Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kako obleči dojenčka v teh toplih dneh?

Kako obleči dojenčka v teh toplih dneh?

Imam 7 tednov staro deklico in v teh toplih dneh se srečujem s težavo, ker ne vem dobro, koliko jo obleči za ven, da ne bo preveč. Mi lahko svetujete iz vaših izkušenj, koliko obleke je ravno prav?
Sama ji oblečem tanke žabice, bodi, majčko in čez trenirko (jopico in hlačke) iz pliša. Pa kapico seveda. Pretiravam, glede na to, da sem sama v kratkih rokavih?

Hvala za pomoč!

Sirius

Moj je sicer star že leto in pol a je vsega skup v življenju imel žabice oblečen ko je bil star tri mesece (decembra) nekje 10 krat. Od takrat pa ne več, tako da ji jaz žabic nebi oblekla, vse ostalo pa bi – s tem da bi pliš zamenjala za bobažno trenerko, bodi z kratkimi rokavi ali celo na naramnice in zelo tanko kapico.
Domnevam, da jo imaš v vozičku, kamor veter ne piha sonce pa voziček zelo dobro segreje – probaj dat v voziček termometer.

Sama si ugotovila, da si ti v kratkih rokavh.

Nažalost pa sem med redkimi, ki jih poznam, da otroka kot mi vsei zabičajo premalo oblačim – v letu in pol je bil enkrat šmrklav (brez vročine, brez kašla) in enkrat je mel drisko. Tako da bom ga še naprej tako oblačila.
Sedaj ga oblečem v trenerka hlače, bodi z dolgimi rokavi in trenerka majčka. To je vse – seveda sva na sončku in ne piha veter. Kapica pa je klobuček, ki ščiti obrazek in oči.

Malierik svetuj še meni, ker sem jaz na splošno zelo zmrznjen človek in če bi otroka oblačila eno plast več kot sebe, bi ga skuhala. Moj otroček je star 7 mesecev.
Ali je dovolj toliko, kot ti sedaj oblačiš svojega?

Več plasti tanjših bombažnih oblačil, potem pa opazuj otroka (rdeča lica?) in tipaj za vratom na hrbtnem delu, pa boš spoznala sama..pa vedno s seboj kakšno jopico več, april je še in hitro zapiha kak veter ali se prikrade kak oblak, če greš kam dlje.

Se popolnoma strinjam z pikecMB, raje nesi kaj s sabo pa dodaj, kot da otroka kuhaš.
Zate binči, bi imela bodi z dolgimi, majca z dolgimi in trenerkica bombažna zadrga odprta, oziroma slečena pa za rezervo in tako z kakšno tanko kapico. Moj že teka in hodi in ni minute na miru, tako da upoštevam tudi to, da se redno giblje. Tvoj pa verjetno še ne teka okoli zato bi imela dvoje dolge pa bobažno trenerkico.

Tudi če si zelo zmrznjen človek, otroka nikoli ne obleči bolj kot sebe, najbolje pa veš če mu je vroče če probaš toploto na zatilju – nikakor na rokah! Kot je omenila predhodnica.

Malierik ful hvala za odgovor, oblekla sem ga kot si mi svetovala in preživela sva 4 čudovite urice na sončku!!! Hvala še enkrat!

Za sonček ne pozabite še vodo ter kapico ali klobuček 🙂
Uživajte pomlad..

Hvala vsem za nasvete. Jo bom danes oblekla malo manj 🙂

New Report

Close