Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija ASPIRIN PROTECT 100

ASPIRIN PROTECT 100

Prosim za odgovor na naslednja vprašanja: ž
Kakšni so stranski učinki Aspirina protect 100 mg?
Ali povzroča kvavitve? Kako je v primeru, če mi izruvajo zob?
Moje ožilje je slabo, nosim kompresijske nogavice.

Hvala

Ada

Pri predpisovanju Aspirina protect smo zadržani samo, če bolnik navaja nagnjenje za krvavitve v prebavilih in v urogenitalnem traktu. V primeru izdrtja zob svetujemo, da ne vzame aspirina zadnje 3 dni pred izdrtjem.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Kako pa je v primeru jemanja aspirina protekt,če se ti naprimer zob sam od sebe zlomi ali ga moraš sam potegniti ven?Mislim takrat ko zob miglje in hkrati krvavi?

Če sem vas prav razumel, se bojite večje krvavitve, ki bi nastala ob izdrtju zoba in jemanju tablet Aspirin protect. Mislim, da je bojazen odveč in, da, v primeru krvavitve, zadostuje aplikacija malega tampona.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

ali menite,da se pri vrednosti trombocitov 400 ali 540 že lahko jemlje aspirin protekt?Kako je s tem ,če ga vzameš recimo dvakrat tedensko ali ima kakšen učinek tudi neredno jemanje?Povejte mi še prosim kako se ta aspirin postopoma ukinja ali ga daš potem na polovičko ko želiš prekiniti?

Aspirin je zdravilo, ki ga lahko poljubno opustimo. Na osnovi rezultatov številnih preiskav je delovanje aspirina zadovoljivo učinkovito če ga jemljemo po 100 mg na dan. Večji odmerki učinkov aspirina ne povečajo, manjši odmerki koristijo nekoliko manj kot vsakodnevno jemanje zdravila

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdrav

zanima me posledica jemanja aspirina 100mg protect, jemljem ga ze prb 2 leti, predpisan mi je bil zaradi kapi v malih mozganih
strah me je samo zaradi kaksne poskodbe v zelodcu

hvala za odgovor lp

New Report

Close