Najdi forum

biti narkoman je zivljenski stil

Menim, da je biti narkoman pravzaprav zivljenjski stil; nekaksen beg pred odgovornostjo, stresom, delom, trudom…. je nacin spopadanja oziroma beg pred neprijetnostmi ki so del nasega vsakdana.

Kaj o tem mislite ostali?

Ja točno tako je, želimo se otresti probleme ven iz glave in potem se počutimo kot prerojeni.

Lp

nekate ja nekateri ne….jaz sem to spoznal šele sedaj, ko se želim spravit ven. pa še vseeno je takkkkko hudooo.

the used – sound effects and overdramatics(glavni pevec je ozdravljen junkie). komad poje veliko o drogah in o tem na kaj pomisli ko mu omeniš droge, ne to….ampak kako pomisli….z dretjem pove vse, čisto vse. tako se jaz počutim.
priporočam ga vsem, ki se jim lub poslušat neko skejtarsko, hard rock muzko.

hudooo je, pa čeprav vsi mislijo, da rečeš, pa je konc. nikol ni konc. ker to je živjenski stil, ki smo si ga nehote ali pa hote izbral. vendar izbral smo ga, pa čeprav neveš zakaj se je tvoj lajf tako zafural. včasih ni nič več optimističnih misli. spoh ne vidiš lepih stvari. ne vidiš jih. ni jih. koliko si zamudil in koliko zdaj zamujaš. vseee. hudo je.

lahk ti dajo srečo na pladnju, pa če jo ne najdeš v seb, tistega fillinga, si mrtev. mrtev si. tako se jaz počutim.

seat_

Ja.Vbistvu ko si zadet ti je vse kul,in sprejmeš stvari kot so.Naprimer ni ti bad gledat stvari po TV,ki so ti prej utrujale,zdaj se jim smejiš.Zbežiš v nek svoj svet,kjer si lahko sam,pa ti bo vseeno.Samo da maš dovolj stuffa..za čez dan,pa se dobro počutš in veš da bo dan minil brez skrbi,in da lahko počivaš

Motiš se. Biti narkoman ni življenski stil, ampak je življenski stil posledica odvisnosti. Kaj misliš, da se ljudje kar odločijo, da bodo postali narkomani?
Sploh pa to probleme kvečjemu podeseteri in ne reši. Je pa res, da se z leti takega življenja utrdijo tudi spremljajoči vedenjski vzorci.

Dal bi ti pa prav, če bi rekla, da je začetek odvisnosti lahko beg pred težavami. Torej, nekdo vzame drogo, da mu je lažje, Tako se začne. Postane odvisen. Življenski stil se spremeni pod vplivom že razvite odvisnosti.

tudi jaz mislim, da biti narkoman ni življenjski stil, ampak je življenjski stil posledica odvisnosti; začne se že tako, da ti je všeč, ko nimaš nič v sebi, ko si zadet, da ti je vseeno za vse, da nimaš občutkov, da te nič ne skrbi…
ampak to je samo začetek…
z odvisnostjo se šele začne oblikovati “življenjski stil” narkomanije – za drogo namreč rabiš denar, vse več denarja, in temu moraš posvečati vse več časa.

Spoštovani!

ne glede na to, da pravite da vam je hudo, je pomembno to, da se želite izvleči iz zasvojenosti. Verjamem da vam bo uspelo in upam, da boste dovolili ljudem, ki so vam blizu, da vam bodo pomagali. Prepričana sem, da poznate ljudi, ki so bili zasvojeni pa zdaj živijo posem brez drog, pa tudi stil življenja so spremenili. za trajno abstinenco je namreč še kako pomembno oboje. Zasvojenski stil vam ni prirojen, ker pa so določeni vzorci že zelo utirjeni je potrebno veliko discipline, vztrajnosti in sprejemanja pomoči, da se vam bo življenje res kvalitetno spremenilo. In strinjam se z vami, da boste morali najti srečo v sebi. Morda se vam zdi to trenutno zelo težko, ampak bolj ko bo droga daleč lažje bo. Morda ste že pozabili, kaj vse vas je nekoč veselilo, kje vse ste bili dobri in ponosni nase. Pomembno je tudi, da ugotovite, kaj je bil vzrok, da ste z drogiranjem začeli. Želim vam veliko vztrajnosti! srečno in oglasite se še kaj!

