s tobakom predstavlja pretirana uporaba tobaka v obliki cigaret, cigar ali pip. Zasvojenost s tobakom prizadene več kot 1,1 milijardo ljudi na svetu in je kriva za številne bolezni, ki lahko vodijo v smrt (različne oblike raka, kardiovaskularne bolezni, dihalne težave…). Evropski program HELP za boj proti tobaku vam lahko nudi veliko informacij in podporo pri prenehanju kajenja. http://sl.help-eu.com/pages/index-19.html

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

Mene pa zanima zakaj kajenje ločujete od drog. Cigareti SO TRDA DROGA. Tu ne gre za neko milejšo obliko, niti za razvado itd, pač pa za ZELO ZASVOJLJIVO DROGO. Od cigaretov si psihično in fizično odvisen, pripeljejo te do dejanj, ki jih sicer ne bi storil. Če kadilca pustiš 4 dni brez hrane in cigaret, nato pa mu ponudiš sendvič in cigareto, bo najprej vzel cigareto. Če mu bo sredi noči zmanjkalo cigaretov, se bo odpeljal na bencinsko črpalko po čike. Zasvojeni kadilci bodo kadili, čeprav jih bolijo pljuča, želodec, grlo …

CIGARETI SO TRDA DROGA!

P.S. Nihče me ne more prepričati v nasprotno, saj sem kadilec, ki dnevno pokadi 20 – 30 cigaret.

torej- čimprej pusti cigarete pri miru !!!

isto je će nekomu ki obožuje čokolado in jo nesprestano je raje kot hrano. poizkusi in videl boš da bo on ravno tako najprej izbral čokolado. ali gre tudi tukaj za drogo? nebi rekel

če naprimer kadiš 1 na teden. a se pozna v krvi?

i dontt tell you
Kakšne brezvezne maš ti… Sem 100% da si star/a 12 let

neki me zanima. kaj če kadiš ti prsi nehajo rasti? ali še vseeno rastejo? prosim da odgovor. hvala. :*

zdravo. jas imam eno vprašanje. jas kadim že 2 leti, in me zanima če kadiš da ti nehajo rajsti prsi.? proim vas za odgovor kajti nikamor mi ne rastejo. hvala :*

Izvedela sem da moja hčerka kadi stara je 15 let.Reklam mi je da je včeraj poskusila prvo cigareto je že ogrožena?

Ne vem kaj imajo eni toliko proti cigaretom…Marsikdaj umre kdo pa koga vpraš kaj mu je bilo pa reče kap ga je..Od česa bo ga kap če nikdar v življenju ni pokadil cigarete ali užival alkohola meni to ni jasno umere pa isto ko pa kadilec ali alkoholik.

New Report

Close