Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Čakalne vrste – predolge

Čakalne vrste – predolge

Ker sem ravnokar zakljucila z neuspesnim postopkom, se sprasujem ali bom lahko na naslednjega cakala eno celo leto!!!!????
Napotnico sem nesla v MB in sedaj je treba cakat celo leto. To je noro!!!

Cela sem potrta zaradi ponovnega neuspesnega postopka, sedaj pa ko se spomnim, da bo moralo miniti celo leto,preden pridem zopet na vrsto, pa sem se bolj….

Ali ni to krivicno…?

Zakaj so tako dolge cakalne vrste?

Sem ze razmisljala, kako bi prisla preko vrste…vsemogoce razmisljam, ampak vem, da je vse to zastonj….

Ne vem, mogoce bo to katero prizadelo, ampak vseeno vas vprasam : Ali je ze kateri uspelo priti preko vrste in na kaksen nacin?? Mogoce zaradi starosti, zaradi konkretnega primera neplodnosti, ali mogoce preko kaksega poznanstva, joj….vsemogoce razmisljam, ker sem cela sesuta….

V obupu bi clovek naredil vse….

Ajda.

Pri Rešu ni vrst.

Ne vem kako je v Mb, jaz sem v GKL in sem že v novem postopku, po natanko treh ciklusih. Mogoče bi bila že prej, vendar je priporočljivo počakati vsaj tri cikluse. Torej po treh mesecih sem že na vrsti.

Sem bila ze 2x v LJ in 2x pri dr.Resu. Sedaj pa grem sreco preizkusit se v MB. Zato pa se zanimam glede cakalne vrste. Nazadnje sva bila samoplacnisko pri Resu, sedaj pa bi lahko sla k njemu preko koncesije, vendar ne moreva, ker sem ze pred zadnjim postopkom nesla napotnico v MB, dveh pa seveda ne dobis. Tako, da sva prepuscena cakanju. Povem pa vam, da bova naredila vse, da bova prisla prej na vrsto, pa ni hudic, ce ostalo gre, da ne bi slo se to….malo za hec, malo za res ;-)!

..ma ja, najraje bi sla se enkrat samoplacnisko k Resu, pa mi vest ne pusti, ker imam ze skozi obcutek, da nama bo uspelo v MB!

ajda501 dobra si da boš zdržala tole vrsto v MB!

Kdaj pa predvidevaš, da boš šla dejansko v postopek (začela z inj.), kaj konec leta ali kaj prej?

Predvidevam in upam, da po dopustih (avgusta), ce mi le uspe prebiti vrsto….drugace pa naslednjo leto ;-(((

Kaj moremo, ce pa smo prepuscene nemilosti!!!

Ajda, zakaj ne moreš dobiti še ene napotnice? Meni je moj G dal dve- eno za MB eno za dr.Reša.

Ker ko sem sla k svoji G po napotnico za v MB, sem ji rekla, ce mi lahko se da napotnico za Resa, ampak samo za UZ, da mi jih ne bi bilo treba placevat, pa se mi je nasmejala in mi rekla, da je pa to nemogoce, da bi napisala dve napotnici za eno in isto zdravljenje, tako, da sem se s tem sprijaznila. kako pa to, da si ti dobila dve? Zdaj mi pa sploh ni nic jasno…mogoce preko kaksnih vez??…drugace je skoraj nemogoce…

Ker so mi tudi na prvem razgovoru v MB rekli, da me ne bodo dali prej na cakalno listo, dokler jim ne dokazem, da nisem pri Resu v postopku preko koncesije…no in sele nato so me dali na cakalno listo, ko sem jim dokazala, da je postopek samoplacniski!!! (takrat nisem imela napotnice pravilno izpolnjene, zato so mislili, da kaj goljufam in so me ful preverjali, no naslednji dan pa sem jim ponovno prinesla pravilno izpolnjeno napotnico – napaka moje G).

Moja ginekologinja pravi, da zakon ne dovoljuje, da bi hkrati napisala dve napotnici. Da mi mora najprej zdajšnja poteči in potem šele lahko novo za MB napiše. Bi bilo pametno kar na zavarovalnici povprašati.

Meni je moj G dal napotnico za zamrznjenčke, ki se ne štejejo kot nov postopke, za MB pa napotnico za razgovor.

no v glavnem, ni bilo problema…..

