Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo uživanje mesa in rib pri kandidi(zakisanosti)

uživanje mesa in rib pri kandidi(zakisanosti)

Pozdravljeni, sem na tem da se znebim glivic in seveda tudi da razkisam telo in sem o teh temah veliko prebrala, pa me je nekako zmotilo naslednje.
Moje vprašanje se namreč nanaša na vaš odgovorz dne 10.01.2007( v drugem odstavku), kjer pišete, da je pri kandidi dovoljeno uživati meso in ribe 4x/teden. Pa me zanima kako to ko pa gre pri glivicah za zakisanost telesa in pri zakisanem telesu je uživanje mesa in rib nekako prepovedano?
Torej se bomo glivic lahko rešili, če bomo tako pogosto uživali meso in ribe. Hvala za odgovor in lep pozdrav!

P.S. Tu je tudi kopija vašega starejšega odgovora, da boste razumeli kaj sem imela v mislih.

Re: VSE O KANDIDI IN DRUGIH GLIVICAH
Napisal: Dominik Golenhofen
Datum: 10.01.2007 11:34

Utrujeni ste zaradi strupov, ki jih sproščajo glivice (in na te se zelo rado pozabi oziroma ljudje o tem sploh ne vedo) in zato, ker so glivice porabile preveč vitaminov in mineralov. Predlagam vam občasno klistiranje (lahko s kavo), jemanje bazičnih mineralov ali pitje svežih zelenjavnih sokov.

Živalske beljakovine (meso in ribe) 4 krat na teden, vsak dan veliko kakovostnega olja (tudi do 100 ml).

Kisle repa in zelje sta dovoljeni, polenta vsebuje veliko OH, zato samo kot majhno prilogo.

LP

Dominik Golenhofen
zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.)
Energijski center d.o.o.
PE: Pod hrasti 69, Ljubljana
Telefon: 01/283 14 85
http://www.energijski-center.com
http://www.avita-katalog.com

Veseli me, da ste prebrali stare odgovore in to pozorno.

Zadeva je čisto preprosta:

– Pri kandidi je potrebno razkisati, saj s tem spreminjamo okolje v katerem rada živi.
– Samo s prehrano ne moremo razkisati, saj je v njej premalo mineralov za normalno funkcioniranje telesa in še za nevtraliziranje kislih presnovkov. O tem je v različnih (nemških) strokovnih knjigah vse lepo napisano in izračunano.
– Pri protiglivični dieti smo, če je pravilno izvajamo, vedno zelo lačni. Če bi kombinirali protiglivično dieto in dieto za razkisanje, bi bili ves čas strašno lačni. Lahko bi jedli samo zelenjavo in zelo malo OH, občasno kislo sadje. Iz ordinacije in lastnih izkušenj pa vem, da takšna dieta v praksi ni izvedljiva. Ja, pri zvezdnikih kot je Madonna, ki imajo svojega kuharja, bi to šlo.

Zato tudi moj kompromisni predlog, da je bolje uživati beljakovine, kot pa OH, saj vsebuje veliko zelenjave že tudi veliko OH (korenje, fižol, pesa …). Beljakovine tudi za dalj časa nasitijo in lahko zdržimo od zajtrka do kosila ali večerje.

Vsi tisti, ki ne hodijo v službo, pa se lahko bolj strogo držijo protiglivično-bazične diete.

Vendar, kot sem že omenil: samo s prehrano ne moremo razkisati!

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close