Najdi forum

Zdravo! sem 14 letna punca, ki me zanima nekaj stvari:
-ali je kajenje trave škodljivo?
-če me policaj dobi pri kajenju trave, kaj se bo zgodilo?
-kako hitro si odvisen od heroina?
-kako se vidijo znaki odvisnosti od heroina?
-kako se odvaditi brez pomoči?
-kako pregovoriti prijatelja naj se ne drogira?
Zelo bi vam bila hvalezna, ce bi mi odgovrili na ta vprasanja, saj imam probleme z drogo. Hvala! Lp!

*zaskrbljena*

kajenje trave enkrat ali dvakrat na mesec ni škodljivo, vse kr je že več je pa. škodljivo je če kadiš vsak dan, ker je to prvo odvisnost, pa še spomin in koncentracijo ti zjebe po parih letih. odvisno kak tip si, vse je na tem al znaš omejit in si rečt: bom parkrat na mesc al pa se preveč ufuraš in ga pohaš vsak dan – moj primer: štir leta kadil nonstop. morš bit previdna, kr te trava lahko zasvoji in hit padš notr

policaj bol da te ne dobi ker te popiše, sicer če te dobi da kadiš joint ne bo nič, itak ga lahko stran odvržeš, bolj zakomplicirano je če maš pri seb večjo količino – takrt te popiše in zna bit zajeban

od heroina si odvisen takoj in ti unič življenje

znaki odvisnosti heroina pa sej veš približno kaj je odvisnost, mislm pa da je pri horsu odvisnost takoj.. ves dnar zapravit za hors, životart na ulci, se zadevat nonstop, heroin ti postane najboljši prijatelj in brez njega čez dan ne zmoreš normalno funkcionirat, pustiš in uničš prijatelske zveze, narediš vse samo da dobiš tist šus ipd če se spravš na hors padš v brezno kateremu ni videt izhoda

horsa se težko odvadš brez pomoči, to so dolgotrajni procesi ki te izčrpajo in izmučjo tko telesno kot psihično

predvsem sam se mora odločt da bo nehal če ne ni nič

čao!
priporočam ti, da imaš čim manj stikov z drogo, ali še bolje nič.
prvo: trava je škodljiva, pa naj pravijo kar hočejo, da je zdrava, pa bla bla bla… poškoduje ti kratkotrajni spomin.
od heroina lahko postaneš hitro odvisen, po 2, 3, odmerkih.
odvadit se brez pomoči je kar težko, še posebej če si dolgo v tem sranju. pa tudi če imaš pomoč je težko. imeti moraš res ful močno voljo in željo po življenju brez droge, da se odvadiš, pa vseeno komu kdaj spet spodrsne.
prijatelja NE MOREŠ pregovoriti, naj preneha, verjemi, da ne bo. mnogo jih je to že poskusilo, pa ni pomagalo. samo na njemu je, kaj hoče od življenja.
stara si komaj 14, pojdi stran sedaj, ko imaš še čas, da se ne boš česa navlekla, ker bo zajeban.
želim ti najboljše, lp

Čau.Trava je škodljiva,ce jo zlorabljaš..če sm pa ke skadiš kšn joint,ni škodljiva,samo morš pazt da ne preide sm pa ke,na vsak dan..
Glede heroina,odvisen postaneš po enemu do dveh mesecih,ce ga konzumiraš vsak dan..vsaj po moji izkušnji.Sicer pa ti toplo priporocam,da ga sploh ne probaš.
Glede prijatelja,ti in noben drug ga ne bo preprical naj neha,sam se mora odlocit..sicer ponavad to traja vec let al pa sploh ne pride do tega..Ti lahko na žalost samo upaš na najboljše..

Veliko srece!

Še to morm dopisat,da postaneš odvisen po enem do dveh mesecih prvič ko zacneš s heroinom..ce si že kdaj bil odvisen,ne rabiš več kot en tedn,da si spet notr..
Prijatelju lahko le stojiš ob strani..

..jaz pa mislim, da si od heroina odvisen v dosti krajšem času, kot si napisala- po enem mesecu ali dveh..

Teja, z drogami je treba razpolagati precej racionalno. Osebno odklanjam trde droge, ker to ni v mojem interesu, čeprav mi budžet omogoča skoraj vse komforte.

Od mehkih drog sem do zdaj užival samo travo, in to bo najbrž tudi vse. Sicer kadim še zdaj, ampak če se spomnim nazaj, mi ni nikoli žal, da sem prvič poskusil pri dvajsetih letih. Nekako menim, da je dobro, če take zadeve sprobaš umsko bolj zrel kot pa recimo v srednji šoli.
Ob priliki si pokadim kakšen joint. Včasih je to doma, včasih kje drugje. V glavnem, če jo uporabljaš kot ritual, ti ne more biti hudega. No, vsaj meni ni, ker imam dovolj samorefleksije in se zavedam svojih dejanj.

Je pa pomembno eno – z drogo moraš ravnati tako, da droga spoštuje tebe in ne ti njo. In če to dosežeš, ni variante, da “zabluziš”.