Lep pozdrav! Suzana Društvo Projekt Človek Tel:059 711 796

KO NE VIDIŠ VEČ NOBENGA SMISLA IN SE POPOLNOMA PREPUSIŠ TOKU DOGAJANJ IN DROGI, BREZ KANČKA UPANJA….TAKRAT SE ZAČNE ŽIVLJENSKI STIL….POKLIC – ODVISNIK!!
ZATO NE OBUPAJTE IN SE NE PREDAJTE ŽIVLENSKEMU STILU ĐANKSA, KAJTI TO JE SMRTNA OBSODBA!!!
rAJE POIŠČITE POMOČ IN SE ODLOČITE ZA DRUGAČNO KARIERO IN PRIHODNOST!!!

THERE IS NO FUTURE!!! ŽAL =(

Ja in ravno tako lahko ta stil spremeniš, če se tako odločiš. Junky si samo tako dolgo kot želiš biti.

Zdi se mi da je to sam en kul oddih,kot počitniče v raju,sam čim bolj si zadet tem viši greš…

To je zabloda. Heroin na začetku morda daje občutek evforije, energije, samozavesti ipd. če ti je tega prej manjkalo, v nekaj letih pa ti “pozivitni” efekti povsem zbledijo, ostane samo še huda fizična odvisnost in totalna obsesija in takrat si vsaj razumsko nihče ne želi več biti junkie, vendar je biokemično ravnovesje v možganih močno porušeno, vedenjski vzorci so patološki in skoraj ga ni junaka, ki bi se lahko resne odvisnosti od opiatov znebil sam.

življenski stil??
ni res,življenski still spremeniš,droge pa ne moreš kr tko………….

meni je žal za vse kar sem rekel,zdej vem da droge ne pomagajo,ne morem ven

na pomoč-sei zdej je že prepozn

vsem: OPROSTITE!!

Žal že v nekaj mesecih!!

Spoštovani!

Strinjam se s tem, da je zasvojenost življenjski stil. S katero substanco pa je človek zasvojen je ogromno možnosti (droge, odnosi, hrana, internet…). Pri delu z mladostniki, ki eksperimentirajo z drogami prepoznavam, da so mladi predvsem odvisni od odnosov. Starši jim ne postavljajo zahtev in omejitev. Vse jim je na voljo, vse na dosegu. Za redke stvari se morajo potruditi in v njih prepoznati vrednost – in s tem tudi lastno vrednost. Materijalni svet jih popolnoma okupira. Čustva so zanemarjena. Menim, da je nasprotje življenjskega stila zasvojenca, odgovorno in odraslo življenje. Pri mladostnikih predvsem v večji lastni samostojnosti ( v smislu skrbi zase, za dom, šolo…).
Pri boju z zasvojenostjo je zelo pomembno, da se spremeni življenjski stli in ne samo zamenjati substanco.

moderator Društvo "Projekt Človek" tel: 01/425 12 14

Kako lahko nehaš?

Že sem udaru eno sošolko,ko smo bli na počitnicah pa me je hotla izdat svojim staršem…sei sm se ji že opraviču pa vsen se ne prepoznam več…

vem da ste imel prev,če pa mislite da iščem spet pozornost bom šel..rad bi pa le en nasvet kako nehat….

Jst sm že probuu pa se vedno znova zlomim.

Kaj moraš narest?prosim!

nei mi kdo odgovori

msn:[email protected]

hvalaa in sory vsem

zasvojenec
dokler je človek živ, ni prepozno! Le dovolj trdna odločitev mora biti za spremembe, kajti nič se ne zgodi od danes na jutri! Življenje je kot plezanje čez skalovje…..tu in tam ti spodrsne in se raniš na kaki skali, vendar če si dovolj močno želiš priti na cilj, ne pomiluješ sam sebe in ne obupaš, ampak se pobereš in še z večjo vztrajnostjo nadaljuješ pot!
Torej če si spoznal svojo zmoto in si resnično želiš iz tega, ti bo uspelo!
Če ne samemu, pa s pomočjo ljudi ki imajo izkušnje v premagovanju zasvojenosti! Ampak najprej si moraš to resno želeti!

Lp!

