Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje ponovitev bazedovke

ponovitev bazedovke

Hvala za vaš odgovor. Čutim, da se mi je bolezen že tretjič ponovila. Kontrolo imam 20.4. Včeraj sem dala kri v kontrolo v Adrialab. Rezultati so precej slabi:

TSJ manjši od 0,005
FT4 70,55
Ft3 36,79

Ker imam nekaj zadravila Athyrazol še doma od prejšnje terapije, prosim če mi do kontrole lahko sporočite, koliko tablet naj jemljem. Sama sem jemala 3 dni po 1 tableto, nato 3 dni po 2 tableti, ker sem upala, da se bodo simptomi omilili.

Zanima me, a se v takem primeru kot je moj, uniči cela ščitnica ali delno.

Imam tudi 3 gronolome. Rečeno mi je bilo, da je možno, da je bolezen posledica tega in da saniranje zobovja lahko tudi trajno umiri ščitnico. Vendar bi še nekaj mesecev morala jemati zdravila za ščitnico. Sama si želim, da bi RJ terapijo še prestavila za nekaj mesecev, da se vidijo učinki. Kako je to sprejemljivo za zdravnika tirologa?

Lep dan

Spoštovani,

Težave z zobmi zagotovo niso razlog za poslabšanje ali pojav ščitnične bolezni. Glede na izvide nikakor ne čakajte do kontrole, pač pa se ČIM PREJ “pod nujno” z izvidom zglasite pri vašem tirologu, ki vam bo dal navodila za zdravljenje. Po nekaj tabletah ni pričakovati, da se bodo simptomi ublažili, potrebovali boste višje odmerke zdravil.

Glede na tretjo ponovitev bi za vas vsekakor prišlo v poštev radiojodno zdravljenje, s katerim želimo uničiti čiv več tkiva ščitnice, saj vam vsa povzroča težave (in ne samo del). Glede organizacije in termina zdravljenje je najbolje, da se dogovorite z vašim tirologom – zavedati pa se morate, da z odlaganjem ne boste prispevali k izboljšanju bolezni, le možnost zapletov je večja.

Lep pozdrav

******************************************* doc. dr. Katja Zaletel, dr. med.

New Report

Close