Trava je v bistvu malo bolj škodljiva kot cigareti, če se osredotočimo samo na dihalne poti. Vršički marihuane gorijo pri štirikrat večji temperaturi kot tobak. To pomeni, da inhaliraš občutno bolj vroč dim kot pri cigaretu. Tudi filter je precej bolj pretočen, kar se zelo hitro opazi. Se pravi, dihalne poti prizadane isto kot cigaret, če bi le-ta gorel pri isti temperaturi. Ker pa ne, pa to pomeni, da kajenje trave bolj poškoduje bronhije.

Glede negativnih vplivov na možgane je več teorij. Jaz sem se bolj podrobno seznanil s tole … Trava ima na možganske celice skoraj podoben efekt kot alkohol. Možgani dobivajo premalo kisika, vendar pri alkoholu te celice odmirajo oz. popokajo, trava jih pa samo začasno skrči, potem pa se vrnejo v prvotno stanje. Ta teorija še tudi navaja, da nekatere celice prav tako popokajo kot pri alkoholu, ampak ne v taki količini.

O heroinu ne vem ničesar. Znaki odvisnosti so pa najbrž itak tipični … Kot pri vsakem kadilcu, če so mu cigareti odtujeni predolgo časa. Paranoja, nervoza …

Sicer pa, a zdaj punce pri štirinajstih letih več ne letate za fanti? Čudno. Meni je pri štirinajstih zmeraj bilo kul, če sva se s kako štirinajstletno znanko nedolžno zapletla. Zdaj pa se že drogirate …

Men pa tole poveličveanje droge ni prav nič všeč. Pa čeprav “samo” trava, Kemper.
Praviš da moraš bit zrel, za drogo. Moje prepričanje je, da tisti, ki jo proba, ni zrel. Za petnajsletnike si predstavljam, da niso zreli (to jih sicer še ne opravičuje blaznega eksperimentiranja), za dvajsetletnika in več pa bolje da ne izgubljam besed.
Povezovanje s šamani, drugimi svetovi, globjim dojemanjem sveta, ljudi, sebe je le ovijanje nevarnih substanc v “žlahtne tkanine”.
Izmed vseh pa se mi zdi najbolj grozljivo, da to počnejo zdravniki… Intelektualci z dostopom do vseh kemičnih čudes naših bolnišnic.Ljudje sposobnih zdravega odločanja, avtonomije in učenja.

ja če si sposoben imet neko toleranco (enkrat na mesec ali dva) pa ganjo ali ostalo mehko drogo uporablaš v namen da bi širu obzorja, naprimer ko kam potuješ ali na morju si naviješ enga je pomoje še kul. tud kaki umetniki ali glasbeniki, filozofi jo uporabljajo sam jst osebno mislm da več ko enkrat na mesec je že neka odvisnost, in če sam pr seb nisi sposoben rečt: kadil bom enkrat na mesec, ali enkrat na dva mesca – in se tega valda pol tud držat, raje ne začni ker te lahko spravi v obsesije in fleše in te odfura:( če si si pripravln vsako jutro enga v izi navit, pa po šihtu en oreng kanon skadit pa zvečer ene dva da sploh loh zaspiš in to vsak dan pa nimaš neke tolerance sicer je kul filing sam telo ti večno ne bo trpelo tolikšne količine konoplje.

Za drogo moraš bit zrel! Velika razlika je, če npr. začneš kadit pri 15. letih, kot pri 20. Ker si res umsko bolj zrel, kot pravi Kemper.
Sama kadim občasno, najraje sama ali v družbi, ki jo poznam. Nikoli mi ni bilo do kajenja med ljudmi, ki se ali ne poznamo ali ne najbolje razumemo (družimo).
V srednji šoli sem vedno raje kadila, kot pila alkohol, čeprav smo bili tudi taka družba.. bolj umirjena, če lahko rečem..
Znaki po kajenju so seveda različni, odvisni od posameznika in seveda tudi od kvalitete trave.. Jaz imam raznovrstne izkušnje, od zelo dobrih, ko smo se imeli res super, do takih, ko je pošteno zamorilo..
Skratka- nisem proti, da človek poskusi, čeprav mislim, da si pri 14. letih še zelo nezrel za tako zadevo, kot je trava..; ne odobravam pa tudi vsakodnevnega kajenja, po par špinelov na dan.. Človek, vsaj v večini primerov, postane preveč pasiven, brez volje, sploh če ni zadet..

Toliko od mene.. 🙂

Pomplon, izogni se teh mitov o drogah. Haluciniraš toliko, kolikor si sam pripravljen to storiti. V druge svetove se lahko vržeš tudi pijan, pa se najbrž večina ne.

Vse, kar kvari ugled trave kot neke komfortne substance, so besedičenja o njenih učinkih. Največkrat pa o teh učinkih razpredajo ljudje, ki v stiku s travo niso bili. Zmeraj pravim, da si lahko mnenje o neki stvari ustvariš samo takrat, če jo dodobra spoznaš.

