Najdi forum

Kako prepričati “srce in glavo”?

Rada bi nasvet za eno mojo prijateljico, stara je 32 let. Potrebovala bi en nasvet.

Imela je eno hujšo operacijo – komaj je ostala pri življenju. Po tistem je imela že dvakrat kontrolo, pa so bli izvidi vredu. Le en problem je – zdravnik ji je napisal, da ponovne iste bolezni ne more izključiti.
Ali to pomeni, da se bo sigurno zgodilo še enkrat? Prijateljico je zelo strah in razmišlja samo o tem… Kako naj jo “potolažim”? Dajte mi, prosim, kakšen nasvet. Hvala

Lepo, da je zdravnik to napisal, ker danes marsikdo prekrije resnico. Čeprav VERJAMEM, da je to za tvojo prijateljico zelo žalostna novica.
To ne pomeni, da se bo bolezen 100% ponovila še enkrat, lahko pa se. Samo brez pomena je zdej čakat na to, ker se lahko ponovi, danes, jutri, čez mesec, čez leta ali pa nikoli.
Prijateljica je še mlada in naj izkoristi življenje kakor se le da. Če ima družino, naj se ji posveti še bolj, kot se ji je,… Prijatelji pomagajte ji, da bo lažje “pozabila” zdravnikovo trditev… Malo težje bo, če bo veliko sama, ker bo non stop mislila na to, če pa bo vedno aktivna psihično in fizično, pa misli ne bodo begale k temu stavku…

si ti prepričan, da boš še jutri ali čez mesec dni med živimi?
potrebuješ kašen nasvet?

Možnost, da …

… je bilo to prvič in zadnjič je prav tako povsem realna!

Preden je zbolela, sploh ni vedela, da obstaja takšna in takšna možnost da zboli za dotično bolezen. Zdaj, ko jo je premagala, pa se zaradi zdravnikove prognoze zdi, da nad njo visi kot ‘demoklejev meč’ grožnja, da MORDA, nekoč, zboli še enkrat … ta grožnja pravzaprav visi nad vsemi nami – nekateri samo še niso zboleli PRVIČ … in morda je možnost, da zboli še enkrat manjša od možnosti, da zbolim zanjo jaz, ki se mi to še ni zgodilo …

So ljudje, ki se pri možnosti 1:100 zapičijo v to, da so prav oni tisti 1, večina pa se žal kar takoj vidi med tistih 99.

POANTA PA V RESNICI JE: Možnost pomeni, da obstaja možnost, DA NE ZBOLI VEČ! Naj se to enostavno odloči! Tu ji pomagaj! Vsake toliko jo opomni, da MOŽNOST pomeni tudi to, da je s tem opravila!

Karkoli potem v resnici bo, tako in tako niti ni v njeni domeni (razen, da deluje preventivno, kar poleg zdravega načina življenja pomeni tudi dušno naravnanost na upanje, sproščanje, optimizem, načrte za prihodnost, osmislitev bivanja …), je pa v njeni domeni, kako bo živela preden se ji ‘spet’ kaj zgodi (obstaja namreč tudi MOŽNOST, DA SE JI NIČ VEČ NE ZGODI).

Mislim da mora spremeniti nacin razmisljanja. Dobila je novo priloznost, Veliko je ne dobi nikoli. V ziviljenju si ni potrebno obremenjevati z nicemer in nikomur ampak ga ziveti. To je nasvet, no tesko ga je upostevati. Pa srecno.

… z (negativnim) razmišljanjem tudi pritegnemo (negativne) stvari… varianta, zgodilo se je tisto česar sem se najbolj bal/a… če bo razmišljala o tem, da se MOGOČE spet ponovi, je možnosti za to veliko več… ne pravijo zastonj psihosomatsko… :S

Osredotoči naj se na lepe stvari, na življenje tukaj in zdaj – ja, lažje reči kot storiti, ampak vseeno, vredno se je potruditi…

Držim pesti!

Bad ideas indicate an open mind...

zalost je apsolutno njen neprijatelj. enostano mora sprejet dejstvo da je smrt neke vrste darilo, naj sprejme to operacijo kot sreča v nesreči. to je use kar mam za povedat,

New Report

Close