Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Ne obsojajte v naprej…lepo prosim!…zanima me splav s tabletkami in vakumsko!

Ne obsojajte v naprej…lepo prosim!…zanima me splav s tabletkami in vakumsko!

Pozdravljene drage moje, prosim ne obsojajte je že dovolj hudo, na vas se obračam ne zato da bi si želela očitkov, želim si pomoč. Torej kako ste prenesle, tiste, ki ste bile na splavu splav s tabletkami oziroma vakumsko. Kaj mi bolj priporočate, kaj manj boli, kaj je bolj uspešno, vsakakršen napotek bo zelo dobrodošel. Sem v petem tednu nosečnosti.
Hvala!!

Če si v petem tednu, šibaj po tabletke.
Vakumsko je le operacija.

Sem že naročena naslednji teden, samo se lahko takrat odločim a bom tabletke ali vakum, pa bi seveda najraje izbrala zanesljivo metodo in seveda tisto, ki najmanj boli.

jaz sem bila noseča 5 tednov.dobila sem napotnico pri svojem G in datum čez 3 dni za vakumski splav v Leonišču.uro pred tem sem se nafilala z ibubrufenom (mislim,da sem vzela 3 tablete po 400mg ),tam pa tako ali tako dobiš še nekaj zdravil proti bolečini.koliko časa je trajal sam poseg ne vem,ker sem vmes zaradi bolečin izgubila kontrolo nad časom.vem,da so bolečine splava nenormalne.kolegica me je odpeljala do avtomobila in domov.ne spomnim se kdo mi je izročil dokumente,kako sem se oblekla in poti domov.če bi se morala še enkrat odločiti za poseg bi se odločila za poseg z anasteziologijo.na živo nikoli več.

ne obsojam te.upam,da boš zadevo uredila.

Saj ni res da boli. Jaz sem imela vakuumsko že nekaj let nazaj. Dobiš narkozo, tako da se zbudiš šele v bolniški sobi. Bila sem le malo omotična, za jest smo dobili toast in čaj, pa čisto malo sem krvavela, tam dobiš vložke, bolel pa me je le malo, kot pri blažji menstruaciji. Popoldne sem že bila doma.

ti si bila pod narkozo,jaz ne.in ne pametuj,da ne boli.nobena narkoza ne boli.

Ja oprosti, nisem vedela da se to opravlja tudi brez narkoze.

saj se ne
Ena spet nekaj lapa

Pa kaj zdej: boli al ne boli?

Kolikor vem, ne dajejo anestezije pri splavu (ne vem no).

Kako pa zgleda splav s tableto???

Ne, ne mislim tud jaz delat splava, imam pa kolegico, ki se boji, da je zanosila čisto ob napačnem času.

Bila na mini splavu. NIč anestezije, vsega konec v 10 minutah. BOlelo me je le toliko, kot npr. bolijo krči pri boleči menstruaciji. Krvavela sem minimalno 2 dni.

žal se.moja kolegica je bila 2x na splavu.prvič kot pravijo na živo,drugič se je zaradi bolečin odločila za narkozo.ko se je šla naročiti z napotnico so jo povprašali in razložili možnosti.ker prvič ni vedela, se je odločila tako in se še sedaj spomnim kako boga je prišla iz leonišča.

podobno kot moja soseda.le,da je njo bolelo precej več.predlagam,da o tem spregovoriš z zdravnico,ki ti bo najbolje odgovorila na tvoja vprašanja.

Jaz pa ne razumem kako so one tabletke, ki jih vzameš dan ali takoj po odnosu brez zaščite. Ali so to enake kot one, ki jih lhko vzameš tudi čez pet tednov? Moja kolegica jo je vzela dan po odnosu,tudi če ni vedela da je noseča.

to je druga tabletka.http://www.viva.si/clanek.asp?id=1940

http://www.viva.si/clanek.asp?id=1940 in navadna za po spolnem donosu.2 takoj in 2 čez 12 ur.

Hvala. Linka mi ne gre odpret. Kako pa deluje ta tabletka? Enako kot bi naredil splav?

Tukaj je nekaj o abortivni tabletki ru-468.

http://www.viva.si/clanek.asp?id=1940

ne vem, jaz tega ne bi prenesla 🙁

ferrari222 a to si bila na vakumski, pri koliko tednih, si že bila prej mamica?

nat..asa hvala, res…za dobre misli!

Glede anastezije…pred 7 tednom je ne dajo potem pa načeloma ja, lahko pa tudi da ne.

Danes mi je v leonišču rekla oboje bo ful bolelo in nič vam ne bomo dali proti bolečini in to je bila svetovalka???, tko kot da sem tam ena…z možem sva bila skupaj.Grozno.Potem grem pa na mireno.

ali posvojitev ne pride v poštev ?

Ja, res,moja sestra bi TAKOJ posvojila malčka.
Ima službo, veliko hišo, velik vrt, velik avto….le otrok ne bo:-(((

Razmisli malo v tej smeri.

New Report

Close