Kar se pa mene tiče, je ne kujem v zvezde. Pa tudi ne hujskam druge, naj kadijo. Dejansko mi je čisto vseeno, kaj drugi počnejo in v kakšne svetove se zatekajo v stanju zakajenosti, dokler je tudi njim vseeno za moj motiv kajenja.

moje telo je rabilo mesec in pol do dva meseca,da sem prvič občutila telesno krizo..ne vem kako je pri drugih,govorim iz lastnih izkušenj.
kot sem pa že napisala,je to samo pri prvi odvisnosti..pri vseh nadaljnih se navlečeš že po tednu,dveh…odvisno je tudi kako konzumiraš-kadiš,snifaš,injiciraš..najhitrejša odvisnost pride seveda po injiciranju.

lp

o tem se s teboj lih nebi povsem strinjal. nekdo ki je star 15 let je naprimer lahko psihično bolj zdrav in zrel kot dvajset ali tridesetletnik. maš ljudi ki ga nonstop pohajo pa v gimnaziji zdelujejo na easy going in so stari recimo 17 – in maš naprimer ljudi ki ga isto nonstop pohajo pa so stari trideset let pa bluzijo in še osemletke nimajo nrjene, vlečejo soco kej preprodajo da gre bl na izi skoz :in seveda obratno!

Ne morem rečt, da se s tabo ne strinjam, tudi zreli in zelo mladi obstajajo. Ampak redko..
Mislim, da si pri 14-ih letih res premlad, nezrel in gotovo pri 20-ih na drogo gledaš popolnoma drugače.. Kaj vse se v človeku spremeni, kaj vse doživi in “spregleda” od 14. do 20. leta, hmm.. Je razlika, vsekakor.

NE SPRAŠUJ BEDARIJ,PAČ PA HITRO POIŠČI PSIHOLOGA ALI DRUGO POMOČ. NAJBOLJŠE PA BO, ČE POVEŠ STARŠEM IN ZAČNETE SKUPAJ REŠEVATI PROBLEM DROGE IN IZBIRE PRIJATELJEV.

Pozdravljena druščina!

Vidim, da ste dali že nekaj teh stvari skoz. Ni mi jasno nekaj. Vsi obvladamo teorijo dela se pa ravno obratno. In zakaj sem na teh straneh? Sin kolegice je zašel v “slabo”družbo. Začel s cigareti, že nekaj časa pa nadaljuje s travo (in samo upam lahko, da še ne kaj drugega). Vsi se trudimo okrog njega pa brez uspeha. Poskušamo ga motivirati, pa nula. Kot gluhemu dobro jutro. Seveda smo obupani!
Sprašujem vas kaj se dogaja v glavi našega 17 letnika, ker enostavno ne vemo kako ga naj spravimo proč od trave. Mladina svetujte mi kaj, preden bo prepozno. Zelo bom hvaležna. Pazite nase in z glavo skozi življenje, ki je kar neusmiljeno. Veliko sreče!

počasi bom spet začel s travo. 8 mesečno delo na osebni rasti ni obrodilo kaj prevelikih sadov, meditacije mi ne grejo, alkohol me preveč umsko onesposob, antidepresivov se bojim zarad začetnih simptomov ki trajajo en mesec in se bojim misli na samomor ki se mi porodi že zdaj, hotel sem spoznat nekaj deklet pa so se preveč nosile.. to me je čist potrl, in sem žalosten in enostavno rabm eno stvar ki me bo odpeljala v stanje kjer bom imel lepši pogled na svet. v teh osmih mesecih ko sem bil clean sploh ne vem če sem živel, nobene prjatlce si nisem dobil, kar je bil moj cilj spoznat žensko družbo, pač ne gre, noben me ne razume in ne mara in se ga bom ponovno začel zakajat, in sem pa tja vzel še kaj močnejšega

Ti, Nofx, daj raje še enkrat premisli, predenj se odločiš..

Koliko let šteješ in iz kje si? Mogoče pa res ne najdeš prave družbe, da bi te vlekla iz tega, ne pa spodbudila, da se vrneš na ta pota…

LP

ni fora v tem.. štos je v tem da me vedno neki razočara. noben se ne drži tega kr reče. dovol mam. tok folka k je men zahinavl – čist preveč. in itak nimam nobene družbe.

Nofx, 8 mesecev za osebno rast ni veliko časa. Šele na začetku poti si, še vedno izgubljen, razočaran, pa še čas je, da depresija kar buta na plano. Poberi se, bodi močan in ne obupavaj zako hitro. Dekleta bodo prišla, ko bo čas zanje, prijatelji tudi. Vmes pa se trudi po svojih močeh in probaj ugotoviti kaj so tvoji cilji, kako želiš živeti, kje je tvoje mesto.
Droga prav gotovo ni rešitev za prihodnjost, ampak samo do naslednjega odmerka. Je to človeka vredno življenje? je to življenje, ki si ga želiš?

New Report

Close