Ajda nič ne obupuj,vse je za nekaj dobro in nekaj slabo.Zdaj se najprej spočij,dopusti so pred vrati,itak nimaš kaj narest.Pa še prenavljali bodo laboratorij in bodo že prej zaprli.Naredi še kaj na sebi,če je potrebno in boš videla,zdaj,zdaj boš na vrsti.Brez norenja in živčnosti,vse še pride,brez skrbi.

Držim pa pesti,da boš čimprej na vrsti 🙂

Kako dolgo pa je treba v MB cakati, ce ti postopek ne uspe, na naslednjega. Ali je to tri cikluse, ali vec in koliko?

Ajda v Mb je tako, da je treba za vsak nov postopek isto čakati.Toliko, kot je takrat čakalna doba. JAz sem od leta 2005 odkar sem v MB imela samo 4. postopke.ZAto sem se sedaj prestavila v LJ. Škoda, da nisi vzela krajše napotnice. JAz sem sedaj tako naredila prej pa sem tudi imela problem z ginekologom, ker sem šla vmes še k Rešu pa mi tudi ni hotel napisati napotnice. Sedaj sem jo vzela za pol leta in raje grem še po en kot pa, da bi imela še probleme. Bi mi bil napisal pa tudi za 3 mesece, če bi tako rekla.
Ginekolog pravi, da jim to zavarovalnica preverja. Ker je drugače ful v redu ginekolog pa mu tu kar verjamem, da je res pa še zasebnik je, tako, da je verjetno še malo bolj pod kontrolo.

OK, samo toliko, da vem. Ce mi v MB ne bi uspelo, bi sla pa spet k Resu dokler bi spet cakala na cakalno vrsto v MB. Groza, ne vem zakaj je treba ravno v MB tako cakat?

Zakaj?meni je prišlo tole na uho.Zato ker v svojem delavnem času rihtajo tudi tujce.In ker je tega ogromno,so potem takele čakalne dobe.Bolje bi bilo,da bi tujci bili izven ordinacijskega časa,pa bi še kakšna prišla na vrsto.Tako pa je neplodnosti res ogromno in v MB so res krasni.

No tako,ne me narobe razumet,to sem napisala,kar sem slišala.Jaz pa pridno čakam na naslednji postopek,ki bo verjetno šele drugo leto.In kaj hočem?Tako pač je.Upam,da bo enkrat ratalo in da bo vse skupaj za mano.

Lep dan še naprej

Jaz sem pa danes brala v časopisu, da v Novi Gorici pri OBM ni čakalnih vrst. Kaj jih tam tudi delajo?

To pa tudi jaz prvič slišim :O

Bazoka, v katerem časopisu pa si to brala?

Tudi jaz prvič slišim za NG za center OBMP.

Zakaj?meni je prišlo tole na uho.Zato ker v svojem delavnem času rihtajo tudi tujce.In ker je tega ogromno,so potem takele čakalne dobe.Bolje bi bilo,da bi tujci bili izven ordinacijskega časa,pa bi še kakšna prišla na vrsto.Tako pa je neplodnosti res ogromno in v MB so res krasni.

No tako,ne me narobe razumet,to sem napisala,kar sem slišala.Jaz pa pridno čakam na naslednji postopek,ki bo verjetno šele drugo leto.In kaj hočem?Tako pač je.Upam,da bo enkrat ratalo in da bo vse skupaj za mano.

Lep dan še naprej[/quote]

rozle to pa ne drži

Zaradi tujcev v čakalnici se mogoče lahko zgodi, da kdaj čakaš pol ure več, da prideš na vrsto na uz, transfer, punkcijo itd. Pa mislim, da v Mariboru to ni problem.
Nikakor pa tujci ne vplivajo na to čez koliko časa boš prišla na vrsto za nov postopek.
Čakalna lista je javno objavljena v čakalnici (edina klinika, ki ima to transparentno urejeno) in čakalna vrsta je ločena za postopke na zzzs in samoplačniške posopke. Ravno tako je različna za prvi, drugi, tretji itd. postopek.

Ne mešat stvari :)))

Brala sem v Nedelu, je pa omenjeno tudi v članku na spletnih straneh Dela.

http://www.delo.si/clanek/79804

Najbrž je novinar malo sfalil.

New Report

Close