Se strinjam s predhodniki, da biti narkoman postane način življenja potem, ko se človek navleče svoje droge izbora. Čeprav moram pa priznati, da poznam nekaj zasvojenih ljudi, ki si jih ne znam predstavljati v “normalnem stanju”, ker sicer zaenkrat še dokaj ok funkcionirajo v življenju, so pa zelo umetniško nadarjeni in se sprašujem, kako bi bilo z njimi, ko bi se skinli z droge? Mi je jasno, da pri njih stvari ne bodo več dolgo tekle gladko in da bo zasvojenost slej kot prej pokazala vse svoje uničojoče posledice.
Ne verjamem pa, da si je kateri izmed njih zavestno izbral način življenja kot ga prinaša droga: kaj je preprostega v življenju, kjer se ti misli sučejo zgolj okrog ene stvari, torej kako boš prišel do droge, kaj je fajnega v strahu, da te bodo dilerji skenslali, ker si si nakopal preveč dolgov, kaj je finega v tem, da spiš pod mostom, ko se starši doma zlomijo in te zabrišejo ven, ker ne zmorejo več gledati tvojega uničevanja samega sebe in svojih bližnjih? A-a, verjetno je na koncu lažje hodit v službo in živet mirno življenje, kot pa si nakopati vso to zmedo in krize iz katerih se je tako zelo težko izvleči.

Leiito, eno vprašanje zate: nisem še kje zasledila, kaj si po profesiji, ampak ogromno veš o tej problematiki in zanimivo je brati tvoje prispevke.

Zasvojenec, če si ne moreš več pomagati sam in mislim, da je tako, se obrni v tvojem kraju na eno organizacijo, ki nudi pomoč odvisnikom. Če ni nič drugega potem pojdi v zdravstveni dom poišči Centre za zdravljenje odvisnikov od drog in se posvetuj s strokovnjakom, ki je na razpolago. Za to ne rabiš nobene napotnice le potrjeno zdravstveno izkaznico. Povsod so zavezani molčečnosti, tako, da tvojih podatkov ne smejo dajati nikomur.Po prebiranju tvojih postov mislim, da pomoč nujno potrebuješ zato ne čakat, kar odloči se in pojdi in se pogovori z nekom, da ti razloži vse možnosti za ozdravljenje.Teh je sedaj kar veliko, tako, da so tvoje možnosti velike, samo, da ne boš čakal predolgo.Več problemov si boš nakopal več jih boš moral reševati.Zberi pogum in pojdi in se odloči za tisto pomoč, ki ti bo najbolj ležala in jo boš sam zmogel. V naslednji fazi pa prosi za pomoč tudi starše, saj jih imamo zato, da pomagajo.To se sedaj sliši grozno,ampak boš presenečen koliko starši pomagajo.Ni vsega konec si nazačetku in verjamem, da boš zmogel in rešil svoje porobleme. Želim ti vse najboljše in dobro ozdravitev.
M.

se strinjam – dokler ti ne nardi klik u glavi – dokler si tega z vso paro in celico ne želis, tako dolgo si narkoman- ko želis nehati- ti bo uspelo – lahko gres po medicinski poti z zdravili ki vzdržujejo uravnoteženo stanje, si uredis življenje- potem je nehati VELIKO LAŽJE! zdi se mi pomembno da je življenje urejeno da zopet najdes smisel – preden začnes to težko bitko – saj se razum vseeno mora “očistiti ” pred to mislijo

Bistvenega pomena pa se mi zdi da je, da najdes moč v sebi – vsak jo ima – drži se, vpiši se na zdravljenje ki ti odgovarja in najdi svojo pot- vsak ima svojo zgodbo ozdravitve- in ta izkušnja naj izgradi del dobrega v tebi – sposobnost boriti se za to kdo si in kdo boš postal. To je to.

ja ja ja ja ja ja, razumm use kar hocte povedat.Ampak useen je pa use to zlo odvisno od tega o kateri drogi govorimo, enact use to skp je druga..lahgo si ti odvisnik od trave pa useen hendlaš to odvisnost tko da ti ne skoduje spet prevec, pa tud o rekreativni uporabi ostalih drog bi lahko tko govoril…cim gre pa za hors oz koko je pa to cis druga stvar

New Report

Close